Zapewne kojarzycie takie gry jak Pot Farm czy też Weeds Social Club, gdzie wcielaliśmy się w hodowcę marihuany, znanej wszystkim chyba bardziej jak trawka w języku potocznym. Hemp Tycoon jest kolejną grą przeglądarkową mówiącą właśnie o tejże działalności, a słowo Hemp oznacza po prostu konopie. Jednak w przeciwieństwie do Weeds Social Club nie będziemy się musieli martwić o nalot policji na naszą małą zieloną farmę. Wchodząc do gry przywita nas start dziadek, który pomoże nam w początkowych fazach gry, krok po kroku, w formie zadań nauczy nas jak sadzić, zbierać nasze roślinki i jak poszerzać nasze imperium ganji. Cała rozgrywka wyda się wam znajoma jeśli kiedykolwiek graliście np. w FarmVille. Zaczynamy w domku, który został stworzony w stylu lat siedemdziesiątych, to co najlepsze to ów domek znajduje się na drzewie. Więc zabieram się do przygotowania garnków z ziemią i sadzenia do nich różnorakich nasionek. Różny typ konopi do dojrzenia będzie potrzebował innego czasu, zaczynając od 15 sekund po niektóre nasiona, gdzie czas dojrzewania będzie wynosił po kilkanaście godzin, ale właśnie takie są warte najwięcej. Gdy już sobie będą spokojnie rosły to możemy o nie zadbać i np. podlewać, co skróci czas ich dojrzewania. Gdy już osiągną dojrzałość zabieramy się do ich zbiórki, ale tutaj musimy uważać bo jest określony czas w jakim musimy je zebrać bo inaczej stracimy cały zbiór. Ale w sumie minimalny czas to 4h więc raczej z tym nie ma problemu. Po zebraniu naszych plonów możemy je po prostu sprzedać, jednak jeśli osiągniemy już odpowiedni poziom to będziemy mogli wyjść i zwiedzać nasze sąsiedztwo i zacząć zdobywać naprawdę wielkie pieniądze.

Kiedy już zostanie nam odblokowane sąsiedztwo to będziemy w stanie zakupić różnego rodzaju budynki, ale od naszego poziomu będzie zależał rodzaj jaki będzie można zakupić, a może to być hemp milk, hemp candy czy też hemp blef. Kiedy już zostaną zbudowane to produkcja w nich się zaczyna o ile posiadamy odpowiednią ilość danego typu konopi.


Oczywiście jak w wielu grach na facebooku możemy przyśpieszyć sobie ozgrywkę, jak zakupując za kredyty facebooka specjalne nawozy, które przyśpieszą wzrost roślin czy inne itemy zmniejszające czas budowy budynków czy produkcji sub-produktów. Jednak aby normalnie grać to nie trzeba nic wydawać z naszej kieszeni, no chyba że na siłę chcemy coś przyśpieszyć.
Innym ciekawym aspektem gry są dekoracje, które raczej nie są nowością w grach społecznościowych, ale w Hemp Tycoon różne dekoracje dodają nam wspaniałe bonusy. Zacznijmy od tego, że w grze mamy dwa miejsca na umieszczenie dekoracji: domek i plac obok niego. W zależności od miejsca mamy do dyspozycji inne dekoracje, a wraz z nimi inne bonusy. Na przykład sadząc kwiaty blisko naszej plantacji przyśpieszymy jej wzrost o 5%. Kiedy kości znajdą się niedaleko naszej maryśki to będzie ona więdła 50% wolniej. Inne bonusy są równie ciekawe i pozwalają nam zdobywać np. więcej doświadczenie etc.
Oprócz ciekawej rozgrywki w Hemp Tycoon, gra otoczona została wspaniałą oprawą graficzną i dźwiękową, która nawiązuje do stylu reggae. Jednak zostały tu troszkę okrojone dobrze nam znane z innych gier elementy społecznościowe, prezenty można wysyłać ale już nie ma możliwość odwiedzania znajomych.
Jeśli jednak szukasz coś innowacyjnego, innego niż wszystkie konkurencyjne gry to nie znajdziesz tego w Hump Tycoon, ale jeśli poszukujesz troszkę innej koncepcji od starego i oklepanego tematu gier farmerskich to możesz zaciekawić się mniej sztywną rozgrywką jaką oferuje właśnie Hemp Tycoon.


Gry podobne