Harry Potter: Hogwarts Mystery jest to nowa gra RPG, której akcja toczy się w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling, autorki bestsellerowych powieści o Harrym Potterze. Aplikacja została stworzona przez firmę Jam City i dostępna jest obecnie na urządzenia mobilne z Androidem i iOS całkowicie za darmo. Wydawcą gry jest Portkey Games, czyli jedna z firm córek Warner Bros. Interactive Entertainment.

Opis gry Harry Potter: Hogwarts Mystery

W grze Harry Potter: Hogwarts Mystery wcielamy się w postać młodego ucznia magii, który musi żyć w cieniu sławy swojego brata, który w szkole magii poszukiwał Przeklętych Krypt i przez to zaginął bez śladu. Musimy rozwiązać zagadkę jego zaginięcia. Rozgrywka toczy się w czasach, gdy tytułowy Harry był jeszcze małym dzieckiem, ale mimo to znajdziemy tutaj dobrze nam znane postacie z serii książek i filmów, takie jak: Severus Snape, Albus Dumbledore czy nawet Filius Flitwick.


Harry Potter: Hogwarts Mystery

Rozpoczynając zabawę musimy stworzyć swojego bohatera, który będzie pobierał lekcje magii w znanym wszystkim Hogwarcie. Podczas kreacji możemy zdecydować o płci bohatera i jego podstawowym wyglądzie, a także będziemy mogli wybrać Dom, do którego chcemy należeć (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw czy Hufflepuff).

Podróżując po świecie gry możemy wchodzić w interakcje z wieloma postaciami, uczniami, zawiązywać z nimi przyjaźnie lub tworzyć sobie kolejnych wrogów. Którą ścieżkę obierzesz zależy wyłącznie od ciebie. Nie zabraknie także lekcji magii, na których będziemy uczyć się latania na miotle, różnego rodzaju zaklęć czy też poznamy skład najlepszych mikstur. Nasze umiejętności zostaną wystawione na próbę w różnego rodzaju testach postaci przyznawanych zadań. Oczywiście nie zabraknie pojedynków, które rozgrywane są tutaj w trybie turowym. Ciekawe jest to, że o tym, kto będzie miał kolejny ruch decyduje popularna zabawa w papier, kamień i nożyce. Ale pamiętać należy, że każda podjęta akcja wymaga posiadania odpowiedniej ilości energii, które cyklicznie się odnawia, a jak nam ciągle mało to korzystając z mikropłatności możemy przyśpieszyć jej odnawianie.Gry podobne