Ostatnio nieco wkurzyłem się marnym tłumaczeniem gry Hearthstone na język polski, więc zacząłem kombinować co tu można zrobić, aby powrócić do oryginalnej angielskiej wersji. Wiem, że to brzmi nieco śmiesznie, bo zazwyczaj gracze kombinują w zupełnie innym kierunku, no ale każdy jest inny, więc rozpocząłem swoje prywatne poszukiwania rozwiązania problemu ze zmianą wersji językowej.

Z drugiej strony żałosne jest to, że takie corpo jak Blizzard nie udostępnił prostej funkcji zmiany języka, ale Polak potrafi i mam już metodę.


Na dysku szukamy miejsca/folderu, gdzie zainstalowała się gra Hearthstone. W tym folderze znajdziecie pliczek o nazwie client.config, który otwieramy najlepiej przy użyciu Notepada++, gdyż edycja w notatniki takich plików nie jest nigdy czymś dobrym.

Wciskamy Ctrl+F i wklejamy frazę „[Localization]”. Tuż pod nią, linijka dalej zmieniamy wersję językową. W polskiej wersji znajdziecie oznaczenie „Locale = plPL” – wystarczy podmieniać „plPL” na dowolny język – ja zmieniłem na angielski i całość wygląda teraz tak:

[Localization]


Locale = enGB

Prawda, że proste?


Gry podobne