H1Z1 to gra MMO, w której chyba wszyscy się domyślają kogo spotkamy. Oczywiście żywe trupy, potocznie nazywane zombiakami. Jest to najnowsza gra od SOE (Sony Online Entertainment), w której wrzucani jesteśmy na nowo do post apokaliptycznego świata, gdzie najważniejszym naszym zadaniem będzie przetrwanie. Dodatkowe elementy znane z popularnych sandboxów wzbogacą całą rozgrywkę, a smaczku dodaje fakt, że cała produkcja będzie dostępna dla wszystkich i w dodatku kompletnie za darmo (F2P).

Wchodząc do gry poznamy świat, znaczy się jego resztki, jakieś piętnaście lat po wspomnianej apokalipsie wywołanej przez śmiercionośny wirus H1Z1. Niby ludzkość powinna się cieszyć, bo wydaje się, że sama Śmierć opuściła nasz świat, a wszyscy którzy zostaną ugryzienie, albo po prostu umrą tak naprawdę zamieniają się w krwiożercze zombie. I tutaj budzimy się podobnie jak w komiksie The Walking Dead, pośrodku małego miasteczka, gdzie zaczniemy zmagania z hordami żywych trupów, ale akcja gry przeniesie nas również do lasów, w góry czy nawet pustynie.


H1Z1

Jesteśmy sami w zniszczonym przez Apokalipsę świecie.

Świat H1Z1 ciągle się powiększa, a deweloperzy dbają, aby nigdy nie brakowało nam niezbadanych terenów. Jednak w miarę rozrastania się świata gry pojawia się potrzeba szukania skuteczniejszych środków lokomocji niż ludzkie nogi, które de facto są zawodne. Człowiek się męczy, a zombie nie i choć to powolne bestie to my już nie damy rady uciekać i wtedy nas dopadną. Z pomocą przychodzą nam pojazdy naziemne, a niekiedy nawet myśliwce, helikoptery czy zwykłe samoloty.

Prawdziwy survival z zombie

Jak wspomniałem wcześniej, w H1Z1 liczy się przeżycie, przetrwanie, ot taki survival MMO nam nowy się trafił. Aby to umożliwić oddano nam cały zestaw potrzebnych przedmiotów, które pomogą nam ścinać drzewa, budować domy, namioty czy pozyskiwać coś do jedzenia. Oczywiście najlepszą sytuacją jest zebranie się w grupę z innymi uczestnikami zabawy, ale uważajcie – w tym świecie nikomu nie wolno ufać. Choć z drugiej strony razem mamy większe szanse na przetrwanie kolejnego dnia, ale bez sentymentów, inni nie zawahają się, aby wykorzystać nas do ratowania własnego tyłka, więc my musimy robić to samo. Może to wbrew sumieniu, ale takie są realia w post apokaliptycznym świecie.


Walcz o swoje przetrwanie

Oczywiście zbieractwo różnych, nawet pozornie niepotrzebnych rzeczy jest kluczowym elementem zabawy. Otóż z kilku prostych przedmiotów można stworzyć potrzebne do przetrwania narzędzia, a nawet broń. Uważając na zombiaki miejcie baczenie na swoich towarzyszy, w razie problemów rzucajcie w nich koktajlem Mołotowa i po sprawie. W miarę rozwoju sytuacji nachodzi potrzeba wyszkolenia w swojej postaci pewnych skilli, ale nie ma co się martwić bo nawet jeśli zginiemy to po pewnym czasie na nowo powracamy do zabawy.

Gra H1Z1 jest po części grą MMOTPS jak i FPS, a cała grafika napędzana jest przez jeden z najlepszych silników graficznych na rynku, czyli Forgelight i podobnie jak Landmark można za pośrednictwem Player Studio sprzedawać stworzone przez siebie przedmioty i to za realną kasę.

Zdjęcia z gry H1Z1

Wymagania systemowe


brak informacji


Gry podobne