Glory of Fellowland, w skrócie GoF to wojenna gra przeglądarkowa z elementami sieciówki multiplayer, czyli MMOG, którą stworzyło dla nas studio Feeltainment Ltd.. Gra pojawiła się w sieci około 2008 roku i jest do dziś dostępna jak i posiada rzesze wiernych fanów. Fabuła gry przenosi nas do czasów średniowiecza, w których do wyboru mamy pięć ras takich jak: ludzi, krasnoludów, orków, elfów i hobbitów.

Glory of Fellowland do złudzenia przypomina Plemiona od InnoGames czy Land of Destiny. Głównym celem GoF jest zbudowanie najpotężniejszego imperium zaczynając od niewielkiej osady, ale z pomocą innych graczy czy sojuszników na pewno nam się uda osiągnąć tutaj wszystko. W osadzie możemy budować coraz to nowsze budynki, zbierać surowce czy badać najnowsze technologie. W trakcie naszego postępu dostępne będą nowe umiejętności jak szpiegostwo czy handel. Gra działa bez przerwy, nawet po wylogowaniu.


Na dalszym etapie gry możemy szkolić jednostki i tworzyć z nich wielkie armie. Jednostki dzielą się tutaj na ofensywne i defensywne jak i na typowo magiczne, które będą wsparciem dla naszych wojsk na polu walki. Podczas poszerzania wioski w Glory of Fellowland awansujemy na kolejne poziomy dążąc do wielkiego imperium. W drodze to tego możemy komunikować się z innymi graczami i tym samym podpisywać kolejne pakty czy sojusze handlowe.

Każda rasa posiada własną specjalizację. Ludzie są najlepsi dla niedoświadczonych graczy. Hobbici są doskonali w defensywnej rozgrywce, a orki popiszą się siłą na polu walki dzielnie atakując wszystko i wszystkich. Krasnoludzi i Elfy to najlepsze rasy magiczne posiadające duży zestaw zaklęć.

W osadach produkujemy różne surowce, których następnie używamy do budowy, rekrutacji jednostek i rzucania zaklęć. Surowcami w grze są żelazo, drewno, kamień, a także punkty kultury, nauki, ducha, honoru. Później mamy złoto, diamenty, amulety i żywność. Żelazo jest głównie używane do budowy armii i może być wydobyte z terenów górzystych. Kamień w Glory of Fellowland użyty zostanie do budowy wież i zamków. Kultura przyda się specjalnym jednostkom, a złoto potrzebne będzie do handlu. Honor zdobywamy w trakcie walki. Diamenty zwiększają produkcję kulturową, podczas gdy amulety zajmą się duchową produkcją. Jedzenie potrzebne jest do utrzymania poddanych i armii.


Tak czy inaczej, produkcja i wydobycie surowców zależy od położenia wioski na mapie świata.

Zdjęcia z gry:

Wideo z gry:

[youtube id=”h6QuJgqFr3Y” width=”673″ height=”356″]


Gry podobne