Niedaleka przyszłość, odkrywamy świat zniszczony przez ludzi pełny śmieci i nie nadający się praktycznie do życia. Jako gracz przydzieleni zostajemy przez korporacje GreenSpace to przywrócenia równowagi środowiska. To będzie naszym głównym zadaniem, przywrócenie nadziei i odnalezienie nowych metod pozyskiwania odnawialnej energii. Więc z zaszczytem przyjmujemy tą misję i zanim zdąrzyliśmy się pożegnać z najbliższymi już zostajemy wrzuceni na statek kosmiczny, którym po pewnym czasie lądujemy na nieznanej planecie, kompletnie zniszczonej i zasypanej przez tony śmieci. Planeta jest tak toksyczne, że nasze oczy cierpią mimo posiadanego hełmu. Zaczynamy się naszą misję w grze MMO GreenSpace od powolnego oczyszczania planety. Staniemy przed wieloma zadaniami, które będą od nas wymagać nawet stawiania olbrzymich struktur energetycznych, a za każdą czynność zostaniemy nagradzani doświadczeniem i gotówką.

GreenSpace to przegladarkowa gra dostępna na portalu facebook, którą kieruje się do wszystkich ludzi aby uświadomić im jak dużym zagrożeniem jest nawałnica śmieci jakie tworzymy sami na co dzień. Gra po pewnym czasie uświadomi nam także, że warto już teraz jak najwięcej energii pozyskiwać z odnawialnych źródeł, przecież teraz nie tylko cierpi nasza planeta, ale sami siebie zatruwamy wszystkich co tworzymy, a tak naprawdę najwięcej niszczymy.


gra mmorpg greenspace

W grze GreenSpace wcielimy się właśnie w wysłannika wielkiej korporacji ekologicznej więc trzeba będzie postarać się sprawić, że ponura i zaśmiecona planeta stanie się piękną zieloną idyllą na nowo. Podczas gry kierujemy naszą postacią przypominającą lekko robota, jednak jest to zabezpieczony przed skażeniem pracownik. Krok po kroku usuwamy okoliczne śmieci, a podczas tej czynności zbieramy kasę, doświadczenie i czasem wypadnie nam dodatkowa energia. Tak dobrze przeczytaliście, będzie tutaj system energetyczny, jednak nie przeszkadza on w sumie nam w niczym bo można postarać się o spore bonusy do niej. Już jak oczyścimy kilka pól to będziemy w stanie postawić własny obóz i rozpocząć także dalsze budowy. Jednak aby możliwa była budowa na danym polu to musi być ono wolne od jakichkolwiek śmieci. Jednak owe pola muszą być także w zasięgu tzw. siatki mocy (Power grid), co sprawia, że łatwo poszerzać nasze tereny jeśli już zakończy się miejsce. Zauważcie, że niektóre budynki co pewien czas dostarczają nam energii, im jest ich więcej tym mamy więcej energii, której możemy zużyć do dalszych czynności w grze. Inny budynki dają nam kasę jak i doświadczenie, a pieniądze zawsze są potrzebne jeśli chcemy się bardziej rozbudowywać. Tak więc aby odnieść sukces w grze via www GreenSpace musimy budować oba rodzaje budynków w stylu mieszanym. Nie wolno nam zapomnieć o energii czy gotówce. Jednak oprócz samych budynków możemy dodać dekoracje, niektóre z nich są tylko dla efektów wizualnych, ale jeśli wczytacie się dobrze w opisu to stawiając niektóre z nich przy budynkach produkcyjnych to tym samym zwiększamy ich wydajność o kilka procent.

Doświadczenie zdobywamy praktycznie za każdą wykonaną akcję w GreenSpace: zbieranie śmieci, stawianie nowych budynków czy też zbieranie produkcji z tych już posiadanych. Energię zbieramy z budynków energetycznych jak panele słoneczne, turbiny wodne i młyny. Kredyty zdobędziemy z namiotów, pól recyklingu i domków. Kredyty właśnie są główną walutą, za którą zakupimy budynki, dekoracje i wiele innych rzeczy. Jest jeszcze jedna waluta ale już za realne pieniądze: RocketFuel, za którą kupimy dodatkową energię, wymienimy ją na kredyty czy różne bonusy albo budynki. Możemy też dzięki nim zaoszczędzić czas płacąc nimi za zbieranie z wszystkich struktur wyprodukowanych dla nas korzyści.


 

Jeśli ktoś ma problemy z tym ile wybudować budynków dotyczących energii, a ile tych dających kredyty to warto spojrzeć w grze na ten wskaźnik. Jeśli strzałka jest pionowo, albo delikatnie odchylona w którąś stronę to nie ma problemu, wszystko jest ok., ale jeśli nie zachowany równowagi, strzałka przechyli się za bardzo w jedną ze stron.

Oczywiście nie zabrakło tutaj funkcji odwiedzania znajomych, którym możemy pomagać w sprzątaniu bądź pozbierać energię z budynków czy kredyty, a to nie wszystko, bo za to zarobimy doświadczenie i kredyty co daje nam oprócz satysfakcji realne korzyści. Jednak danego przyjaciela odwiedzić możemy tylko raz dziennie. Znajomy też nam się przydadzą podczas wykonywania różnych zadań.Gry podobne