Gra Game Of Thrones Ascent to jedna z najnowszych gier społecznościowych inspirowanych przez Game of Thrones, serial telewizyjny o charakterze fantasy, w Polsce znany jako Gra o Tron. Produkcja została stworzona przez studio Disrupt Beam, które nabyło licencję z HBO. W tym świecie gracze zostają wrzuceni w realia rodem ze średniowiecza, gdzie muszą z dnia na dzień rozszerzać swoje terytoria i budować swoją reputację poprzez budowanie sojuszy z innymi graczami i wykonywaniu licznych zadań.

Game Of Thrones Ascent – recenzja

Król Robert Baratheon nadał Ci tytuł i majątki ziemskie w Westeros. Możliwe, że będziesz zwolennikiem Stark, albo Lannister, a może nawet potajemnie wspierasz Tagaryen, ale wiesz jedno na pewno, nie może odmówić bezpośredniej prośbie korony. Kiedy prawa ręka króla Lord Arryn nadaje Ci proste zadanie to wiesz, że musisz je wykonać. Trzeba znaleźć chłopca o imieniu Derryk, który jest synem prostytutki, więc odwiedzasz pobliski dom publiczny, ale nigdzie nie możesz znaleźć matki z synem. Dowiadujesz się tylko tyle, że ma czarne włosy i mieszka gdzieś na Twoich ziemiach. Jednak niebezpieczeństwo jakim jest pożądanie władzy narasta w Tobie i wiesz, że to może zakłócić porządkowi rządzącemu Siedmioma Królestwami. W tą niesamowitą fabułę zabierze Was właśnie gra Game of Thrones Ascent. Wszystko tutaj toczy się równolegle z wydarzeniami A Song of Ice and Fire z powieści George R.R. Martina przedstawionej na kanale HBO.


Life_Forever_Altered_Quest

Dzięki grze Game of Thrones Ascent wcielmy się w rolę młodego szlachcica, który powiększa swoją władzę podczas znanej wszystkim wojny Pięciu Królów. Istnieje kilka sposobów, aby zebrać dostateczną siłę do sprostania zbliżającemu się niebezpieczeństwu. Można zbudować kuźnię, rynek, albo ambasadę, co zwiększy prawdopodobieństwo naszego sukcesu podczas licznych misji. Te same budynki pozwolą nam również na produkcję nowego wyposażenia dla naszej postaci, albo naszej grupy Sworn Swords. Jako Lord albo Lady, posiadacz wielki połaci ziem, będziemy wysyłać owych Sworn Swords do pomocy, albo przeciwko innym szlachcicom, którzy pomogą, albo będą próbować nam rzucać kłody pod nogi w drodze do dalszego sukcesu. Dzięki posiadaniu srebra możemy pozwolić sobie na zakup najnowszego sprzętu w sklepie gry, albo na zebranie niezbędnych surowców do stworzenia unikalnego sprzętu samemu. Oczywiście zarówno materiały jak i srebro uzyskamy podczas odbytych przygód, zwiedzania regionów Westeros, a to wszystko, aby wciąż podsycać swoją władzę.

W trakcie gry możemy wymagać pomocy kogoś zaufanego i to najlepiej, aby było to osoba należąca do Sworn Swords, która rozwiąże nasze problemu za pomocą miecza, albo dobrej rady, a może wykorzysta swoje znajomości i poprosi kogoś innego o przysługę? Któż to wie. Wszystko co nakażemy naszemu pomocnikowi będzie miało swoje konsekwencję w późniejszym czasie. Możemy takiego pomocnika dodatkowo podszkolić, aby w dalszej rozgrywce przynosił nam same sukcesu. Tym samy wzmocnimy również jego lojalność tak, aby za każdym naszym słowem potrafił oddać w sprawie swoje życie. Jednym słowem im lepiej go wyszkolimy tym przyniesie nam lepszy sprzęt, zwiększy się szansa na powodzenie każdej misji, a najważniejsze jest to, że po wykonaniu danego zadania dostaniemy za nie o wiele lepszą nagrodę.


Shop_for_SS

Bardziej niż walka w grze Game of Thrones Ascent liczyć się będzie dyplomacja, ale sami się przekonacie bo dostaniemy określone zadania, które należy wykonać w określonym czasie. Możemy zostać zmuszeni do napiętych negocjacji handlowych, do zastosowania podstępu, a nawet do urządzenia dość „głośnej” uczty. Wyzwania w trakcie rozwoju fabuły będą coraz bardziej trudniejsze i możemy potrzebować pomocy przyjaciół. Możemy poprosić ich o pomoc w każdej chwili, albo wbić im nóż w plecy kiedy tylko nie będą się tego spodziewać – taktyka jaką obierzemy w pełni zależy od nas samych.

Jednak niektóre wydarzenia w grze są tak obszerne, że mogą oddziaływać na szlachtę z wszystkich Siedmiu Królestw. Takie światowe konflikty sprawiają, że każdy musi zebrać swoją grupę Sworn Swords i cały ekwipunek, aby uzyskać jak największe profity, albo po prostu uratować otaczający świat zanim czas odliczający do określonej katastrofy zakończy odliczanie. Są przecież sytuacje, gdy dzikie plemiona gromadzą się w pobliżu północnej ściany muru i wszyscy szlachcice muszą wysłać swoje wsparcie dla Nocnej Straży. A ten, który wykaże się największą pomocą w obronie ma szansę na uzyskanie specjalnych nagród…


Jednak bycie szlachcicem wiąże się z wieloma obowiązkami. To każde nasze słowo tutaj staje się prawem. Dlatego każdą decyzję należy przemyśleć dziesięć razy zanim ją publicznie ogłosimy bo każda nasza akcja będzie miała określone skutki w przyszłości, a także wpłynie na to jak poddani będą nas postrzegać.

advisors

Jednak, kiedy nadejdą chwile niepewności w grze Game of Thrones Ascent to zawsze możemy liczyć na zaufanych doradców jakich znaleźć można podczas zabawy. Rona Grey pomoże Ci w osiągnięciu pełni bezpieczeństwa, choć na krótką chwilę. Zawsze u naszego boku będzie kapitan straży przybocznej Ser Hugo Flint. Simon Groat opowie jak wywalczyć sobie władzę miłością i uśmiechem. A handlarz Alvyn of Oldtown przekaże nam całą swoją wiedzę jeśli chodzi o handel i ekonomię. Jest jeszcze Septa Eleanor i Gammer Wilde, ale co najważniejsze każdej z tych postaci możecie poprosić o radę, o pomoc w wyborze ścieżki na dalszej drodze władzy. Ale pamiętajcie – ostateczna decyzja zawsze należy do nas samych.

W tym czasie, gdy my dochodzimy do pełni władzy w Westeros, całe królestwo rozpada się na części. Nienawiść i dawno zakorzeniony konflikt narasta między domami Stark i Lannister, a i plotki o sprowadzeniu sojuszników przez Wąskie Morze przez Targaryen nasila cały ten konflikt i w walce o tron przelewana jest coraz większa ilość krwi. W tym wszystkim może okazać się, że lepiej nam będzie samemu, ale to ma swoje konsekwencje.


Gry podobne