Twórcy gry High School Story, czyli Pixelberry Studios, wydali ostatnio swoją najnowszą grę na urządzenia mobilne, czyli Hollywood U: Rising Stars. W grze trafiamy do Uniwersytetu Hollywood (szkoły dla gwiazd), gdzie możemy zostać reżyserami, gwiazdą filmową czy fashionistą i zbudować swoją świtę rekrutując nowych uczniów do szkoły. Sama rozgrywka przypomina to co widzieliśmy w High School Story, ale oczywiście ze znaczącymi różnicami.

W Hollywood U: Rising Stars gracze zmierzą się z różnego rodzaju zadaniami jak i podszkolą się w swoich specjalnościach, więc jeśli zechcecie zostać reżyserami to się uczcie coraz to nowszych rzeczy. Inni uczniowie mogą być rekrutowani do szkoły, gdzie każdy z nich jest zawsze określonego typu/rodzaju. My możemy wybierać pomiędzy trzema zawodami, które wymieniłem na początku, ale uczniowie mają o wiele szerszy wybór począwszy od możliwości zostania gwiazdą reality show po możliwość odegrania bohatera filmów akcji itd.


W tej szkole sam decydujesz kim chcesz być

Gracze mogą również kupić nowych uczniów w sklepie gry, ale większość z nich tam należy do segmentu premium. Zdobyć ich można również łatwo i za darmo organizując określoną imprezę w Klubie VIP. Dla przykładu, organizując przyjęcie z gwiazdami filmów i reżyserami możemy zdobyć uczniów spełniających rolę agentów i tak dalej. Pamiętajmy, że każdy uczeń wymaga własnego pokoju w kampusie i to właśnie one produkują nam kasę, którą zbieramy co pewien czas. Ilość zebranej kasy zależy głównie od ilości studentów jak i ich poziomu. To co zarobimy możemy wydać na dekoracje, nowe pokoje dla uczniów albo nowe ubrania (również są tutaj ubrania premium).

Studenci mogą zdobywać nowe poziomy w Warsztacie, gdzie wykonując specyficzne zadania rozwijają swoją karierę. Wszystko jednak wymaga czasu, więc nie spieszcie się i bądźcie cierpliwi. Jednak jeśli nie grzeszycie cierpliwością możecie każdy proces przyśpieszyć używając waluty premium. Goście specjalni, z sekcji VIP, pojawiają się w grze dopiero po pewnym czasie, są oni postaciami które pomagają nam rozwijać swoją karierę, ale kosztują oni sporo (aby ich odblokować) waluty premium.


Zostań modelką, albo znawcą mody

Ze społecznościowych funkcji, gracze mogą korzystać z połączenia gry z kontem na Facebooku, co z kolei pozwala nam przypisywać imiona i nazwiska naszych znajomych do uczniów mieszkających w kampusie, więc nic specjalnego. Ewentualnie można odblokować randki, które pozwalają nam umawiać się z innymi postaciami.

Na koniec, dodam jedynie że nowe zadania pojawiają się co każdy piątek dając nam tym samym niekończące się opcje w grze i tym samym pozwalają kontynuować całą zabawę.


Hollywood U: Rising Stars dostępna jest do pobrania za darmo w serwisie App Store (na iOS) jak i w Google Play (na Androida).


Gry podobne