Jeśli zawsze podobały Ci się gry kosmiczne, a klasyczny Ogame już nie spełnia więcej Twoich wymagań to dziś polecam grę na NK Gwiezdni Piraci, w której przeniesiemy się w świat nieprzemierzonego kosmosu, gdzie zostać możemy zarówno odkrywcami, badaczami czy żołnierzami, którzy obrali ścieżkę piracką i z uczciwością zawsze byli na bakier.

Tuż na starcie wita nas swoistego rodzaju samouczek, jest to seksowna dziewczyna imieniem Jenny. To właśnie ona pomoże nam zorientować się jakie zasady ogólnie panują w trakcie trwania rozgrywki. W omawianej dziś aplikacji czekają nas niesamowite przygody w najbardziej odległych zakątkach Galaktyki, które zwiedzimy razem ze wspaniałymi flotyllami, zarówno swoimi jak i tymi należącymi do Twoich przyjaciół.


W tym okrutnym świecie jest mnóstwo oszustów, zupełnie takich jak My. I każdy pragnie czegoś innego, ale najbardziej chyba dominacji. Musimy starać się wyprzedzić wszystkich, ale aby to zrobić musimy zaatakować jako pierwszy i wziąć to, co nam się należy.

gp 002

Recenzja gry Gwiezdni Piraci

To wszystko wygląda niemalże idealnie, ale pod przykrywką fantastycznej historii kryje się zwykła gra tekstowa, gdzie nie będziecie oglądać spektakularnych walk, nie będziecie sterować własną flotą – będziemy tylko klikać kolejne buttony w stylu „Wykonaj”, „Zrób”, „Zbadaj”. Każda informacja, wszystko co się dzieje prezentowane jest nam tylko w formie tekstu. No ale podobno pewien odsetek graczy lubi tego rodzaju gry, więc nie mnie to oceniać. Po każdej walce przechodzimy do kolejnej klikaniny w trakcie której zbierzemy to co zostało po naszym przeciwniku. Zarówno za każde zwycięstwo, misję jak i przy zbieraniu wraków statku wroga zdobywamy nieco gotówki i doświadczenia. Jeśli już uda nam się awansować to dostaniemy nieco bonusowych punktów do jednej ze statystyk jak atak, obrona czy życie.


Jeżeli wygramy kilka początkowych walk to znaczy, że los do nas się uśmiechnął, zarobiliśmy nieco złota, które nie warto w całości przepuszczać w okolicznych tawernach. Najlepszą inwestycją w tym przypadku jest zakup kosmopiechoty, może i cena wyda nam się wysoka, ale to niedoceniona pomoc, które niedługo będzie Ci niezbędna. Ale jeśli i tak chciałbyś o wiele więcej kasy to możemy zarobić dość sporo podczas rabunków. Jednak lepiej chyba założyć własną firmę/biznes. Na starcie wystarczy nam Kosmotaksówka, która co godzinę będzie przynosiła nam czystą gotówkę.gp 003Dodatkowo w trakcie gry możemy rozwijać różnego rodzaju umiejętności, które przydadzą nam się zarówno w walce jak i w sferze ekonomicznej. Inne, specjalne zdolności pomogą bam wykonywać zadania i zwyciężać w pojedynkach przeciwko bossom na każdym z etapów. Niestety każde badanie nowego skilla trwa sporo czasu, choć w porównaniu do tych w dalszym etapie rozgrywki pierwsze, 3-godzinne badanie uznajcie za stosunkowo krótkie.

Ale to nie wszystko co oferuje nam gra Gwiezdni Piraci, w sumie to aplikacja społecznościowa i nie mogło tutaj zabraknąć cech typowych dla tego gatunku. Jednym słowem zostajemy nagradzani za każdego zaproszonego znajomego do gry, otrzymamy za to bonus +50 do ataku i +50 do obrony. Opłaca się? To jak marchewka na kiju dla konia.gp 004

Jeśli boicie się, że nie dacie radę pojąć zasad panujących w recenzowanej grze to nie ma co panikować. Wszystko jest bardzo proste, aż za proste i jak wcześniej pisałem większość czynności to klikanie kolejnych guzików. Ale każda czynność pochłania nam energię, jeśli się skończy nie możemy zrobić nic. Tyle dobrego, że na starcie dostaniemy cztery energokryształy, za które można w razie potrzeby uzupełnić zasoby energetyczne. Te błyszczące klejnociki są walutą premium, za którą można zrobić zakupy w sklepie gry, oczywiście mowa tutaj o przedmiotach ekskluzywnych, niedostępnych dla niepłacących admirałów.


Jeśli chodzi o grafikę to nie ma tutaj czego omawiać, zwykłe, proste zdjęcia, pomiędzy którymi czasem coś mignie.


Gry podobne