Heroes in the Sky to kolejna gra MMO, która przenosi nas w realia Drugiej Wojny Światowej, gdzie będziemy mogli popisać się jako kolejny As lotnictwa. Jednak nie macie co tutaj liczyć na takie wrażenia jak podczas gry w World of Warplanes czy War Thunder, gdyż skupiano się tutaj na dobrej i szybkiej zabawie, a nie na realistycznych potyczkach w przestworzach. 

Na samym początku musimy przejść samouczek, który będzie dobrą podstawą i wytłumaczeniem działania każdego z systemów odpowiadających za rozgrywkę. Tuż po jego zakończeniu przyjdzie nam się dokonać pierwszego wyboru, który wpłynie na całą dalszą rozgrywkę. Otóż musimy wybrać po której stronie konfliktu chcemy się opowiedzieć, czy to po stronie państw Osi (Niemcy, Włosi i Japonia) czy po stronie Aliantów (USA, Anglia i ZSSR).


Każde z państw w Heroes in the Sky ma swój zestaw samolotów, unikalny, gdzie spotkamy zarówno szybki i zwinne myśliwce jak i ciężkie bombowce, które trzeba będzie osłaniać przed ogniem napastnika. Póki co widziałem w grze coś około 100 maszyn, ale twórcy obiecują dokładać systematycznie nowe, aby zadbać o świeżość kontentu. W trakcie całej zabawy będziemy pozyskiwać punkty doświadczenia, a ono zaś przełoży się na posiadanej umiejętności i odblokowanie nowych samolotów.

Heroes in the Sky udostępnia nam do sześciu różnych trybów gry. Pierwszym z nich jest tzw. Skirmish, mecz w którym udział bierze do szesnastu maszyn, które polują na losowo pojawiające się elementy na mapie gry. Kolejnym jest Attack and Defend, gdzie gracze podzieleni na dwie drużyny muszą się bronić (drużyna 1) i atakować (drużyna 2). Rozgrywka toczy się w rundach i w każdy kolejnej strony atakująca z broniącą zamieniają się miejscami.

Jednak można wziąć udział również w rozlicznych kampaniach, gdzie naszym przeciwnikiem będzie AI (Sztuczna Inteligencja), a podczas nich będziemy musieli wypełniać kolejne misje i zadania za które dostaniemy cenne nagrody pozwalające nam się dalej rozwijać.


Następnym trybem jest Okupacja, gdzie musimy przejmować kontrolę na terenami będącymi pod okupacją wroga, a na ostatniej pozycji mamy Raid, gdzie maksymalnie 4 drużyny mierzą się z przeciwnikiem komputerowym.

Zdjęcia z Heroes in the Sky:

Wymagania sprzętowe:

  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
  • Windows XP/Vista

Gry podobne