Co myślicie o grze Ghost in the Shell Online? Ruszy już w pierwszej połowie 2014 roku, ale nareszcie dowiedzieliśmy się o niej nieco więcej. Będzie to nic innego jak kolejny shooter (wydawca mówi na nowy produkt „hacking FPS” cokolwiek miałoby to znaczyć). Gra opierać się ma na trzech różnych tytułach: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG i Ghost in the Shell: Stand Alone Complex: Solid State Society.

Skoro już wiemy, że będzie to shooter to nie ma wątpliwości, że pojawią się różne frakcje. Dlatego też do wyboru będziemy mieli hakerów (cybernetycznych terorystów), albo będzie można dołączyć do „Sekcji 9”. Według wielu doniesień prasowych każdy gracz będzie cyborgiem z możliwością konfiguracji całej mechaniki swojej postaci. Nad projektem pracuję zarówno Nexon (Cyphers) jak i Neople.


Część graficzna będzie wykonana w stylu anime, ale znajdziemy tutaj zarówno tryby PvE jak i PvP, ale z tą różnicą, że będą mogły zostać używane jednocześnie. Dzięki tej funkcji (nazwanej tutaj „hacking”) gracze mogą manipulować całym polem walki kontrolując moby w trybie PvE.  


Gry podobne