Nie sposób nie powrócić do starych gier, które żyją do dziś, podczas gdy najnowsze produkcje upadają z wielkim hukiem. Jedną z nich jest Holy War ze stajni studia GameArt, która przeniesie Nas do czasów wypraw krzyżowych, najmroczniejszej części w historii chrześcijaństwa. Jednym słowem będziemy podbijać kolejne ziemie zamieszkane przez niewiernych, zabijać, palić i chędożyć z dziewkami, a to wszystko w imię boga. Ale odrzucając wszystkie za i przeciw wszelkim próbom nawracania jakichkolwiek narodów to fajnie jest wejść do ciekawej gry strategicznej, co nie?

 


Wciel się w średniowiecznego krzyżowca

W grze Holy War niekoniecznie musimy zostać chrześcijanami, zawsze do wyboru mamy Saracenów i Poganów. W sumie i tak nie ma znaczenie co wybierzemy bo całość gry zaczyna się identycznie. Żadna z powyższych trzech opcji nie ma dodatkowych bonusów. Sam gampley jest niezwykle prosty, aż chwilami śmieszny. Budujemy postać, a poprzez liczne treningu rozwijamy jej statystyki. Do treningów potrzebne będzie złoto, które zarobimy pracując, albo podczas grabieży przeprowadzonych na innych graczach. Głównym celem w grze jest zostanie najsilniejszym żołnierzem na serwerze, a do tego warto wspomóc się licznymi ulepszeniami i dodatkami w postaci ekwipunku.

Jednak nie zapominajmy o drugiej „twarzy” Holy War, nie tylko elementy RPG są tutaj istotne i sama walka. Skupić się należy także na obronie przed atakami innych graczy, a ona staje się tym trudniejsza, im więcej ziem przynależy do Nas samych. Do tego jednak również potrzebne będzie złoto w wielkich ilościach.

Jeśli jednak nie mamy już co robić to warto nająć się do jakiejś pracy, aby to złoto zdobyć w prosty i legalny sposób. Jednak podczas pracy nie możemy już robić niczego innego póki ona się nie zakończy.


Nie wydaje się Wam, że zalatuje tutaj nieco zwykłym grindowaniem? Rozwijamy postać, aby atakować, atakujemy, aby zdobyć złoto, za które możemy rozwijać dalej postać… i tak wkoło. Jednak to zwykła, przeglądarkowa i już nieco wiekowa gra, więc przyzwyczajcie się. Jedyną rzeczą, która odróżnia omawianą grę od innych, setek podobnych, jest to, że wcielamy się tutaj w typowego krzyżowca, najeźdźcę co daje unikalny klimat.

Podsumowując, Holy War to prosta, przeglądarkowa gra RPG z grindowaniem na piedestale, ale ma ona coś w sobie co utrzymuje w dalszym ciągu graczy na serwerach. W odróżnieniu od innych gier ma ona klimat i nawet słaba, nieaktualizowana od dawna grafika nie zniechęca do zabawy.


Gry podobne