Grimoire to sieciowa gra multiplayer tworzona w oparciu o technologię Unreal z dużym naciskiem na szybką i dynamiczną walkę magów. Możemy tutaj grać w perspektywie pierwszej jak i trzeciej osoby i przynależeć do jednego z dwóch domów walczących ze sobą o kontrolę nad stolicą. Inspiracją dla powstania gry Grimore były takie produkcje jak Day of Defeat, League of Legends, Counter-Strike czy nawet sam Skyrim. Gracze wybierają tutaj spośród 10 różnych klas postaci (Fire, Lightning, Ice, Earth, Nature, Arcane, Light i Dark), które można dowolnie dostosowywać pod kątek wyglądu, a także dodawać można kilka nowych ruchów i zaklęć. W grze odkryjemy wiele trybów rozgrywki, gdzie wyliczyć można takie jak Arena, Conquest, Team Deathmatch, Free-For-All, Capture the Grimoire, Co-Op Survival i Ascension.

Dostępne tryby rozgrywki

Tryb Arena w Grimore inspirowany jest takimi grami jak Counter Strike czy World of Warcraft. Rozgrywka dzieli się na kolejne rundy i w każdej z nich możemy jeden raz zginąć, ale liczy się tutaj praca zespołowa i duży nacisk położono na kompozycje zaklęć i strategii w intensywnej rywalizacji dwóch przeciwstawnych drużyn.


Rozgrywka w Conquest przypomina tą znaną nam z Day of Defeat, gdzie musimy przejmować i bronić różne punkty ma mapie. Im dłużej drużyna kontroluje daną strefę tym więcej punktów zdobywa. Gdy jedna z drużyn zdobędzie pewien próg punktowy to wygrywa.

Team Deathmatch to klasyczny tryb rozgrywki, który powinien być znajomy wielbicielom FPSów. Mamy tutaj dwie drużyn, a każdy zabity gracz daje jej punkty. Pierwsza z nich, która osiągnie określony próg punktowy wygrywa.

Grimore 006


Free-for-All to również klasyka i nie ma tutaj podziału na drużyny, a gracze zdobywają punkty za każdym razem jak zabiją innego gracza. Gracza, który osiągnie wymagany próg punktowy jako pierwszy, wygrywa.

Trzecim klasycznym trybem jest Capture the Grimoire, w którym dwie drużyny walczą o kontrolę nad potężną księgą magii Grimoire. Gracze muszą ją przechwycić i zwrócić prawowitym właścicielom, a drużyna która zrobi to jako pierwsza wygrywa.

Tryb Co-Op Survival czerpie inspiracje z moda do Warcraft 3 o nazwie Hero Siege jak i z takich gier jak Left for Dead czy Call of Duty (tryb zombie). Zmierzymy się tutaj z przeciwnikiem komputerowym, który będzie próbował nas wykończyć kolejnymi falami wrogich jednostek. Zaczynamy walkę z podstawowymi zaklęciami i możemy je ulepszać i zastępować je nowymi, lepszymi czarami. Liczy się tutaj to, aby jak najdłużej przetrwać.


To tak po krótce wiemy na czym będą polegały nasze zmagania w sieciowej strzelance (zaklęciami) Grimoire. Czy potraficie poprowadzić waszego maga ku zwycięstwu, czy nie ulękniecie się czyhającym za każdym rogiem niebezpieczeństwom? Wszystko zależy od waszych wyborów. Zagrajcie za darmo już dziś!

Zdjęcia gry


Gry podobne