Hotel Empire Tycoon to najnowsza gra mobilna od Codigames, która jest już dostępna na iOS i Androida. Podobnie jak wiele innych gier typu non-click, Hotel Empire Tycoon oferuje niektóre z typowych funkcji, które gracze uwielbiają, oraz wprowadza kilka zwrotów akcji, które mogą rzucić wyzwanie nawet doświadczonym i doświadczonym graczom. Ta gra w pewnym sensie przewyższyła poprzednie gry Codigames pod względem popularności, ponieważ Hotel Empire Tycoon osiągnął ponad milion pobrań w miesiąc po wydaniu.

W grze wcielasz się w rolę początkującego przedsiębiorcy, który właśnie założył hotel i stara się zwiększać zyski i zdobyć oceny klientów. Oczywiście każdą część zarobionego dochodu można zainwestować w poprawę wyposażenia i usług hotelu, ale przychody i wydatki powinny być zawsze monitorowane, aby zapewnić przetrwanie i rozwój hotelu.


Sterowanie i interfejs gry są tak proste, jak to tylko możliwe. Choć początkowo mechanika gry może wydawać się nieco zniechęcająca, sprowadza się do ekspansji poprzez budowę nowych pokoi lub obszarów, a następnie ulepszanie ich w razie potrzeby za pomocą nowych mebli i usług. Jeśli grałeś wcześniej w kilka podobnych gier, postęp w grze Empire Hotel Tycoon jest nieco wolniejszy. Opracowaliśmy kilka wskazówek, kodów i strategii do gry, które gwarantują szybkie postępy i zostanie potentatem hotelowym!

Aktywuj kampanię VIP

W przeciwieństwie do wielu podobnych gier, Hotel Empire Tycoon sprawia, że zarabianie zajmuje trochę więcej czasu, abyś mógł docenić każdy osiągnięty postęp. Chociaż możesz od czasu do czasu dokonywać niewielkich inwestycji w swój hotel we wczesnej fazie gry, nie zyskując dodatkowej premii, jednak dwukrotne zarabianie znacznie pomaga.


Zanim przejdziesz do rozwijania działalności, dotknij przycisku „Play” u dołu ekranu. Otworzy się okno, w którym można rozpocząć kampanię reklamową przez 10 minut od uruchomienia reklamy wideo trwającej od 15 do 30 sekund. Możesz nadal odtwarzać reklamy 12 razy i akumulować do 2 godzin wzrostu zysków, który pozostaje aktywny, nawet jeśli jesteś offline i jesteś poza grą.

Pamiętaj, że zawsze powinieneś zachować maksymalny czas doładowania przed wyjściem z gry. Zawsze możesz odtwarzać reklamy, robiąc coś innego, więc jeśli chcesz spędzić czas na grze bez uważnego grania, równie dobrze możesz wypełnić 2x pasek mnożnika zysku.

Ukończ misje

Zarobki i wydatki to tylko niektóre z rzeczy, które musisz uważnie obserwować, a ponieważ twój pierwszy hotel wciąż się rozwija, zaglądanie do każdego pokoju i każdej sekcji może sprawić, że staniesz przed trudnym wyborem, który z nich będzie traktowany priorytetowo? Jeśli jesteś nieco zdezorientowany, jak dalej i bardziej efektywnie rozwijać swój biznes, możesz czerpasć pomysły z misji, który możesz wyświetlić za pomocą ikony listy kontrolnej w prawym górnym rogu ekranu.


Misje różnią się poziomem trudności, ponieważ niektóre z nich można wykonać natychmiast, a niektóre mogą wymagać więcej pieniędzy i ich ukończenie zajmuje dużo czasu. W każdym razie misje te służą nie tylko jako przewodnik po tym, nad czym musisz dalej pracować, jeśli chodzi o konstrukcje i ulepszenia, ale także nagradzają cię 5 klejnotami za każdy zrealizowany cel. Zawsze będziesz mieć do wykonania 3 misje, a nowa natychmiast pojawi się po wykonaniu któregoś z dostępnych zadań.

Ponieważ misje stają się coraz trudniejsze w miarę postępów w hotelu, koniecznie skoncentruj się na takiej, która jest łatwo osiągalna, dzięki czemu możesz zbierać klejnoty na te specjalne meble, które mogą znacznie zwiększyć twoje dochody.

Ponownie zainwestuj swoje zarobki jak najszybciej

Chociaż istnieją pewne ulepszenia w hotelu, które kosztują mnóstwo pieniędzy, niektóre są raczej tanie i nadal pozytywnie wpływają na twoje zarobki. Podczas przeskakiwania z jednego pokoju lub jednej części hotelu do drugiej, przejrzyj dostępne meble i udogodnienia, które możesz kupić, aby uszczęśliwić swoich klientów, aby zwiększać dochód.

Powinieneś rozważyć oszczędność pieniędzy tylko wtedy, gdy jesteś bliski zakupu ogromnej inwestycji, takiej jak nowy pokój lub drogie ulepszenie. Podobnie, powinieneś również zostawić wystarczającą część swoich zarobków, aby zapewnić, że Twoi pracownicy zawsze otrzymają wynagrodzenie. Wszystkie nadwyżki powinny być zainwestowane w Twój hotel, aby Twoja firma mogła się lepiej rozwijać.

W związku z tym należy również rozważyć wydawanie zdobytych klejnotów na specjalne przedmioty, które mogą znacznie zwiększyć zyski. W sekcji zarządzania, do której można uzyskać dostęp za pomocą ikony w prawym dolnym rogu ekranu, możesz sprawdzić pod ostatnią zakładką wydajność każdego pokoju i obszaru usług w odniesieniu do rentowności, aby pomóc Ci zdecydować, w który z nich inwestować więcej.

Utrzymuj równowagę

Oprócz zysków i strat, moc jest również czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o ogólny balans. Ponieważ każdy nowy pokój, który zbudujesz, a także niektóre urządzenia, które kupisz i dodasz do niektórych pokoi, zużywają prąd, będziesz musiał również wziąć pod uwagę wymaganą ilość energii elektrycznej potrzebną do utrzymania płynności funkcjonowania hotelu.

Pomieszczenie elektryczne będzie Twoim głównym źródłem energii, a podczas gdy modernizacja generatora prądu może kosztować wiele pieniędzy, zawsze możesz wybrać małe ulepszenia, instalując i modernizując dodatkowe baterie. W związku z tym zawsze zwracaj uwagę na każdy nowy przedmiot, w który inwestujesz, pod względem zużycia energii. Niektóre elementy mogą w ogóle nie wymagać zasilania lub mieć wpływu na hotel.

Zawsze powinieneś być świadomy, gdzie występują wąskie gardła, szczególnie gdy negatywnie wpływa to na Twój biznes. Na początek należy zwrócić szczególną uwagę na średnią liczbę osób, które przyciągasz w stosunku do liczby wolnych pokoi. Jeśli między pobytami klientów są długo wolne miejsca, możesz zainwestować w marketing.

W sekcji zarządzania dostępne są różne kampanie reklamowe, więc należy je aktywować. Zwróć uwagę, że kampanie reklamowe mają różne metki cenowe, a droższe przynoszą większe obroty klientów. Podobnie, upewnij się, że zawsze jest wystarczająco dużo miejsca parkingowego, aby uniknąć utraty potencjalnych klientów.

Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest liczba pracowników przypisanych do ich odpowiednich stacji w stosunku do liczby osób, których mogą obsłużyć. Klikając obszar w hotelu, pamiętaj, aby sprawdzić ostatnią kartę i zanotować zdolność pracownika do obsługi osób. Chociaż zatrudnienie dodatkowych pracowników naturalnie wiąże się z wyższymi kosztami operacyjnymi ze względu na wyższe płace, musisz zadbać o to, aby klienci, a nawet potencjalni klienci byli odpowiednio zadbani, aby klienci nie wychodzili ze swoich pokoi i hotelu i nie skorzystali z okazji, aby wszystkie inne udogodnienia zarobiły dodatkowe pieniądze.

Oglądaj reklamy wideo dla innych korzyści

Reklamy wideo stały się powszechną częścią wielu bezpłatnych gier mobilnych, a zwłaszcza gier casualowych, które prawie nie oferują innych przedmiotów w sprzedaży oprócz walut premium i płatności za usuwanie reklam. Podczas gdy nadal istnieją gry, które losowo odtwarzają reklamy wideo pomiędzy poziomami lub losowo podczas gry, gry symulacyjne zwykle polegają na wstawianiu tych reklam wideo za pomocą dodatków i zachęt, które można uzyskać.

W Hotel Empire Tycoon istnieje kilka innych korzyści, które mogą znacznie zwiększyć Twoje zarobki lub wydajność Twojego hotelu, odtwarzając te reklamy oprócz aktywacji funkcji podwójnego mnożenia, o której mówiliśmy wcześniej. Tuż pod ikoną misji w prawym górnym rogu ekranu widać różne ikony, które się pojawiają, a kliknięcie tej opcji umożliwia odtworzenie reklamy wideo trwającej od 15 do 25 sekund w zamian za natychmiastowe wzmocnienie.

Najczęstszym z nich jest VIP lub bardzo ważny patron, który zarabia natychmiastową gotówkę po odtworzeniu reklamy. Inną dużą pomocą są dodatkowi klienci, których możesz przyciągnąć do swojego hotelu, którą można również włączyć po odtworzeniu reklamy. Ponieważ sprzątanie jest jedną z najtrudniejszych części gry, jeśli chodzi o utrzymanie rentowności, a przynajmniej nie prowadzi do strat, aktywacja natychmiastowego sprzątania pomoże ci, ilekroć wiele pokoi hotelowych trzeba natychmiast posprzątać.

Kolejne ulepszenie pozwala ci przeskoczyć noc pozwala aktywnie grać w bardziej dochodowym czasie dnia. Oglądanie lub odtwarzanie reklam nie jest warunkiem postępu w grze, ale tak samo, jeśli chcesz przyspieszyć postęp i nie masz nic przeciwko odtwarzaniu reklam, skorzystaj z tych przywilejów.

Szybkie sesje działają najlepiej

Gdy ulepszenia będą kosztować więcej gotówki i wymagają więcej czasu na grindowanie, wkrótce pozostanie Ci niewiele opcji gry do wyboru i będziesz musiał czekać na ulepszenia. Jednak po przejściu do trybu offline sprawi, że hotel będzie działał i będzie zarabiał tak samo przez następne 2 godziny.

W związku z tym najlepiej byłoby zabezpieczyć maksymalny dopuszczalny czas na zarabianie podwójnych dochodów, a następnie wylogować się z gry i wrócić 2 godziny później, zwłaszcza jeśli nie masz dużo wolnego czasu na grę. Ilekroć masz trochę czasu na aktywne zarządzanie wirtualną firmą, poświęć czas na przeglądanie statystyk, aby planować z wyprzedzeniem w zakresie potrzebnych ulepszeń w związku z dostępnymi misjami.

To wszystkie wskazówki, które mamy dla Ciebie, jeśli chodzi o poradnik dla początkujących do gry Hotel Empire Tycoon. Mamy nadzieję, że dzięki poradom i strategiom przedstawionym w tym artykule udało Ci się nauczyć, jak skutecznie rozwijać działalność hotelarską.


Gry podobne