Wyścigi z udziałem małych samochodzików, znanych nam pod nazwą gokarty biją rekordy popularności od kilku lat, ale jak wiemy adaptacje popularnych kreskówek grach z tego gatunku jakoś nigdy nie przyciągnęły setek fanów, o czym na pewno przekonało się Nintendo czy SEGA. Tym razem tego samego próbuje bliżej mi nieznane studio Anuman, które na iOS i Androidzie wydaje swoją grę bazującą na przygodach kreskówkowego kota, który wprost uwielbia lazanie. Tak, chodzi o Garfielda.

Garfield Kart: Fast & Fury to przede wszystkim gra wyścigowa, gdzie od samego początku sterujemy naszym ulubionym kotem, który zasiada za kierownicą bajkowego gokartu i mknie przed siebie po licznych trasach opatrzonych zarówno bonusami jak i ciężkimi do przejścia przeszkodami. Wcześniej możecie kojarzyć grę Garfield Kart, za którą musieliśmy słono zapłacić, aby zagrać, ale dziś mamy jej darmowy odpowiednik, który wprost napchany jest opcjami mikropłatności, więc o jakiej darmowości my tu w ogóle mówimy?


Lista kolejnych wyzwań dla Garfielda

Ścieżka zadaniowa oferuje nam ponad osiemdziesiąt rozmaitych wyzwań, tras na których prócz samej jazdy musimy zbierać złote monety, które posłużą nam do ulepszenia naszych autek. Oczywiście opcji rywalizacji również jest tutaj sporo, oddano nam do wyścigów ze znajomymi aż szesnaście torów, a prócz tytułowego Garfielda można wybrać również jedną z pozostałych ośmiu postaci. Podczas samych wyścigów nie zabraknie nam broni, dzięki której możemy uniemożliwić przeciwnikowi dostanie się na metę, a liczne bonusy umożliwią nam jeszcze szybsze dotarcie na nią. Co ciekawe, wydawca pozwolił nam wybrać z jakiego sposobu sterowania chcemy skorzystać, możemy po prostu przechylać urządzenie w prawo i lewo, tym samym nasz tablet staje się padem do gry jak i korzystać z ekranu dotykowego i tzw. wirtualnego joysticka. Opcję wybierzemy w ustawieniach, więc do wyboru, do koloru, sami zdecydujcie jak wam będzie najprościej się bawić.

Dwie opcje sterowanie, wybierz najlepszą


Garfield Kart: Fast & Fury jest o tyle ciekawą grą, gdyż nie skupia się ona na jednym i tym samym trybie wyścigów, możemy tutaj wybrać zmagania w Grand Prix jak i codzienne wyzwania, a także znajdziecie tutaj zawsze coś ekstra, co powinno wam zająć sporo wolnego czasu, ja sam na nudę nie narzekałem i sądzę, że i wy nie będziecie.

Jeśli chodzi o samą oprawę graficzną opisywane dziś apki, to osobiście mi pasuje, choć chwilami mam wrażenie, że za dużo jest tych wszystkich dodatków na ekranie, ale z drugiej strony to dobrze, choć jak mówię, mnie to wszystko niekiedy dość mocno rozprasza. Jednak zachowaniu tutaj klimat samej kreskówki, więc powinna zainteresować gra tych, którzy od wielu lat są na stałe przywiązani do serialu.

Ścigaj się i wygrywaj ze znajomymi


Największym wyzwaniem całej gry Garfield Kart Fast & Fury jest odblokowywanie nowych elementów i funkcji gry, oczywiście wszystko da się zrobić za prawdziwą kasę i to o wiele szybciej, ale jaka by była z tego przyjemność? To co możemy kupić za walutę premium możemy zdobywać za darmo, choć będzie to trwało znacznie dłużej, ale zawsze istnieje taka możliwość, więc czemu tego nie wykorzystać, spieszy wam się gdzieś?


Gry podobne