Hero Online to darmowa gra MMORPG opublikowana przez studio Netgame oparta na wielu powieściach o różnych sztukach walki. Gracz musi uczyć się wielu umiejętności i sztuk walki, a każda z nich ma unikalne ruchy, ciosy, skuteczność czy też obrażenia.

Już po 40 poziomie (4 DAN) możemy utworzyć własny House Manager of Dragon Castle płacąc przy tym 10 milionów złota, do którego zawsze można zaprosić znajomych, ale też należy starać się aby nasz dom był sławny, jeśli to osiągniemy to zdobędziemy na pewno dodatkowe korzyści. W grze znajdziemy dwie frakcję: Zhuang i Shao, które walczą ze sobą regularnie raz na tydzień. Kiedy już wybudujemy dom, lub dołączymy do jakiegoś możemy opowiedzieć się po jednej z tych dwóch wyżej wymienionych frakcji. Jednak należy pamiętać, iż wybór nasz później nie będzie mógł zostać zmieniony.


W MMO Hero Online znajdziemy cztery unikalne klasy do wyboru, ale gdy osiągniemy 5 DAN (50 poziom) to będziemy mieli możliwość zmiany danej klasy postaci na inną o ile wykonamy misję, które nam to odblokuje. Pasywne skille zwiększają życie naszego bohatera.

Dostępne klasy to:

Wojownik – może uczyć się umięjętności użytecznych podczas walki, a także zwiększać swój atak bądź atak innych. Także zwiększać może zdrowie poprzez skille.


Łowca – może oswajać zwierzęta, a także wydobywać minerały. Jego pasywne skille zwiększają obronę bohatera.

Physicians – może zwiększać różnego rodzaju obrażenia, które zadają gracze w grupie, a także może leczyć siebie i innych. Ma też specjalną umiejętność, którą zatruwa innych. Pasywne skille zwiększają jego Ki i obronę.

Zabójca – jego wrodzona zdolność do uników i śledzenia sprawia, że jest bardzo dobry w maskowaniu. Nie zauważalny dla większości. Pasywne skille zwiększają jego celność i zdolności uniku.


W grze znajdziemy również wiele umiejętności nie koniecznie związanych z walką, ale tutaj na przykład kiedy nauczymy się Wind Drift to możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce o wiele szybciej, a przy wyższym stopniu tej umiejętności będziemy nawet latać. Dodatkowo gracze mogą zakładać grupy, dzięki którym kiedy jeden z nich jest zagrożony to może wysyłać SOS dla innych, które będzie widoczne na mini mapie. Ponadto jeden z elementów gry pozwoli bezpośrednio przenieść się na mapie do innego członka grupy.

Oczywiście istnieje tutaj także tzw. pet system, dzięki oswajaniu można zdobyć zwierzaka lub go po prostu kupić. Tak długo jak będziemy go karmić to na własną rękę będzie zdobywał doświadczenie. W grze znajdziemy zwierzęta zarówno służące jako środek transportu jak i takie, które pomogą nam w walce. Nasz zwierzak może też awansować  w następującej kolejności: Beginner Pet -> Normal Pet -> Master Pet -> Divine Pet


Gry podobne