Harry Potter Online to nie marzenie fanów popularnej serii książek o dzielnym czarodzieju, ale to fakt. Gra powstaje pod skrzydłami nowego studia Bio-Hazard Entertainment. Ale wydaje się, że właściciel praw autorskich, czyli Warner Brothers nie udziela się zbytnio w całym projekcie, czyżby powstawał on nielegalnie? Ale nie, okazuje się, że nabyli oni licencję od Warner Brothers na stworzenie gry do wersji beta, a później muszą ją przedstawić WB i jeśli wykonanie spotka się z aprobatą to dalsze prace ruszą pełną parą. Co więcej, WB może wstrzymać cały projekt bez konkretnych powodów, ale Bio-Hazard deklaruje, że dostosują się do każdej sugestie przedstawianej przez właściciela licencji, a uruchamiają zbiórkę pieniędzy na Kickstarter chcą pokazać braciom Warner, że gra ma duże szansę z sukcesem wejść na rynek online.

„JK Rowling has no say in licensing. Warner Brothers owns Harry Potter and all its licensing. We acquired a Beta License which allows us to create an MMO exactly how we want to. Once we reach Beta it is presented to Warner Brothers, if they like it will released. If they want things fixed or changed, then we have to fix everything they requested.”

Harry Potter Online


Harry Potter Online

Oficjalna strona gry, choć według mnie nie powinna tak wyglądać, jest online, więc pracę nad grą Harry Potter Online wciąż trwają. Znajdziemy na niej znane Nam twarze i lokacje. W grze będzie cztery klast postaci i trzy szkoły czarodziejów: Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Akademia Magii Beauxbatons i Instytut Durmstrang. Dodatkowo dostaniemy osiem profesji i kilka ciekawych wydarzeń jak choćby Mistrzostwa świata w Quidditchu.

[youtube id=”TFApNqqAMKk” width=”633″ height=”356″]


Źródło informacji: http://massively.joystiq.com/


Gry podobne