Heaven Island jest darmową grą MMORPG opartą o moduł biznesowy w kraju Yuldu, który znany jest z aktywnej działalności handlowej na morzach. W grze cena podczas handlu zależy od statusu ekonomicznego mieszkańców, a także od podatków, przychodów i zatrudnienia.

Więc ważnym jest aby sprawdzać czy warto jest handlować z danym miastem. Także, katastrofy naturalne wpływają na niespodziewane skoki cen co sprawia, że gra staje się bardziej realistyczna i staje się symulacją ekonomiczną. Aby zwiększyć korzyści możemy wynajmować witryny sklepowe, fabryki i wiele innych, których będziesz potrzebował do prowadzenia własnej działalności, czy tez do produkcji różnych rzeczy, którymi będziemy handlować, oczywiście lepiej spróbować różnych rodzai działalności zanim zdecydujemy się na najbardziej korzystną.


W grze gracz może zarówno pracować w podstawowych gałęziach przemysłu, jak na przykład górnictwo, lub poprostu pracować na rynku wtórnym, gdzie sami będziemy coś produkować z zasobów zdobytych z przemysłu głównego. Jak to w prawdziwym życiu bywa, można zatrudnić się w usługach, np. coś w stylu dystrybucji przesyłek itp. Jednak wszystkie nasze działania będą miały swoje odzwierciedlenie w całości przemysłu Yuldo. Aby pomnożyć nasz majątek należy inwestować środki, modernizować już to co mamy, tak szybciej się rozwiniemy i staniemy się coraz bogatsi.

To co najważniejsze to chyba nasz bohater, a każdy ma oddzielny system walki i prowadzi różne działalności gospodarcze. Statystyki zwiększamy na polowaniach, podczas handlu i produkcji wyrobów. Oczywiście jak nasz bohater już dorośnie to zdobędziemy specjalne umiejętności, a gdy już mamy choćby podstawowe wymagania na daną broń to wykorzystać można zarówno miecze, łuki czy też inne bronie. Nie zabraknie też zbroi itp, ale niektóre już wymagają od nas odpowiedniego wieku. Nasz system gospodarczy na ścisły związek z poziomem naszych umiejętności. Jeśli mamy do czynienia z żywnością to w sferze spożywczej wzrosną nasze profity. Ponadto można wybrać własny zawód taki jak: kowal, rzemieślnik, szkutnik, stolarz, lekarz czy też kucharz, dzięki czemu zdobędziemy unikalne przedmioty, które przydadzą nam się w dalszej grze.


Gry podobne