Galaxy Online II ma wiele wspólnego z Infinite Realms. Obie gry osadzone są w przestrzeni kosmicznej, czyli typowym uniwersum sci-fi, a sama formuła wykorzystywana w większości systemów przypomina Nam to co znamy doskonale ze starego, poczciwego Traviana. Grę możemy odszukać na wielu portalach społecznościowych, a jej twórcą jest studio IGG. Polecam aplikację dla fanów gier strategicznych, którzy nie mają zbyt wielkich wymagań co do całej rozgrywki. Mimo pozornego skomplikowania po paru minutach intensywnej zabawy zaczynamy dostrzegać pewne schematy, które następnie przeradzając się w nigdy niekończącą się klikaninę.

Galaxy Online II oferuje Nam szereg skomplikowanych misji, które pomogą odnaleźć równowagę w grze i dowiedzieć się jakie są w niej główne cele. Podczas walki w wielu grach takich jak choćby Travian wszystko ogranicza się do walki z innymi graczami lub do podbojów nowych terenów. Dziś prezentowana gra strategiczna oferuje Nam około trzydziestu instancji dla pojedynczego gracza jak i również możliwość skonfrontowana się w bezpośredniej walce z innymi uczestnikami rozgrywki. Pierwsze misje mogą wydawać się niezwykle proste z racji tego, że będą one integralną częścią samouczka, ale już w dalszym etapie zabawy sprawa nieco się komplikuje i kolejne instancje będą dla Nas coraz większym wyzwaniem.


galaxy online 2 001

Jako, że jest to praktycznie typowa strategia online to swoją uwagę musimy skupić przede wszystkim na efektywnym zarządzaniu surowcami takimi jak metal, złoto czy hel (jako paliwo do statków kosmicznych). W tego typu grach jest to bardzo ważny aspekt, którego nigdy nie należy bagatelizować, gdyż tylko on decyduje o dynamicznym rozwoju sytuacji na Naszych planetach. W Galaxy Online II metalu użyjemy do stawiania nowych budynków, a do statków musimy dostarczać hel, aby mogły one w ogóle wzbić się w powietrze i aktywnie uczestniczyć w kolejnych starcach z wrogimi flotami. Z drugiej strony to wszystko jest intuicyjne i łatwe do zapamiętania, a osobiście znam wiele gier, gdzie do ogarnięcia mamy po 15 różnych rodzajów surowców. Jeśli chodzi o budowanie i ulepszania budynków to również sprawa jest czysto intuicyjna.

galaxy online 2 002


Jeśli jednak chcecie czegoś bardziej skomplikowanego to zacznijcie walczyć. Tu już nie ma prostych rozwiązań, mamy do dyspozycji kilka menu do zarządzania statkami, ich tworzenia i przypisywania do każdego dowódcy. Dobre zarządzanie każdą funkcją jest prostą drogą do sukcesu, a wbudowane narzędzia pozwolą Nam decydować niemalże o wszystkim przed czy w trakcie samej walki.

Wiele gier na Facebooku jest atrakcyjnych z wierzchu i budowane są dla samej przyjemności graczy, po czym zazwyczaj porzucane zostają po 10 minutach zabawy i jeśli ktoś o nich nie zapomni to w wolnej chwili powróci i zagra na nowo. Galaxy Online 2 jest nieco inna, wymagająca ale również wciągająca. Tu nie wystarczy nam kilka minut, aby rzucić się w wir akcji i zdążyć się znudzić. Więc jeśli włączacie grę po to, aby nie nudzić się w kolejnym, telewizyjnym bloku reklamowym to GO2 nie jest dla Was odpowiednim wyborem.


Gry podobne