Dzisiejszy poradnik do gry Hay Day opowie Wam wszystko co musicie wiedzieć na temat Doliny, paliwa, żetonów czy przeuroczych kurczaków, które będą odgrywały tu jedną z kluczowych ról. Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem.

Aby poruszać się po mapie, potrzebujesz paliwa. Ikona paliwa będzie znajdować się w prawym dolnym rogu ekranu Doliny i pokaże liczbę posiadanych jednostek paliwa. Jedna jednostka paliwa równa się jednemu punktowi ruchu.


Naciśnij ten przycisk, aby przejść do generatora paliwa. Dostaniesz darmowe kręcenie kołem paliwa każdego dnia, aby zdobyć paliwo do swojej ciężarówki w Dolinie.

Co się stanie, jeśli chcę kontynuować ruch po wyczerpaniu się paliwa?

Możesz wykonywać zadania paliwowe w ciągu dnia. Te zadania są ustawione na 24 godziny (te same zadania przez cały dzień) i można je wykonywać nieograniczoną liczbę razy. Zadania dotyczące paliwa są oznaczone ikoną słońca, więc wykonanie tych zadań da ci punkty słoneczne. Po wypełnieniu paska punktami słonecznymi otrzymasz nowy obrót kołem paliwa.


Żetony

Za wykonanie zadań w Dolinie otrzymasz walutę. Ta waluta nazywa się Tokeny / Żetony.

Istnieją 3 nowe żetony, które otrzymasz w Dolinie podczas wykonywania zadań, a także pomagając rozbitym ciężarówkom. Są to zielone, czerwone i niebieskie żetony.

Jak korzystać z żetonów?


Mamy 2 sklepy

  1. Pierwszy sklep jest dostępny dla wszystkich i będzie można od niego kupować przedmioty. Będziesz mógł kupić na przykład: materiały do rozbudowy, elementy układanki, pozwolenia na rozbudowę i inne cenne przedmioty.
  2. Drugi sklep, który musisz odblokować. Aby odblokować ten sklep, potrzebujesz Kurczaków. W tym drugim sklepie będziesz również korzystać z tokenów, ale pula przedmiotów do kupienia jest o wiele bardziej wartościowa i ekskluzywna.

Kurczaki

Wzdłuż Doliny znajdziesz Kurczaki, które znajdziesz na przystankach, w zleceniach grupowych i codziennych zadaniach.

Kurczaki służą do odblokowania drugiej zakładki sklepu. Kurczaki należą do grupy, nie są indywidualne. (Jeśli dostanę jeden, liczy się on jako jeden dla grupy). Zobaczysz liczbę kurcząt, które grupa ma na ekranie sklepu.

Kurczaki można znaleźć w:

  1. Codzienne zadania
  2. Grupy zamówień
  3. Road stops

Codzienne zadania

W trakcie sezonu będziesz mógł wykonywać różne zadania, które doprowadzą Cię do zdobycia nagród. Te nagrody to różne tajemnicze skrzynie!

Codzienne zadania są oznaczone ikoną kalendarza. znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu w Dolinie, tuż nad ikoną paliwa.

Możesz odblokować różne skrzynki z tajemnicami po zakończeniu codziennych zadań.

Po 24 godzinach zadania zostaną zresetowane i będą dostępne nowe zadania.

W jaki sposób zapełniana jest mapa Doliny?

Na mapie będzie widocznych około 60 graczy. Jeśli jesteś w sąsiedztwie, zobaczysz wszystkich swoich sąsiadów, a resztę miejsc zajmą inni gracze, których prawdopodobnie nie znasz. Mogą to być inne sąsiedztwa lub gracze solo.

Jeśli gracze na twojej mapie przestaną grać, pojawią się nowi gracze, dzięki czemu Dolina będzie zawsze tętnić życiem.


Gry podobne