W przyszłości na dowódców stacji kosmicznych czeka wiele problemów. Poznacie je uruchamiając strategiczną grę na przeglądarkę Goodgame Galaxy (od twórców Goodgame Big Farm), której fabuła została osadzona w kosmicznym świecie pełnych licznych niebezpieczeństw i wyzwań dla każdego młodego komandora. Połacie galaktyki wydają się nieskończone. Tutaj możemy podróżować po wszechświecie i podbijać kolejne gwiazdy. Czy to marzenie nie prześladowało Was od najmłodszych lat?

Dowódca stacji kosmicznej

W grze Goodgame Galaxy zaczynamy jako dowódca stacji kosmicznej, małej i skromnej, ale zawsze swojej. Na początku mamy niewielkie możliwości jeśli chodzi o rozbudowę bazy, zajmiemy się głównie mieszkalnymi strukturami i uzupełnianiem zasobów. Stopniowo będziemy badać nowe technologie i zaczniemy konstruować pierwsze modele statków kosmicznych. Nawet się nie obejrzycie jak ruszycie swoim pierwszym statkiem (Hornets), wyślemy go do okolicznych graczy, albo spróbujemy zniszczyć bazę wroga. Przy odrobinie ciężkiej pracy uda nam się szybko zbudować reaktor termojądrowy i wiele innych fantastycznych technologii.


Goodgame Galaxy 003

Ale jak to bywa w tego typu grach sami długo nie pociągniemy i przydałoby się znaleźć szybko jakiś przyjaciół, a najlepiej sojusz. Tym sposobem dostajemy dostęp do nowych zawartości gry i ciekawych nagród. Jest kilka metod na zostanie członkiem sojuszu. Najlepiej jest wybrać swój sojusz samemu, ale do tego musimy zostać zaproszeni przez lidera, albo kogoś do tego upoważnionego. W tym przypadku dobrym zwyczajem jest wysłać samemu prośbę o przyjęcie używając do tego specjalnego buttona.

Możesz zmienić swoją frakcje w Goodgame Galaxy poprzez panel zarządzania w menu głównym gry. Jeśli jednak zmienimy ją to automatycznie tracimy swoje członkostwo w sojuszu. Wszystko co zostało przez nas zainwestowane w sojuszu nie zostanie nam zwrócone.


Nasza nazwa bazy także może zostać zmieniona również w tym samym miejscu do frakcja, ale pamiętajcie, że nie wolno używać w nich obraźliwych treści, o ile dbacie o swoje konto.

Wydobywamy i budujemy

W grze Goodgame Galaxy znajdziemy trzy różne typy surowców: Titanium, Silicon i Energy. Produkowane są w różnego rodzaju specjalistycznych budynkach. Centrum Pomocy (Support centres) zwiększa produktywność danego surowca w całej bazie. Publiczne budynki mają określone strefy wpływów na inne struktury. Do budowy będziemy potrzebowali głównie tytanu (Titanium) i silikonu (Silicon). Energia jest nam potrzebna do badań i szkolenia jednostek.

Walutą premium jest Space Cash, którą można nabyć za prawdziwą gotówkę. Innym sposobem na zdobycie tej waluty, ale za darmo jest ukończenie z sukcesem różnego rodzaju misji.


Goodgame Galaxy 004

Dodatkowe moduły dla jednostek, działka i centra pomocy mogą być zakupione za normalne surowce, albo za space cash. Znajdziecie je w głównym menu w centrum badań, albo w odpowiednich okienkach informacyjnych. Dzięki nim możemy ulepszyć inne elementy, aby uzyskać specjalnej umiejętności dla jednostek, działek itp.

Badajmy i lećmy w kosmos

Badania w  Goodgame Galaxy możemy wykonywać w centrum badań, a ulepszając je dostaniemy dostęp do wyższych poziomów badań, a także tych zupełnie nowych, które tym samym odblokują nam inne zawartości gry. Działka i centra pomocy, aby zostać ulepszone muszą zostać zbadane. Kiedy wyższy poziom jednostek zostanie już zbadany to będą one dostępne dla nas do zakupu. Także jednostki, które zakupiliśmy wcześniej, przed badaniem, zostaną ulepszone.

Goodgame Galaxy 005

Podsumowanie recenzji

Jeśli skorzystamy z wielu rodzai broni to lepiej nam będzie zabezpieczyć bazę przed napastnikami. Najlepszą obroną jest atak, więc skupić się polecam na dynamicznych jednostkach, którymi zarówno będziemy się bronić jak i atakować okolicznych graczy. Do wyboru mamy różne typy statków i jednostki pancerne, wybrać musimy między nimi mądrze, aby jak najlepiej przygotować się do różnego rodzaju sytuacji jakie mogą nas spotkać podczas zabawy. Jednak dużą rolę podczas kosmicznych pojedynków odgrywać będzie nasza umiejętność myślenia strategicznego, ponieważ każda baza jest inna i trzeba w niej znaleźć słaby punkt. Wykorzystując go mamy szansę podbić przeciwnika małym kosztem. Tak czy inaczej w grze Goodgame Galaxy mamy od początku jeden, główny cel – podbić galaktykę!

 


Gry podobne