Glamor Jam, czyli Kamienie Szlachetne jest to jedna z najnowszych gier na Facebooku ze stajni studia 101xp. To kolejna aplikacja, w które na nowo powrócimy do tradycyjnej gry w diamenty, sama mechanika nie różni się niemal niczym od kultowego Bejeweled Jewel. Za każdym razem mamy tylko minutę, czyli 60 sekund i w tym czasie musimy zebrać maksymalnie jak najwięcej punktów, a jak? To bardzo proste i wielbiciele gier match 3 nie powinni mieć z ową grą żadnych problemów. Musimy zmieniać miejscami dwa sąsiadujące elementy (diamenty), aby ułożyć je w linii trzech lub więcej identycznych klejnotów. Tak ułożony rząd zniknie z planszy, a my za to dostaniemy punkty.Oczywiście im więcej w takiej linii znajduje się kamieni tym więcej punktów powędruje na nasze konta. Oczywiście do wszelkich czynności w grze Szlachetne Kamienie używamy myszki.

ekran gry glamor jam


Bez wątpienia w grze Glamor Jam liczy się nie tylko spostrzegawczość, ale i zręczność, gdyż im szybciej wyszukujemy w/w grupy identycznych elementów tym o wiele większy mamy mnożnik punktów. Możecie go sami sprawdzić, to taki pasek pod planszą. Im jest on dłuższy tym większy mnożnik. Oczywiście pomimo tego, że za każdym razem dostajemy tą samą planszę to zdobywamy powoli kolejne poziomy, ale zapytacie po co nam one? Otóż po każdej rundzie do zdobytych punktów dostajemy specjalny bonus za posiadany poziom. Więc im mamy wyższy level tym więcej punktów dodatkowo pojawia się na naszych kontach.

Pewnie ucieszyło Was to, że nie ma w grze Szlachetne Kamienie (Glamor Jam) energii, która ogranicza nam zawszę grę, ale wprost przeciwnie, ona tu jest, ale nazwano ją żetonami. Na starcie mamy pięć żetonów i 10 monet i do każdej gry potrzebujemy jednego z nich. Więc po pięciu grach zostajemy z niczym, ale co 20 minut dostajemy dodatkowy żeton. Oczywiście nie musimy czekać jeśli zapłacimy monetami, albo poprosimy o nie znajomych. Same monety możemy zakupić, albo otrzymać jako bonus, gdy osiągniemy konkretny poziom. Zazwyczaj na dolnej części ekranu widzimy na jakim poziomie ile dostaniemy monet.

bonusy


Oczywiście w Glamor Jam nie zabraknie wspomagaczy, które o wiele bardziej ułatwią nam rozgrywkę, a także pozwolą zdobyć o wiele więcej punktów niż normalnie. Można nabyć bonus, który wysadza losowy rząd kamieni, albo taki, który miesza kamienie na planszy. Z ciekawszych, ale droższy jest bonus, który wysadza wszystkie kamienie losowego koloru na planszy.

Nie zabrakło tutaj elementów społecznościowych i przed każdą rundą możemy podejrzeć, na którym miejscu wśród znajomych obecnie się znajdujemy. Ranking ustalany jest za pomocą zdobytych punktów. Możemy bić nawet własne rekordy, co nie jest łatwe już na określonym poziomie, ale nie niemożliwe, wystarczy troszkę poćwiczyć.  

Gameplay z gryGry podobne