Javelin Games pozwala zostać graczom mistrzami miecza dzięki swojej grze side-scrollling Heroes of the Sword. Gracze wybierają tutaj jedną spośród czterech klas postaci i wziąć wraz z nią udział w walkach z trybie pojedynczego gracza, albo multiplayer. Do sterowania postacią w trakcie walki używamy zarówno klawiatury jak i myszki. W grze przede wszystkim skupiamy się na walce wieloosobowej, która dostępna jest w trzech różnych trybach: „deathmatch”, „team deathmatch„ i „capture the flag”. W każdym Nasz awatar prezentowany jest w świecie 2D o wielu poziomach.

Ruchy postaci, aktywacja umiejętności i wiele więcej kontrolujemy poprzez używanie klawiszy na klawiaturze, podczas gdy gracze samą myszką mogą klikać na ekran gry i przeciągać kursorem, aby wyzwolić śmiercionośne cięcia ostrym jak brzytwa mieczem. Jeśli mamy dostępną pewną ilość many możemy aktywować specjalne moce jak specjalny atak, który rani wszystkich przeciwników w określonej strefie, ale to tylko mały przykład dostępnych możliwości w Heroes of the Sword.


heroes_sword 001

Gracze mogą również zbierać surikany, które następnie posłużą do rzucania podczas ataków dystansowych, znaleźć fiolki z dodatkowymi punktami życia (takie, które regenerują Naszego herosa), broń i wiele innych losowych, ukrytych przedmiotów na polu walki.

Gra Heroes of the Sword oferuje Nam również oparty o kolejne poziomy tryb pojedynczego gracza, ale za każdym kolejnym levelem jest coraz ciężej i ciężej, więc nie liczcie na to, że grając sami dokonacie od razu cudów. Niekiedy warto wzmocnić swoją postać w wieloosobowej zabawie przed przystąpieniem do samotnej rozgrywki, gdyż w trybie single-player bez doświadczenia nie mamy żadnych szans.


heroes_sword 002

Po ukończeniu dowolnej rundy w grze zbieramy doświadczenie i monety, które mogą zostać przez Nas wydane na zakup lepszej broni, albo magicznych bonusów w sklepie gry. Gracze mogą używać podczas walki mieczy, wielkich toporów, młotów i innych broni od tych małych, których używają skryci zabójcy po te największe maszyny zagłady. Wybór zależy jedynie od Nas i przyjętego stylu gry. Co do magicznych zaklęć to już nie ma takiej dowolności, ale i tutaj są dwie grupy, te typowo destrukcyjne i takie do leczenia, czy regeneracji sił.

heroes_sword 003


Heroes of the Sword jest obecnie dostępny za darmo na Facebooku i z dnia na dzień według wskazań AppData zyskuje sobie coraz większą popularność wśród użytkowników tego portalu. 


Gry podobne