Gry z ukrytymi obiektami stają się coraz bardziej popularne na całym świecie. Siedzimy naprzeciwko monitora (i kiedy jest to dobra gra) znajdujemy siebie zaabsorbowanego historią no i oczywiście poszukiwaniem zaginionych przedmiotów. Ale sukces gry przeglądarkowej Gardens of Time zmienił całe spojrzenie na tego typu zabawę.

 


Opis gry Hidden Chronicles

Dodatkowo gry które pozwalały do tej pory na zabawę solo ewoluowały i dają nam teraz wspaniałą zabawę multiplayer na facebooku dzięki grze przeglądarkowej Hidden Chronicles. W sumie cała zabawa rozpoczyna się tutaj podobnie jak w przypadku innych gier typu ukryte obiekty. Twój wuj ginie tajemniczą śmiercią i to jest katalizatorem całej naszej przygody i to my wkrótce zostajemy wciągnięci w cała, pasjonującą podróż zarówno w czasie jak i przestrzeni.

Hidden Chronicles gry na facebook 001

W grze Hidden Chronicles znajdziemy olbrzymi bałagan spowodowany rozrzuconymi obiektami na całej planszy, obok mamy pełną listę tego co powinno się tam znajdować. Nie mamy tutaj limitu czasu na odnalezienie wszystkiego, ale im szybciej to zrobimy tym więcej punktów uda nam się uzyskać. Punkty szybko przenoszone są na listę graczy, gdzie porównywane jest wszystko z wynikami naszych przyjaciół. Oprócz takich poszukiwań gra nie oferuje tutaj więcej nic innowacyjnego, wszystko wygląda dość prosto i standardowo, czasem zagramy w proste mini gry, ale choć to pociesza, że to co jest już w Hidden Chronicles zostało porządnie wykonane.


Grafika jest wspaniała i zawiera subtelne animacje ożywiające każdą scenę. Wkurza mnie czasami tylko fakt, że czasem po prostu nie da się czegoś odnaleźć i bynajmniej nie jest to wina wzroku czy spostrzegawczości, a po prostu element jest tak ukryty, że aż można nazwać takie zagranie jako nie fair. Inna sprawa to, że jest tu pewna powtarzalność plansz, na których wyszukujemy przedmioty, ale tylko pociesza to, że za każdym razem jak trafimy na tą samą to inne przedmioty niż wcześniej musimy wyszukać.

Hidden Chronicles gry na facebook 002

Jak w każdej praktycznie grze społecznościowej tak i tutaj w Hidden Chronicles posiadamy swój własny kącik, który możemy dekorować, a w sumie to nie możemy, ale musimy, aby odblokować dodatkowe sceny i rozdziały. Niestety niektóre budynki zmuszają nas do znalezienia na siłę przyjaciół bo muszą przyłączyć się do danej czynności. Podobnie jak niektóre budynki w CityVille tak i w Hidden Chronicles muszą być obsadzone znajomymi, aby mogły dawać określone efekty dla jego posiadacza. W elementów typowo społecznościowych możemy odwiedzać naszych znajomych, ale nie znajdziecie tutaj typowej funkcji „pomóż przyjacielowi pięć razy dziennie”. Zamiast tego możemy ukryć prezent dla nich na ich włościach i rzucić im wyzwanie typu Fast Find. Wyzywając przyjaciela wkraczamy do walki, mamy zarówno my jak i on 60 sekund, aby znaleźć jak najwięcej ukrytych przedmiotów.


Hidden Chronicles gry na facebook 003

W sumie nie wiem o czym tu więcej można napisać, ale jedno jest pewne, że gra na facebooku Hidden Chronicles jest prawdziwą klasyka swojego gatunku, a jej popularność świadczyć może właśnie o wielkim sukcesie na scenie gier społecznościowych. Mimo już swojego wieku, gra obecnie nie ma sobie równych.


Gry podobne