Idąc w ślady takich gier jak Mystery Manor, studio Game Insight wypuściło kolejną grę z ukrytymi przedmiotami na Facebooku, zapowiadaną na Naszej stronie – Hotel Enigma. Gra jest także dostępna na iPad, a my jako gracze jesteśmy wciągnięci w pełną tajemnic opowieść, a akcja dzieje się wewnątrz mrocznego hotelu, gdzie musimy odnaleźć ukryte przedmioty i tym samym wykonywać kolejne zadania.

Przygodę zaczynamy w pokoju 101, który został niegdyś wynajęty przez tajemniczego gościa, który zniknął z dnia na dzień bez śladu. Ów Pan był w posiadaniu magicznej walizki, która posiadała moc pozwalającą na otwarcie pomostu pomiędzy wymiarami. Jednak przed Nami czeka mnóstwo tajemnic, scen do ukończenia, gdzie przyjdzie się zebrać ponad 130 różnych przedmiotów zanim ostatecznie uda się rozwiązać tajemnicę zaginionego gościa.


Hotel Enigma 003

Gracze zwiedzają Hotel Enigma poprzez serię długich, nieco za długich zadań, w których głównie musimy ukończyć określone sceny typowe dla gier „hidden object”. Dodatkowo w trakcie zabawy zbieramy elementy do kolekcji i inne przedmioty, które pomogą Nam przejść kolejne etapy nieco szybciej. Jest parę typów scen, począwszy od tych standardowych po takie, które zmieniają się w zależności od pory roku czy dnia. Przykładowo w nocy sceny są przyciemnione i możemy zaglądać do kolejnych pomieszczeń tylko dzięki niewielkiemu, oświetlonemu punktowi, który jako jedyny pozwala widzieć co Nas otacza.

W trakcie zabawy mamy dostęp do wielu bonusów i podpowiedzi, które pomogą Nam rozwiązywać kolejne zagadki. Niektóre nawet odnajdą losowy przedmiot z listy niemalże od razu, albo podpowiedzą jego przybliżone położenie. Jednak większość bonusów zostaje sprzedawana za Szafiry, walutę premium gry. Jednak to nie jest jedyny sposób w jaki twórcy zarabiają na swojej grze. Mamy tutaj również amulety, dzięki którym można zwiększyć prędkość regeneracji żyć, albo zwiększyć ilość zdobywanego doświadczenia.


Hotel Enigma 002

W trakcie zdobywania kolejnych poziomów odblokowujemy nowe pokoje i lokacje gotowe do eksploracji, ale ciągle (z tego co mi wiadomo) dwa okna hotelu nie są w żaden sposób dostępne dla gracza. Będą one wykorzystane w przyszłych aktualizacjach.

Co ciekawsze, w trakcie gry Hotel Enigma oferuje Nam darmowe bonusy przekazywane przez zamaskowany personel, ale musimy odnaleźć specjalne przedmioty z kolekcji. Przykładowo Zamaskowany Portier wymienia wiele przedmiotów na monety, doświadczenie i nawet podpowiedzi premium.Gry podobne