Grim Soul: Dark Fantasy Adventure to jedna z najlepszych gier survivalowych na Androida. Opracowana przez studio Kefir! gra niesie za sobą mroczne klimaty, które sprawią, że poczujesz dreszczych przechodzący po Twoich plecach.

Naszym celem jest przetrwanie w zainfekowanych przez zombie krainach, co nie jest łatwe i w tym celu musisz stworzyć i wyposażyć się w odpowiednie przedmioty, aby chronić swoją postać i zabijać wrogów. Podobnie jak Ty, inni gracze będą eksplorować okoliczne terytoria, a ponieważ zasoby będą w pewnym momencie ograniczone, nie ma innej opcji, jak z nimi walczyć.


Ziemie przeklęte przez „Wielką Zarazę” mogą być zbyt niebezpieczne, aby je eksplorować w nocy, ale przy odpowiednich umiejętnościach przetrwania możesz pokonać wrogów, znaleźć i zebrać cenne zasoby oraz wzmocnić swoją postać.

Jednak wcześniej powinieneś przetrwać pierwsze kilka nocy, budując i wytwarzając odpowiednie rzeczy, aby twoja postać nie umarła zbyt wcześnie. Jeśli właśnie zacząłeś grać, musisz sprawdzić poniższy poradnik, który zawiera cenne wskazówki i z którego dowiesz się jak odeprzeć wrogów i szybko zebrać niezbędne zasoby.

1. Biegnij wzdłuż obszarów pokrytych mgłą, aby zbierać zasoby

Kiedy umierasz na terytoriach oznaczonych czaszkami, tracisz wszystkie swoje rzeczy i zasoby, które zgromadziłeś do tej pory. Będziesz musiał zacząć od zera i zbierać zasoby, aby tworzyć podstawowe narzędzia, takie jak siekiera lub kilof, aby ścinać drzewa i rozłupywać kamienie. Ponadto będziesz musiał zbierać jedzenie, takie jak jagody i inne zasoby, takie jak trawa, aby wytwarzać inne przedmioty.


Nie będzie łatwo, jeśli zabraknie drewna, kamieni i innych zasobów w okolicy. W pewnym momencie nie znajdziesz niczego w swojej okolicy, ponieważ ściąłeś wszystkie drzewa, roztrzaskałeś wszystkie skały i zebrałeś materiały rozrzucone po całym terenie.

Musisz wybrać się na pobliskie terytoria w poszukiwaniu żywności i materiałów, jeśli chcesz pozostać przy życiu. Może to być niebezpieczne, ponieważ nie jesteś uzbrojony, a obszary oznaczone czaszkami są pełne wrogich jednostek.


Po wejściu na nowe terytorium zacznij zbierać małe rzeczy, takie jak kłody, małe skały i małe rośliny w pobliżu obszaru pokrytego mgłą, co zwykle jest dość bezpieczne, ponieważ wrogowie zwykle znajdują się na środku terytorium pilnując łupów i kluczowych zasoby. Biegnij wzdłuż tego obszaru i zbierz wszystko co znajdziesz.

Jeśli zauważysz silniejszego wroga zbliżającego się do twojej postaci, po prostu biegnij w stronę mgły i wyjdź z tego obszaru. Następnie możesz ponownie „wjechać” na terytorium (nie przenosić się na inne terytorium), aby kontynuować od miejsca, w którym została przerwana Twoja eksploracja.

Jeśli zostaniesz zaatakowany podczas zbliżania się do mgły, wówczas ponowne wejście na terytorium nie będzie przydatne, ponieważ wróg będzie nadal atakował twoją postać. Po zebraniu wystarczającej liczby kłód i kamieni możesz stworzyć topór i kilof, a następnie wyciąć drzewa i rozłupać wapienie znajdujące się blisko mgły.

2. Użyj Auto-Play, aby szybciej zbierać zasoby

Jeśli właśnie zacząłeś grać, rozsądną decyzją byłoby użycie automatycznej gry, gdy jesteś w swojej twierdzy.

Aktywacja automatycznej gry pozwoli Ci szybciej zebrać wszystkie zasoby, ponieważ twoja postać automatycznie pobiegnie w kierunku najbliższego drzewa, wapienia i rośliny, aby zebrać kłody, kamienie i jedzenie.

Możesz dotknąć przycisku ataku i rozpocząć ręczne atakowanie wroga, jeśli wiesz że dasz mu radę. Po włączeniu automatycznej gry zaoszczędzisz dużo czasu na poszukiwaniu zasobów na swoim terytorium.

3. Zbuduj bazę i zbuduj chłopską skrzynię

Po zebraniu wystarczającej ilości zasobów szybko zbuduj mały dom 2 x 2. Chroni cię przed nocnym gościem, straszną istotą, którą dość trudno jest wyeliminować, a ukrywanie się w domu jest jednym ze sposobów uniknięcia bezpośredniej konfrontacji z nim.

Po zbudowaniu małej bazy jak najszybciej utwórz skrzynię. Skrzynia chłopa pozwoli ci przechowywać w niej surowce i inne przedmioty. To jeden ze sposobów na zwiększenie przestrzeni magazynowej.

Twoja skrzynia bezpiecznie pomieści wszystkie przedmioty i możesz w dowolnym momencie przenosić przedmioty ze swojego ekwipunku do skrzyni i odwrotnie, zbliżając się do skrzyni i dotykając ikony wyboru (ręki).

Budowanie domu z drzwiami nie stanowi problemu, ale po prostu upewnij się, że umieściłeś w domu skrzynię chłopa, aby goście jej nie ograbili.

Gracze odwiedzający twoje terytorium nie będą mogli wejść do twojego domu i zabrać twoich rzeczy. Jeśli masz dodatkowe zasoby, takie jak drewno lub kamienie, możesz bezpiecznie umieścić je w skrzyni.

4. Stwórz więcej niż jedną skrzynię i przechowuj w niej wszystkie bronie

Jeśli chcesz przetrwać przez dłuższy czas, musisz stworzyć co najmniej 2 skrzynie i przechowywać w niej całą broń i inne przedmioty, takie jak np. zbroja. Na początku natkniesz się na kilka ważnych przedmiotów, szczególnie w pierwszych godzinach gry, w których znajdziesz mnóstwo łupów.

Spotkasz także kilku wrogów, a ich zabicie pozwoli ci przeszukać ich kieszenie, by znaleźć przedmioty. Powinieneś przechowywać je wszystkie w skrzyniach. Jeśli nie przechowujesz kluczowych przedmiotów w skrzyniach, wszystkie przedmioty przechowywane w plecaku zostaną zniszczone w wypadku śmierci na nowym terytorium.

Jednak śmierć twojej postaci nie wpłynie na stan twojego domu, skrzyń i znajdujących się w nim przedmiotów. Kiedy twoja postać zostanie wskrzeszona, możesz udać się prosto do skrzyni w swojej twierdzy. Przekonasz się, że wszystkie przechowywane w nim przedmioty są nadal bezpiecznie wewnątrz niej.

5. Miej oko na mini-mapę, aby wykryć wrogów, zanim cię zaatakują

Mini-mapa może być bardzo pomocna w wykrywaniu drzew, skał, krzewów, krzaków i wrogów. Podczas poruszania się zwróć uwagę na mini-mapę i nie zbliżaj się do obszarów, na których widać strzałki (wrogów).

Za pomocą mapy możesz również zlokalizować poległych wrogów, łupy i skrzynie. Kontynuując grę, zapoznasz się z ikonami mapy (strzały, trawa, zawiązane torby, skrzynie itp.).

6. Stwórz poszarpany worek (Ragged Sack), aby zwiększyć przestrzeń magazynową

Możesz zwiększyć przestrzeń magazynową znacznie wcześniej niż myślisz. Wszystko, co musisz zrobić, to nauczyć się i stworzyć poszarpany worek. Wymaga 2 lin, które możesz zdobyć od martwych wrogów i 4 włókien lnu, które są dostępne w dużych ilościach na każdym terytorium.

Po zebraniu wszystkich wymaganych materiałów musisz „nauczyć się”, jak wytwarzać worek, a następnie go wytworzyć. Po wykonaniu worka w ekwipunku będzie dostępnych 5 dodatkowych miejsc.

Jeśli zrobisz kolejny, otrzymasz więcej miejsca do przechowywania. Worek odblokowuje się, zanim twoja postać osiągnie poziom piąty, więc upewnij się, że utworzysz go jak najszybciej.

7. Użyj funkcji Auto-Play, aby sprawdzić, czy zasoby są dostępne, czy nie

Wiesz że można użyć przycisku „auto”, aby sprawdzić dostępne zasoby na danym terenie? Cóż, jeśli podniosłeś wszystkie skały, gałązki i inne małe przedmioty na swoim terytorium, po prostu dotknij przycisku Auto-Play. Twoja postać przestanie zbierać przedmioty i będzie ścinać drzewa i łupać kamienie. Co więcej, pozbierasz wszystkie rzeczy, które przez przypadek przegapiłeś, postać sama je odszuka.

Jeśli nie masz narzędzi, takich jak topór, gra powie Ci, aby je zrobić, wyraźnie wskazując, że nie masz nic do wyboru. Jeśli powalisz wszystkie drzewa i rozwalisz wszystkie kamienie, zobaczysz komunikat „nic do zebrania” migający na ekranie po dotknięciu przycisku Auto-Play. Możesz wypróbować tę sztuczkę, jeśli nie chcesz wędrować w poszukiwaniu zasobów i pragniesz oszczędzać czas.

8. Uzbrój swoją postać przed wejściem na terytoria specjalne

Raz za razem gra informuje Cię, czy w pobliżu twojej twierdzy jest dostępne specjalne wydarzenie. Takie wydarzenia zazwyczaj pozwalają zbierać cenne przedmioty i łupy i są dostępne przez ograniczony czas. W takich przypadkach powinieneś udać się prosto na takie specjalne terytoria i zebrać łupy, zanim zrobi to ktokolwiek inny.

Możesz także natknąć się na innych graczy, którzy cię zaatakują, więc upewnij się, że masz najlepszą broń dla swojej postaci. Jeśli dopiero zaczynasz grać, pierwsze wydarzenie będzie dość łatwe do ukończenia. Postaraj się zebrać jak najwięcej przedmiotów i przechowywać je w skrzyni chłopa. Będziesz musiał zrobić więcej niż jedną skrzynię, aby przechowywać wszystkie przedmioty.

9. Stwórz broń jak najszybciej podczas eksploracji swojej twierdzy

Aby przetrwać mroczny i niebezpieczny świat Grim Soul, musisz wyposażyć swoją postać w broń, gdy tylko zaczniesz eksplorować terytorium. Możesz stworzyć najbardziej podstawową broń, taką jak Maczuga, która potrzebuje bardzo mało materiałów do wytworzenia. Będziesz musiał zebrać 5 kłód drewna, aby stworzyć jedną maczugę. Możesz także stworzyć siekierę i kilof. Mogą być używane jako prowizoryczna broń.

Kiedy zaczynasz odkrywać terytorium, możesz zbierać kamienie i kłody, aby zrobić siekierę / kilof. Następnie możesz ich użyć do wycinania drzew / rozbijania kamieni lub atakowania wrogów. Gdy będziesz mieć wystarczająco dużo kłód, stwórz maczugę i wyposaż w nią swoją postać.

Pamiętaj, że każdy przedmiot, który można wyposażyć, pęka po pewnym czasie, w miarę jak go używamy. Możesz zobaczyć pionowy pasek tuż obok ikony broni w ekwipunku. Kiedy pasek spadnie i zniknie, twoja broń się złamie i będziesz musiał stworzyć nową.

10. Nie pozwól, aby poziomy głodu i pragnienia osiągnęły zerową wartość

Na ekranie ekwipunku możesz zobaczyć poziom głodu i pragnienia swojej postaci. Gdy jakikolwiek poziom osiągnie zero, automatycznie stracisz zdrowie.

Twój pasek zdrowia będzie się stopniowo zmniejszał, chyba że czegoś się napijesz albo coś zjesz. Zanim umrzesz z głodu lub pragnienia, twoja postać da znak, że jest głodna lub spragniona, jest to sygnał ostrzegawczy i musisz natychmiast znaleźć coś, zanim będzie za późno.

Możesz zbierać i zjadać jagody, jeśli chcesz ugasić pragnienie i do pewnego stopnia zminimalizować głód. Możesz polować na zwierzęta dla mięsa. Najlepsze co możesz zrobić to zbudować łóżko ogrodowe i wysiać nasiona, aby wytworzyć jedzenie. Aby polować na zwierzęta, takie jak jeleń, dotknij przycisku skradania się (znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu), a następnie poluj na nie.

Od czasu do czasu dostaniesz również beczkę miodu i butelkę wody. Stuknij ikonę etui na dole ekranu. Ta ikona pojawia się po wjechaniu na terytorium. Następnie dotknij „Storage”, która wyświetli jedzenie i napój. Zbierz je i przechowuj w skrzyni.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik do gry Grim Soul: Dark Fantasy był przydatny. Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się zapytać za pomocą komentarzy. Postaramy się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości i stanu naszej wiedzy.


Gry podobne