Hero of the Obelisk to jedna z najnowszych gier MMORPG wprost od znanego nam dobrze wydawcy GBE ENTERTAINMENT (Aurora World). Fabuła gry przenosi Nas na kontynent Abate, na którym znajdziemy mnóstwo dungeonów, w których czeka nas zabawa rodem z najlepszych tytułów hack'n'slash. Gracz do wyboru obecnie ma trzy główne klasy: Swordsman, Adventurer i Scholar. Każda z klas posiada swój unikalny zestaw skilli i oferuje nam odmienny styl zabawy. Na konkretnych poziomach odblokowują Nam się zaawansowane klasy, które możemy nazwać czymś w rodzaju specjalności. Specjalności odblokują nam zupełnie inne umiejętności, ale to chyba dla każdego znawcy MMO oczywiste. Na jednym koncie możemy założyć do pięciu różnych postaci, więc możliwości testowania jest sporo, wykorzystajcie je mądrze. Ale to co już na początku zasługuję na pochwałę w Hero of the Obelisk to brak blokady płaci dla każdej z klas, więc możemy być zawsze, albo kobietą, albo facetem. Niestety proces tworzenia postaci, głównie jeśli chodzi o decyzje odnośnie wyglądu, jest bardzo ubogi, ale na początek i to jest dobre.

Hej do lochów


Jednak przejdźmy to wcześniej wymienionych dungeonów w grze. Posiadają one tutaj dwa różne tryby i podstawowym jest Normal, ale takie coś przejdziecie bez żadnego problemu i wysiłku. Bardziej wymagającym polecam tryb Hardcore, w którym same potwory są niezwykle trudne do pokonania, a nie ma co wspominać o bossie bo do niego dojdą jedynie nieliczni. Jednak oczyszczając lochy w najtrudniejszym trybie daje nam szansę, ale nie zawsze, na zdobycie bardzo rzadkich przedmiotów – to może skusić nie jednego.

Hero of the Obelisk 001

Przed wejściem do dungeonu możemy podejrzeć kilka ciekawych informacji na jego temat – znajdziemy tak aktywne misje i obecny ranking pięciu najlepszych graczy, którym udało się go przejść najszybciej. Same zadania praktycznie zawsze się czymś różnią co sprawia, że do lochu powracamy więcej niż jeden raz, aby móc zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Co ciekawsze jeśli to my znajdziemy się w pierwszej piątce najlepszych to na Nasz adres e-mail otrzymamy specjalny kuferek z podarunkami do wykorzystania w dalszej zabawie – niekiedy bywają to unikalne buffy, więc się opłaca. Dodatkowo po zakończeniu lochu pojawi Nam się skrzynka do otwarcia, gdzie czeka na Nas nagroda. Ale nie musimy jej otwierać co podnosi nam szansę do zdobycia czegoś bardziej cennego podczas kolejnego rajdu na ten sam dungeon.


Otwarty świat

Oczywiście nie musimy w Hero of the Obelisk bez przerwy tułać się w lochach. Czasami warto z nich wyjść i podzielić się z innymi naszymi doświadczeniami. Mówię o otwartych przestrzeniach, ale jeśli mamy już dość wysoki poziom to czekają tutaj na Nas potwory i bossy, do pokonania których niejednokrotnie przyda nam się silne party. Co ciekawsze na otwartym terenie częściej coś nam dropnie (kamienie do ulepszeń, sprzęt itp.).

Hero of the Obelisk 002


Niestety oprócz potworów spotkamy tutaj również niewyżytych graczy, których jedynym celem jest ujrzenie upływającego z Nas życia, albo unoszącej się do góry, z martwego ciała, duszy. Tak, dostępny jest tutaj tzw. PKing (Player Killing). Jednak niektóre strefy mają wyłączoną ową opcję jak choćby Shinoi Mine Open Field.

Player VS Player

Jeśli chodzi o walki między graczami to także w Hero of the Obelisk mamy duże pole do popisu. Czeka Nas kilka ciekawych trybów jak choćby Battlefield, gdzie dwie drużyny po maksymalnie czterech graczy staje do walki przeciwko sobie, muszą w tym wypadku bronić, albo przejąć punkt kontrolny na polu bitwy. Tutaj zostaniemy nagrodzeni punktami doświadczenia, za które jest możliwość kupienia potrzebnych przedmiotów. Battlefield trwa co najmniej po 10 minut i wspiera konflikty 2v2, 3v3 i 4v4.

Innymi ciekawymi trybami w grze są Brave (totalna wojna 100vs100), The Obelisk (zdobywamy wieżę Behemota) i chyba ten najsłynniejszy, czyli AoS PvP (gdzie wcielamy się w tytułowego Hero i ruszamy do walki przeciwko innym graczom).

Hero of the Obelisk 003

Pasywne skille to podstawa

Najlepszym sposobem, aby zbudować porządną postać w Hero of the Obelisk jest rozwijanie pasywnych umiejętności i tych wynikających z Naszej specjalizacji. Oba systemy pozwalają Nam zbudować taką postać, aby różniła się po wieloma względami od innych. W zakładce Expert możemy dostać informacje na temat naszych umiejętności ze specjalności, których możemy się nauczyć. Niektóre z nich pozwolą nam tworzyć broń, zbroje, mieszać potki i inne ciekawe itemy, które pomogą Nam w kolejnych zadaniach.

Hero of the Obelisk 004

Pasywne Skille pozwalają nam dodawać punkty umiejętności na specjalnym drzewku postaci, kreujemy w ten sposób unikalny styl gry. Zbudować można trzy takie drzewka i póki danego nie zakończymy możemy dodawać i odejmować w każdym momencie wydane punkty skilli, ale gdy już dane drzewko zostanie zatwierdzone to nie ma odwrotu. Punkty otrzymujemy po jednym co poziom, licząc od 10 levela.

Wymagania systemowe:

wymagania systemowe

<<Download Hero of the Obelisk>>

 


Gry podobne