W Herotopia każde dziecko tworzy swojego własnego Superbohatera, dobiera specjalne supermoce i jeździ do miast na całym świecie w celu zabawy i nauki.

Świat został pokazany jako mapa Ziemi, gdzie jest pełno miejsc do odkrywania i wiele przygód, które napotkamy na swojej drodze. Dzięki swoim supermocom możemy pokonać Bully Bunch bez rozlewu krwi i przemocy, a równocześnie tak samo możemy bronić naszego otoczenia. Każde dziecko ma tu prawo zostać superbohaterem, rozgrywać walki i pobierać nauki dzięki czemu bitwy staną się łatwiejsze.


Gra jest typowo edukacyjna, gdyż zwiedzając różne miasta dowiadujemy się ciekawostek, o których nie mieliśmy pojęcia. Dostępne są także ekologiczne zadania, która mają pokazać jak piękna byłaby nasza planeta gdybyśmy tylko o nią zadbali.

Spytacie czemu polecam grę tylko dzieciom? Otóż nauczą się tutaj języków obcych, geografii, matematyki, a przede wszystkim umiejętności czytania ze zrozumieniem. Dowiedzą się także wielu informacji ze świata i całej przyrody. Będzie tu mowa o zagrożonych gatunkach i o tym co my możemy zrobić, aby pomóc je ratować. Pewien procent z zysków z gry przeznaczane jest na fundację Globalnego Funduszu Heroship, który pomaga dzieciom zrobić dobre uczynki w świecie rzeczywistym.


Gry podobne