W naszym dzisiejszym poradniku powiem Ci wszystko, co musisz wiedzieć o grze Grow Empire: Rome i podzielę się z Tobą wszystkimi moimi doświadczeniami, które pomogą Ci zbudować potężną fortecę chronioną przez najsilniejszych wojowników.

Omawiana gra pozwoli ci przetestować umiejętności strategiczne i sprawdzić, jak dobrze potrafisz planować kolejne bitwy.


Więc bez zbędnych ceregieli, oto moje porady na temat gry Grow Empire: Rzym, które pomogą Ci zbudować najlepszą fortecę na świecie!

Przyspieszaj akcje

W prawym górnym rogu ekranu pojawi się przycisk, który wygląda jak przycisk odtwarzania, a jeśli go dotkniesz, przyspieszy to trochę zabawę. Sugeruję, abyś zawsze włączał przyśpieszenie, ponieważ jest to o wiele lepsze niż czekanie.


Przekonałem się, że pomaga mi to szybciej przechodzić poziomy i jest mniej denerwujące niż czekanie tak długo na zakończenie bitew.

Wybierz odpowiednich żołnierzy do walki

Na początku nie będziesz miał większego wyboru, ale później możesz wybrać żołnierzy, których chcesz wysłać, aby przeciwdziałać oddziałom wroga. Proponuję wybrać żołnierzy kontratakujących.

  • Łucznicy są silni w walce z włócznikami, ale słabi przeciwko Kawalerii.
  • Kawaleria jest silna przeciwko Łucznikom, ale słaba przeciwko Włócznikom.
  • Włócznicy walczą dobrze przeciwko Kawalerii, ale słabo przeciwko Łucznikom.
  • Szermierze nie mają żadnych słabych stron w stosunku do innych rodzajów jednostek.

Zawsze sugeruję, aby ulepszać je jak najwyżej można, ponieważ mogą łatwo odwrócić losy bitwy na twoją korzyść. Korzystając z mocnych i słabych stron jednostek, o których wspomniałem powyżej, możesz wysłać je ze świadomością, że staną na wysokości zadania w walce.


Jeśli chcesz zobaczyć, które wojska wysyła wróg, możesz sprawdzić je pod paskiem fal w górnej części ekranu.

Dokonuj odpowiednich ulepszeń

Możesz ulepszyć bardzo wiele rzeczy w grze, ale ważne jest, aby wykonać te ulepszenia we właściwej kolejności, ponieważ w ten sposób zmaksymalizujesz otrzymany bonus. Oto jak sugeruję dokonać ulepszeń:

  • Ulepsz mur do poziomu 10 tak szybko, jak to możliwe, a następnie ulepsz łuczników jak tylko możesz.
  • Dodaj kilka punktów do Wież.
  • Spróbuj dodać wszystkie punkty do Muru, ponieważ zwiększy to jego wytrzymałość i ogólnie lepiej, jeśli kilka jednostek przejdzie, aby utrudnić ich pracę.

Osobiście lubię wierzyć, że kolejność powinna wyglądać mniej więcej tak: Mury -> Łucznicy -> Wieże -> Katapulty. Działa to jak dla mnie najlepiej, ponieważ tak naprawdę nie używam tak często katapult (tylko na poziomie ze Słoniami), a mocny mur bardzo pomaga mi w obronie.

Więc moim zdaniem powinieneś ulepszyć Mury tak szybko jak możesz, a następnie skup się na ulepszeniu Łuczników.

Rozsądnie wykorzystuj swoje punkty

Za każdym razem, gdy awansujesz, otrzymasz punkty XP, które możesz wydać w zakładce Ogólne. W zależności od tego jak grasz, możesz wybrać umiejętności, które bardzo dobrze współdziałają z Twoim stylem gry.

Polecam umiejętności Wall Archers Damage i Wall Archers Range, ponieważ idą w parze z moją taktyką rozbudowy i ulepszeń murów jak i samych łuczników. Pomaga to radzić sobie z nadciągającymi oddziałami wroga, nawet jeśli moi żołnierze nie żyją lub regenruja siły. Wypróbuj to, a jeśli ci się spodoba, kontynuuj ulepszanie Łuczników i wydawaj punkty, aby uczynić ich jeszcze potężniejszymi.

Oglądaj reklamy, aby zdobyć więcej złota

Co jakiś czas będziesz mógł obejrzeć krótką reklamę, aby zdobyć trochę złota. Są one dostępne co około 3-5 poziomów, a ilość złota, które otrzymujesz, rośnie wraz z poziomem.

Sugeruję, abyś zainteresował się tematem i zdobył całe złoto jakie tylko możesz dzięki reklamom, ponieważ pomoże ci to ulepszyć jednostki, a tym samym ulepszyć żołnierzy.

Zaatakuj kilka terytoriów, aby zdobyć więcej złota

Na karcie Mapa możesz zobaczyć niektóre terytoria i ich poziomy. Możesz zacząć od poziomu 1, 2 i przejść całkiem sporo. Jest to dobre do zarabiania pasywnego złota z każdą minutą, ponieważ im więcej ziem podbijesz i ulepszysz, tym więcej złota zdobędziesz.

Każde z podbitych terytoriów można ulepszyć do maksymalnie poziomu 5, więc sugeruję, abyś robił to za każdym razem, gdy je zdobywasz. Jest to również świetny sposób na zarabianie, gdy nie grasz, ponieważ urobek będzie Ci dodawany nawet jak jesteś offline.

Osiągnij idealny balans

W moim stylu gry rzeczywiście znalazłem najlepszą kombinację, która pomoże mi w obronie miasta w każdych okolicznościach. Po pierwsze, ulepszyłem ścianę tak bardzo jak tylko mogłem, jednocześnie utrzymując łuczników na nieco wyższym poziomie.

W tej chwili moja ściana jest na poziomie 40, a łucznicy na poziomie 30, a to naprawdę dobrze działa z Umiejętnościami Generała, które wybrałem (Zasięg Łuczników i Obrażenia Łuczników). Wraz z tymi jednostkami ulepszałem również włóczników i wysyłam ich do walki przez cały czas, nawet jeśli nie są w stanie podołać nadciągającemu wrogowi.

Postanowiłem zrobić test Włócznikami (to co pisałem wyżej) i okazuje się, że Włócznicy mają bardzo dużo HP, więc mogą sporo tankować. Daje to łucznikom na murze wystarczająco dużo czasu, aby zdjąć wroga zbliżającego się do fortecy.

Aha, a jeśli stukniesz również w War Cry i strzały Balisty, możesz pokonać każdego wroga, zanim dotrze on do twoich bram.

Byłyby to wszystkie moje porady i sztuczki do gry Grow Empire: Rome, które mam dla Was teraz! Czy polecasz inną strategię obrony? A może masz inne sugestie? Udostępnij je nam w sekcji komentarzy poniżej!


Gry podobne