Glory of Gladiators to darmowa gra browserowa z gatunku strategii RPG wprost ze stajni studia Gamebox, czyli tych samych Panów i Pań, którzy oddali w ręce swoich fanów takie gry jak Project Tank czy też wcześniej recenzowaną przeze mnie DDTank 2. Wcielamy się tutaj w rolę mistrza arena w starożytnym Rzymie (bo jakże mogłoby być inaczej przyglądając się tytułowi gry), który prowadzi swoich uczniów w jednej ze szkół dla gladiatorów. Cel jest jeden – wyszkolić tak gladiatorów, aby byli godni stanąć do walki na wielkich arenach, w krwawych konfrontacjach.

Podążając za historią, która nas prowadzi w grze Glory of Gladiators przechodzimy kolejne kampanie, poznajemy najsłynniejszych gladiatorów, a nawet dostaniemy okazję, aby ich zrekrutować pod barwami naszej szkoły.


widok miasta

Gra kładzie spory nacisk na strategię, zarówno jeśli chodzi o kolejne ruchy podczas walki jak i umiejętności wykorzystywania podczas niej swoich skilli. Nasze sprawne oko powinno nauczyć się wyłapywać sprawnych wojowników wśród niewolników, przestępców, jeńców wojennych czy nawet ochotników, którzy z własnej woli chcą stanąć do walki o sławę i chwałę na arenach antycznego Rzymu. Podczas każdej walki zdobywamy monety, jest to regularna waluta gry, za którą można zakupić dodatkową broń, zbroję itp. dla naszych najlepszych wojowników. Fani gier o gladiatorach powinni teraz skakać z radości, bo co nowa gra w tym gatunku to lepsza i o wiele bardziej rozbudowana. Pytanie tylko skąd popyt na tego typu rozgrywkę? Może to zasługa popularności serialu Spartakus?

mapa świata


Jasne, że tak, szybko przekonacie się, że pojawi się tutaj Spartakus, Kriksos, Gannikus i wiele innych postaci – zapytacie teraz: „To ta gra jest na podstawie serialu?”. Można odpowiedzieć tak, a można odpowiedzieć nie, gdyż to są postacie historyczne, które autentycznie brały udział w powstaniu niewolników i były głównymi dowódcami armii Spartakusa.

W grze Glory of Gladiators musimy pamiętać o jednej rzeczy – nawet najlepsi gladiatorzy nie wygrywają bez przerwy! Musimy ich ciągle szkolić, aby zawsze pozostawali w formie i nie odstawali od zawodników szkolonych przez innych graczy – pamiętajcie, że nie gracie tutaj sami, a walki odbywają się z wojownikami stworzonymi przez żywych ludzi, nie sterowanych komputerowo.

Zadziwiająco szczegółowa i dobra grafika została tutaj zaimplementowano, powiem Wam, że sam się zdziwiłem. Same walki zostały wykonane w stylu ARPG, gdzie dwóch wojowników staje naprzeciwko siebie, a przed nami ukazuje się masa różnych funkcji i ustawień. Walczymy głównie używając odpowiednich skilli, wyzwalane są one przez nas samych, więc mamy praktycznie pełną kontrolę nad przebiegiem walki.


walka

W mieście, w którym żyjemy znajdziemy mnóstwo budynków, jednym z nich jest koloseum, gdzie będziemy wysyłać do walki swoich uczniów przeciwko innym gladiatorom, aby wzrastała nasza reputacja. To samo możemy zrobić dołączając do Pucharu Mistrzów. W Tawernie zakupimy, albo zrekrutujemy nowych ludzi do naszej szkoły i to my będziemy musieli zadbać o ich utrzymanie i szkolenie. Oczywiście jest tutaj masa innych budynków, które odegrają w naszej karierze lanisty ogromną rolę, ale to raczej temat na poradnik do gry aniżeli na samą recenzję.

O dziwo podobają mi się animacje jak i same skille prezentowane w Glory of Gladiators. Jest to jedna z najlepszych gier o gladiatorach jakie widziałem w ostatnich latach, więc twórcy stanęli na wysokości zadania, a nie było ono łatwe biorąc po uwagę to, że wielu fanów serialu Spartakus mogłoby oburzyć się tandetną produkcją, a tak sądzę, że będą dzień w dzień przybywać grupami do nowej rozrywki jaką dał nam dziś Gamebox.  

questy

Hacki/Boty/Kody do gry

Nie istnieją, wszystko co ludzie próbują nam wcisnąc to głównie programy kradnące nam konta w wielu grach przeglądarkowych. Wystrzegajcie się oszustów. 


Gry podobne