Jest to druga część poradnika do gry Heroes of War: Orcs vs Knights przygotowanego przezemnie z myślą o początkujących graczach. Dziś dowiemy się co kryje się dokładnie pod każdą pozycją w rozwijalnym, dolnym menu gry. Wiedza ta pozwoli wam bliżej poznać grę jak i znacząco przyśpieszyć w niej swoje postępy. Zapraszamy także do pierwszej części poradnika.

Zacznijmy dziś od menu, które widzicie poniżej, które rozwija się poprzez kliknięcie ikony „Menu” znajdującej się w prawym, dolnym rogu ekranu gry. Omówienie zaczynamy jak zwykle od lewej strony idąc w kierunku prawej.


Menu dolne gry

Zakładka Items

Tym samym zacznijmy od tego co znajduje się w zakładce „Items”. Wchodząc do środka widzimy podział na posiadane przedmioty w ekwipunku jak i na te, które możemy kupić dzięki diamentom.

Przedmioty w ekwipunku


Zakładka 'My Items” dzieli się na kilka innych. W pierwszej z nich Speed-Ups znajdziemy przedmioty jakie zdobyliśmy w grze czy kupiliśmy pozwalające nam przyśpieszyć budowę, ulepszenia budynków czy inne czynności wymagające czasu.

W zakładce „Boosts” znadziemy wszystkie przedmioty pozwalające nam np. zwiększyć produkcję w kopalniach czy rafineriach o choćby 50%, ale działają one jedynie przez pewien czas. Aby aktywować bonus musimy użyć niebieskiego przycisku „Use item”.

Zakładka „Shields” pozwala nam odszukać posiadane przez nas tarcze i jeśli mamy takowe to możemy aktywować obronę naszej wioski przed atakami. Obrona trwa pewien czas, od ośmiu godzin do siedmiu dni i nie może nas w tym czasie nikt zaatakować. Jeśli w trakcie trwania tarczy to my zaatakujemy jako pierwsi to tarcza nam zniknie, więc nie róbcie głupstw.


Dostępne tarcze do zakupu

Jak widzicie tarcze są przedmiotami premium i zdobędziemy je jedynie za diamenty.

Zakładka „Materials” oferuje nam paczki (skrzynie) z losowymi materiałami i im wyższa jest cena danej paczki tym lepsze przedmioty można w niej znaleźć. Na dobry początek dostaniemy w prezencie dwie księgi, każda pozwala nam zmienić rasę o ile nie chcecie jednak grać tą, którą wybraliście na początku.

Zakładka Settings

Tutaj możemy połączyć grę z kontem Google czy Facebookiem jak i zdecydować w jakim języku chcemy się bawić. Możemy także z tego poziomu włączyć/wyłączyć powiadomienia, muzykę czy dźwięki gry.

Ustawienia gry

Zakładka Quests

W tej zakładce znajdziemy codzienne zadania, które w sumie nie dają nam nic prócz surowców, ale każde kolejne różni się czasem trwania, a im dłuższe jest ono tym pokaźniejsza jest i nagroda. Nie musimy tutaj robić nic konkretnego prócz wciskania przy jednym z nich przycisku Start i odczekania pewnego czasu na zakończenie zadania. Po jego zakończeniu pojawia się przy nim żółty guzik pozwalający nam zebrać nagrody. Jednocześnie możemy wykonywać jedno zadanie i po jego ukończeniu można rozpocząć kolejne, a te zadania które ukończyliśmy znikają.

Zakładka Quests

Czas oczekiwania na ukończenie zadania można przyśpieszyć za diamenty. Również co pewien czas pokazują nam się nowe zadania, więc sprawdzajcie tą zakładkę regularnie jak tylko jesteście w grze.

Zakładka Guild

Ta zakładka pozwala nam podejrzeć wszelkie możliwe informacje o gildii, do której dołączyliśmy, albo którą sami stworzyliśmy. Z tego też poziomu możemy nią zarządzać, wysyłać prośby o wsparcie jak i pomagać innym potrzebującym członkom gildii. Widzimy tutaj również aktualny ranking gildii jak i mamy dostęp do sklepu gildii, w którym za zebrane punkty lojalności (Loyality Points) możemy dokonać ciekawych zakupów. Więcej o gildiach dowiecie się z osobnego poradnika.

Zakładka Guild

Zakładka Forge

W tej zakładce zajmiemy się wykuwaniem specjalnych przedmiotów, czyli reliktów, które możemy następnie dodawać do naszego bohatera wzmacniając tym samym jego statystyki. Wykuwanie rozpoczniemy jak tylko rozbudujemy Ratusz wioski do piątego poziomu.

Zakładka Forge

Materiały do wykuwania zdobędziemy wygrywając walkę i kończąc określone zadania w grze. Im większa wygrana tym lepsze materiały możemy otrzymać. Materiały o tym samym poziomie można łączyć ze sobą (potrzebujemy czterech identycznych) dzięki czemu otrzymamy ten sam materiał ale juz o wyższym poziomie, jednym słowem lepszy.

W recepturach (recipe) znajdziemy informacje o potrzebnych materiałach do wykucia konkretnego reliktu. Jakość reliktu wynika z poziomu użytych materiałów, lepsze materiały oznaczają znacznie lepszy relikt.

Każdy wykuty relikt ma swój określony typ i można go założyć jedynie w odpowiedni slot naszego bohatera.

Zakładka Log

Jest to nasz skrzynka z wiadomościami dotyczącymi samej gry. W zakładce Inbox dowiemy się o nowościach i aktualizacjach. Mamy tutaj także informacje o przeprowadzonych atakach na innych graczy, gdzie istnieje możliwość obejrzenie powtórki z ataku, sprawdzenia jakie nagrody otrzymaliśmy jak i kiedy nastąpił atak. Również można z tego poziomu ponownie odwiedzić swoją ofiarę.

Zakładka Log

W zakładce log widzimy także podobne informacje dotyczące ataków innych graczy na naszą wioskę. Będziemy mieli tutaj możliwość kontrataku, obejrzenia swoich strat itd.

Zakładka Rankings

Tutaj obejrzymy aktualne rankingi graczy jak i całych gildii pod względem posiadanej mocy jak i zebranych trofeów w walce.

Zakładka Rankings

Zakładka Build

Tutaj zaczyna się nasza przygoda z budowaniem. Z poziomu tej zakładki możemy wybierać zarówno budynku odpowiadające za produkcje i przechowywanie surowców jak i budynki typowo wojskowe, dzięki którym zbudujemy silną armię czy obronę. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w oddzielnym poradniku.

Gratuluje, właśnie ukończyłeś drugą i ostatnią część poradnika dla początkujących do gry Heroes of War, teraz jesteś gotowy zasiąść dumnie na tronie swojej własnej wioski. Buduj ją z rozwagą i wydawaj surowce z głową, aby nie zabrakło naszej wiosce niczego.


Gry podobne