Grzybiarze to najnowsza gra przeglądarkowa na portalu nasza klasa, gdzie możemy wcielić się w rolę prawdziwego grzybiarza, który nie tylko będzie zbierał coraz to nowe grzyby w przeróżnych lokacjach, ale także zajmie się przyrządzaniem z nich potrwa różnego rodzaju, ich suszeniem itp. Do tego celu otrzymamy dostęp do kuchni, w której już możemy się popisać naszym kunsztem kulinarnym. W początkach gry pomoże nam stary poczciwy Borowik, który pokaże nam podstawowe elementy gry, czyli będzie to coś na wzór prostego tutorialu. Wszystkie jest w języku polskim więc nie powinniście mieć z grą żadnych problemów. Na samym starcie zostaniemy przeniesieni do pierwszej lokalizacji w lesie, nie wszystkie miejsca w rezerwacie będą dla nas na początku dostępne, ale to się zmieni wraz z naszym poziomem, ale do odblokowania innych miejsc będzie potrzebna nam energia i odpowiednia ilość kasy.Dlatego już na starcie musimy zająć się lokalizacją Ścieżka, gdzie nauczymy się zbierać grzyby najpierw na gołąbkach. Zbieranie grzybów będzie polegało nie na klikaniu widocznych roślinek, ale wchodząc na daną polanę jest ona pokryta kempami traw, a pod każdą może znajdować się grzyb czy też inny pożyteczny bonus. Niestety nie mamy możliwości odkrycia wszystkich pól jednocześnie i do tego mamy ograniczoną ilość prób. Po ich wykorzystaniu pokazuje nam się bilans, na którym ujrzymy ilość zebranych grzybów i poziom naszych umiejętności. Po udanym zbieraniu przenosimy się do kuchni gdzie stoi suszarka do grzybów. Klikając na nią mamy możliwość wybrania co chcemy wysuszyć, każdy grzyb wymaga innego czasu suszenia, ale tą informację mamy po kliknięciu na suszarkę. Możemy do pomocy zatrudnić przyjaciela, który będzie nadzorował czy produkcja się nie psuje. W kuchni możemy dokupić sobie inny sprzęt potrzebny do przygotowania bardziej skomplikowanych potraw, które po sprzedaży dadzą nam o wiele większy zysk. Sprzęt taki jak garnek będzie nam pomocny do marynowania grzybów, jednak do tego potrzebujemy dodatkowych składników. Wchodząc do piwnicy w naszej kuchni mamy możliwość odblokowania różnych rodzai grzybów do uprawy, ale i tutaj musimy popełniać dodatkowe warunki, aby cokolwiek zrobić.

gra grzybiarze na nk


Najlepiej zarabiać zacząć od razu bo kolejne lokacje może i nie kosztują za wiele, chodzi o ich odblokowanie, ale sprzęt kuchenny i inne lokacje w lesie zmuszą nas do sporych kosztów, ale wszystko możemy robić powoli, a dotrzemy do celu. To czego nie napisałem wcześniej, a jest istotne to fakt, że po każdej wizycie w lesie i tak w danej lokacji, musimy odczekać pewien okres czasu, aby ponownie tam powrócić.

Oczywiście ważną rolę odgrywa też nasze małe miasteczko. To właśnie tam znaleźliśmy kuchnie, ale nie wspomniałem o sklepie, gdzie możemy zakupić potrzebny inwentarz, składniki do dań, sprzęt do kuchni i inne, oraz potrzebne nam licencje. Dom posłuży nam za źródło cennych informacji o naszej rozgrywce, a także znajdziemy tam przedmioty przez nas zakupione czy też znalezione podczas grzybobrania. W centrum meteorologicznym zakupimy potrzebne nam prognozy, które pozwolą nam podejrzeć po którymi krzaczkami znajdują się grzyby, a także zmniejszy czas oczekiwania na kolejny zbiór.

gra grzybiarze


W grze znajduje się również encyklopedia grzybów, gdzie po kliknięciu na konkretny grzyb poznamy jego właściwości, cenę i ile doświadczenia za niego zdobędziemy.  W produkcji Grzybiarze znajdziemy także sporą ilość zadań, za wykonanie których otrzymamy dawkę srebrnych monet czy też jakiś fajny przedmiot pomagający w rozgrywce.

Z elementów społecznościowych możemy podkreślić ciekawą funkcję przy odwiedzaniu. Otóż nie możemy tylko odwiedzać miasteczka naszego znajomego, ale również jego polany, odblokowane lokacje, choć będziemy w niej mieć tylko po kilka ruchów dziennie, ale możemy w ten sposób przebrnąć przez wszystkie odblokowane lokacje naszego znajomego.

gra grzybiarze 3


Podsumowując gra Grzybiarze na Naszej Klasie jest dość ciekawą propozycją w pięknej i kolorowej oprawie graficznej. Mimo wbudowanego systemu energetycznego nie odczujemy zbytnio jego istnienia, no chyba, że będziemy przesiadywać przed grą 24h/dobę.  


Gry podobne