Od dłuższego czasu zastanawiałem się kiedy na Naszej Klasie zakończy się okres ogłupiających gier w stylu zbuduj farmę, albo rozwal największą ilość wrogów. Czekałem tak miesiącami, aż tu dziś patrzę i co widzą moja oczy? Pojawiła się na nk nowa gra casualowa Geniusz Matematyczny. Wprawdzie zadania nie są tutaj jakimś większym wyzwaniem dla osób, które chociażby skończyły podstawówkę to i tak jest to wspaniała gra edukacyjna dla najmłodszych. Myślę, że idealnie będzie mogła pomóc naszym pociechom wyćwiczyć pamięć i pomóc w rozwinięciu sztuki logicznego myślenia – co wśród współczesnej młodzieży jest dość rzadką cechą.

Cały gameplay jest dość banalny bo dostajemy różnego rodzaju równania do rozwiązania i musimy dosłownie wyklikać wynik, do tego używamy myszki choć w sumie dobrze by było, a może po prostu wygodniej jakby wydawca dał możliwość wpisywania wyników przy użyciu klawiatury numerycznej. Równania na początku nie są jakimś wielki wyzwaniem bo są to zazwyczaj proste operacje jak dodawanie i odejmowanie. Za każde dobrze rozwiązane zadanie otrzymujemy parę punktów doświadczenia, a skoro jest doświadczenie to mamy tutaj pewnego rodzaju system progresji. Zdobywając kolejne poziomy przesuwamy się na wyższy szczebel równań i w następnych zadaniach nie będą to już proste równania matematyczne, a z zadania na zadanie staną się coraz trudniejsze. Choć ja nie zauważyłem w nich zbytniej trudności to nasze pociechy mogą odnaleźć liczne wyzwania w grze na NK Geniusz Matematyczny.


poprawna odpowiedź geniusz matematyczny

Jednak zapomniałem wspomnieć o najważniejszym tutaj utrudnieniu, bo na każde zadanie mamy określoną ilość czasu, jest to z tego co widziałem zawsze 30 sekund, jeśli minął, a my nie podamy prawidłowej odpowiedzi to takie równanie uznaje się za nierozwiązanie, a my tracimy przy tym życie.

W grze Geniusz Matematyczny mamy kilka wskaźników, które określają nasz postęp, już w tym momencie pomijam samo doświadczenie i poziomy bo każdy wie na czym one polegają. Ale jak pewnie zauważyliście z prawej strony mamy szpaltę z listą rankingową ogólną i tą z naszymi znajomymi z Naszej klasy. Jak ustalane są nasze miejsca? Otóż spójrzcie na dół ekranu gry, gdzie znajduje się kilka bardzo ważnych dla Nas ikonek, pierwsza z zielonym „ptaszkiem” oznacza ilość prawidłowych odpowiedzi jakie udało nam się udzielić. Zaraz obok mamy liczbę nieprawidłowych odpowiedzi. Następnie dalej na prawo widzimy całkowitą ilość pytań przez które przebrnęliśmy, liczą się tu te z poprawną jak i złą odpowiedzią. I teraz pewnie zastanawia Was po co jest ikonka z serduszkiem? Otóż to są nasze życia, nie wiem czy się odnawiają w czasie, ale skoro jest widoczna możliwość zakupienia ich za monety, które zdobywamy za każdym nowym poziomem to pewnie same nam się nie odnowią. Życie tracimy podczas nieprawidłowej odpowiedzi, albo gdy skończy nam się czas. O takie ograniczenie sobie wprowadzili.


geniusz matematyczny na nk staty

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i gra Geniusz Matematyczny na nk oferuje tym graczom, którzy nie dają sobie rady kilka cennych pomocy, tzw. power up'ów. Znajdziecie je na samym dole głównego ekranu gry. Oczywiście każdy kosztuje pewną ilość złotych monet, ale raczej z ich brakiem nie będziecie mieli problemów. Możemy wykupić automatyczną poprawną odpowiedź, podpowiedź w stylu 50/50, gdzie dostaniemy dwie cyfry i trzeba wybrać odpowiednią. Również możemy zatrzymać lecący czas i spokojnie przemyśleć jaka będzie odpowiedź. To wszystko możemy zakupić w specjalnej paczce. Jest też możliwość wykasowania z Naszego rankingu wszelkich negatywnych odpowiedzi, tak aby wszyscy myśleli jacy to my nieomylni jesteśmy.

W sumie reszta to już bajka i nie ma co opisywać, jedno jest pewne, gra Geniusz Matematyczny miło mnie zaskoczyła, oby więcej edukacyjnych gier pojawiało się na Naszej Klasie, wtedy wiadomo, że nasze pocieszy.  Gry podobne