Chyba już gier gangsterskich każdy ma po dziurki w nosie, a tu na naszej klasie otwarta została nowa gra z tej serii Gangsterzy. Gangsterzy to przeglądarkowa gra gangsterska na naszej klasie, gdzie fabuła całej rozgrywki została osadzona w czasach imigrantów i tworzenia pierwszych gangów. Bezrobocie sięga zenitu, a ludzie nie wiedzą co ze sobą zrobić więc wolą wstąpić do gangu i żyć na poziomie niż klepać biedę w miejskich slamsach. My jako gracze wcielamy się w rolę tytułowego gangstera, który właśnie przejął władzę na swoją dzielnicą. Ale początki nie są dla nas przyjazne i każdy budynek trzeba zdobywać siłą, a do pomocy będziemy mogli wynająć najemników, którzy pozbędą się dawnych właścicieli lokali czy też zlikwidują psiarnie (policję).Dobrze, ale całą zabawę zaczynamy od wyboru naszej nazwy i nazwy dzielnicy. Oczywiście opieramy się tutaj na naszych dochodach, a żeby jakiekolwiek posiadać to trzeba przejąć kontrolę nad całą dzielnicą, a robić to będziemy krok po kroku. Jednak nie przejmujcie się, że na starcie możecie przejąć tak małą ilość budynków bo każdy z nich wymaga od nasz odpowiedniego poziomu w grze, który wyrażony jest w naszym statusie i przynależności do rodziny mafijnej. To co jest nam na pewno potrzebne to członkowie naszego gangu, których na start możemy mieć do trzech. Zakupujemy ich z zakładki z lewej strony o nazwie Rynek, ale możemy kupić tych co na nich nas stać, a także do niektórych z nich musimy spełniać pewne wymagania. Podczas walk wybieramy z listy naszych bohaterów, których poślemy na uliczną walkę, należy pamiętać, że niektórzy (choć nie wszyscy) wymagają do walki amunicji, którą zakupimy w sklepie, ale najedźcie lepiej myszką na członka gangu czy rodzaj amunicji aby sprawdzić czy to właśnie ta jest wymagana. Dodatkowo przed walką każdego członka gangu można uzbroić w bonusowa ochronę w postaci hełmu, ale to tylko dla bojowników bo dla naszego sprzętu jak motocykl itp. potrzebujemy opon czy innego pancerza.


Dodatkowymi przedmiotami możemy zwiększać moc bojowników czy też ich uleczyć, bo martwy członek gangu to nieprzydatny członek. Na końcu gdy już uda nam się przejąć budynek możemy wstawić tam ochronę, a jej stopień zaawansowania i siła zależy od tego ile w nią zainwestujemy. Ale nic nie trwa wiecznie bo nasze budynki mogą odwiedzać inni gangsterzy, chuligani czy policjanci i wtedy już nie generuje nam nieruchomość żadnych zysków i aby funkcję odblokować musimy pozbyć się wrogich gości.

W grze przeglądarkowej Gangsterzy znajdziemy także na podglądzie naszej dzielnicy takie informacje jak wymagania musimy spełnić aby przejąć budynek, czy też liczne znaki zapytania, które poprowadzą nas do ciekawych zadań, w których w większości przyglądamy się na migający pasek postępu, ale są i takie kuesty, że musimy stanąć do walki pod wpływem emocji czy dla danej idei. Mamy także na dolnym prawym rogu od czasu do czasu ikonkę syreny alarmowej, które informuje nas o czynnościach jakie możemy wykonać, czy też o najeździe przez wrogów na dany budynek. Klikając na ten komunikat szybko przeniesiemy się do danego elementu na mapie dzielnicy.


To czego mogłem się spodziewać to fakt wyłudzania od dzieci na nk kasy na tzw. floki, które są płatną walutą i najlepszy sprzęt można kupić tylko za nie. No ale portal i tak widać jest zdesperowany więc stara się zarabiać na czym popadnie.

Przejdźmy może do samych elementów społecznościowych bo pomimo tego, że widnieje masa funkcji w grze Gangsterzy to nie ma już tutaj nic godnego uwagi. Możemy zapraszać graczy, odwiedzać sąsiednie dzielnice i na tym koniec, coś słabo postarało się studio PlayFlock.

Ogólnie moja nota gry jest bardzo niska, a głównie za oklepaną tematykę gangsterską, słabą grafikę i beznadziejne animacje w niej zawarte. Ciekawie tylko rozwiązano walki, ale już same zadania mogli sobie darować bo to tylko bezsensowne klikanie, a nie siedząc i nie klikając po kilka godzin dziennie możemy tu się dorobić co najwyżej nerwicy, a nie większych rzeczy.Gry podobne