Czas zagrać w baseball z najnowszą grą od studia Game Ventures Homerun Heroes. Jest to gra przeglądarkowa dostępna od niedawna na portalu facebook. Homerun Heroes jest nie tylko kolejną grą społecznościową, ale całkowitą platformą do zarządzania własną drużyną baseballową. Po starcie gry przejmujemy kontrolę nad drużyną z losowo wybranymi graczami i praktycznie natychmiast zostajemy wrzuceni na boisko i rozgrywamy pierwszy mecz. W grze gramy z inną drużyną, a wiec na przemian jesteśmy drużyną w ataku (team at bat) i naszym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów, a drużyna przeciwna będzie nam w tym przeszkadzać (fielding team). Zawodni z drużyny będącej w ataku odbije kijem piłkę, a łapacz z drużyny przeciwnej próbuje ją złapać, jeśli mu się to uda to odbijający musi zatrzymać się na najbliższej bazie.

Homerun Heroes


Drużyna, która po rozegranych dziewięciu rundach otrzyma więcej puntków wygrywa. Więc to by były zasady gry w skrócie. Niestety troszkę dziwna jest tutaj cała rozgrywka, bo widzimy w sumie tylko nasze akcje i możemy uczestniczyć w grze tylko i wyłącznie jako koleś walący z kijem w piłkę. Jako rzucający nie będziemy w sumie nigdy. Jednak dobrze dostosowano ekran, w którym mamy możliwość ustawienia wysokości na jakiej chcemy uderzyć w nadlatujące piłki, a przed każdym uderzeniem musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeśli trzy razy nie trafimy to kończą się nasze szansę tzw. strike. Jednak jeśli uda nam się trafić to automatycznie nasi gracze zaczynając przebiegać z bazy do bazy, ale możemy w trakcie gdy jeszcze biegną zaznaczyć to, że chcemy aby podążali do kolejnej bazy, ale róbcie to z wiedzą, że może być out.

Homerun Heroes

Między meczami możemy przejść do zakładek o zarządzaniu naszą drużyną. Można także zakupić dodatkowy sprzęt jak kije, kaski, okulary i wiele innych. Każdy z kupionych elementów zawiera różne statystyki takie jak kontakt lub moc, ale w grze nie ma powiedzianego jasno jak bardzo owe statystyki wpływają na graczy. Możemy również wybrać możliwość treningu naszych graczy przez różnego rodzaju ćwiczenia, które trwają od 30 sekund po kilka godzin. I znowu po tych treningach nie są jasne zyski dla naszej drużyny, ale widocznie wpływają na jakoś naszych graczy podczas meczów.


Ze społecznościowego punktu widzenia Homerun Heroes jest bardzo słabą produkcją i nie pozwala nam wyzwać na mecz dowolnego gracza, czy też newet losowo wybranego. W sumie jest jakaś możliwość zmierzenia się z przyjaciółmi z facebooka, o ile w ogóle ktoś z nich w to gra. Z innych elementów czysto społecznościowych to mamy tutaj ten chyba najbardziej irytujący jak powiadomienia na naszej tablicy o dostępnych osiągnięciach w grze.

Homerun Heroes

Jednak prawdziwym problemem z Homerun Heroes jest to, że w rzeczywistości nie ma tutaj nic co może utrzymać gracza w rozgrywce. Jak tylko już trafimy kilka razy w piłkę to jeśli nie jesteśmy jakimiś fanatykami baseballu to wtedy mamy problem bo gra szybko się nudzi. Nie ma tutaj nawet jakiś poważnych nagród za rozegrane mecze, a jak kupimy jakiś sprzęt to zniknie on zaraz po użyciu. Nawet nie ma tutaj rankingu graczy, po którym moglibyśmy się wspinać na wyżyny. W ostateczności ciekawe się wydaje to, że mamy tutaj różne Ligii, w których rozgrywamy kolejne mecze aby zobaczyć nasze postępy, jeśli mecze się skończą to przechodzimy w zależności od naszego wyniku do innej Ligii.
W sumie cała koncepcja gry Homerun Heroes nie jest zła, ale wykonanie jej to badziewie. Samo zarządzanie drużyną sprowadza się do zakupu sprzętu i bonusów i tyle, a gdzie reszta pytam się? Ale powtórzę to po raz kolejny, że największą wadą jest to, że nie można wyzwać losowego gracza na mecz, a także brak rankingu.


 


Gry podobne