GodsWar Online jest grą fantasy MMORPG 2D opierającą się na mitologii greckiej. Gracze zaczynają swoją przygodę w Sparcie albo w Atenach walcząc na różnych greckich wyspach. Nie ma tutaj wyboru ras, ale za to wybieramy spośród dwóch głównych miast starożytnej Grecji i jak już wspomniałem jest to Sparta lub Ateny. W każdym mieście czeka na nas po cztery klasy postaci: Wojownik, Czampion, Ksiądz i Mag. Sama personalizacja postaci jest dosyć uboga, możemy wybrać płeć, jedną z ośmiu fryzur, kolor włosów i styl twarzy. Same postacie nie wyglądają zbyt imponująco, ale już ich odzienia przywołują na myśl Hellenistyczny styl.

GodsWar Online 1


 

W zależności od tego jakie miasto wybierzemy dostajemy kilka początkowych zadań, gdzie na starcie będziemy biegać od NPC do NPC i rozmawiać z nimi. Jednak takie zadania są podstawą większości gier, ale tutaj w grze MMO GodsWar Online jest to uciążliwe bo NPC nie są oznakowani na mapie. Przy tak kiepskich zadaniach dobijemy trzeciego poziomu zanim doczekamy się prawdziwego zabijania.

Jeśli chodzi o rozwój postaci to nie dostajemy punktów umiejętności za każdym nowym poziomem. Jednak jest mały zielony pasek poniżej paska hp oznaczony jako „expertise bar”. Za każdym razem jak się zapełni zostajemy nagradzani punktami talentów, które można wydać w drzewku umiejętności. Większość ze skilli ma maksymalny poziom 40 iw sumie bardzo ciężko osiągnąć tutaj maksimum.


Poruszanie się i walka w GodsWar Online są niezwykle prostymi czynnościami. Klikając w dane miejsce przesuwamy się tam, a lewym przyciskiem myszy atakujemy potwory. Najsmutniejsze jest to, że nie ma tu sterowania widokiem kamery, ale można za to przybliżać i oddalać widok za pomocą scrolla myszki. Grafika w grze jest dwuwymiarowa, ale spotkacie kilka efektów w 3D. Wielu wydawców nazywa ową kombinację stylem 2.5D.

 

GodsWar Online 2


 

Zawiodłem się jednak na całej graficznej części gry GodsWar Online, a szczególnie przyglądając się na to jak wyglądają potwory, które musimy zabijać. Nawet do poziomu 50 musiałem zabijać węże, pająki, jelenie i tak dalej. Jednak najgorsze jest to, że przez cały czas jaki poświęciłem grze nie widziałem prawdziwego stwora rodem z mitologii greckiej, więc gdzie to całe powiązane z ową kulturą? Pozostaje tylko w nazwie? Świat gry nie jest mały, ale do dyspozycji mamy tylko kilka map i liczba dostępnych na nich zadań maleje wraz z naszym rozwojem. Jedyna nadzieja tylko w tym, że gra będzie ciągle rozwijana.

Najciekawsze jest to, że gra MMO GodsWar Online posiada wbudowanego bota, wystarczy wcisnąć klawisz F12 podczas gry. Bot pozwala nam na ustawienie automatycznego ataku pobliskich potworów, automatyczne leczenie jeśli HP spadnie poniżej 60%, a nawet można ustawić powrót do miasta po więcej potków leczących jeśli nam się już skończą. Jedni się ucieszą, a ja się pytam, gdzie z tego mamy przyjemność grania, fakt, że nikt nie zmusza nas do używania bota, ale zamiast spotykać realnych użytkowników online spotykałem wielu botujących graczy. Strasznie to nuży i niszczy wszelkie społecznościowe aspekty w grze.

 

GodsWar Online 3

 

Jednym z największych problemów w grze MMORPG GodsWar Online jest tłumaczenie, proste teksty są akceptowalne, ale popatrzcie jak opisano zadania, ledwo cokolwiek da się z nich zrozumieć, a niekiedy należy zgadywać „co autor miał na myśli” i w ten sposób idziemy na misję w ślepo.

Gra GodsWar Online nie jest zła, ale także jak na swój wiek nie wnosi za dużo do gameplay'u i lekko może nużyć zapalonych w boju fanów MMO. Bardziej przypomina starszego typu gry, a wbudowany bot pozwala na grindowanie podczas AFK co osobiście mi się nie podoba, ale zawsze są Ci co botują, czy na legalu czy nie.


Gry podobne