Mam dziś kilka ważnych wskazówek dla nowych graczy, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z gra przeglądarkową Galaxy Life, dostępna na portalu społecznościowym facebook. Rozważę poniekąd strategię dla każdego komponentu obronnego w naszej bazie. Głównymi aspektami jakie omówię są: rozmieszczenie struktur w naszej bazie, wieżyczki i bunkry, mury i przeszkody, a także sposoby umieszczania pułapek i ukrywania zasobów w Galaxy Life.

Rozmieszczenie budynków w bazie

Każda czynność podczas budowy różnych elementów w naszej bazie wpłynie na dalszą strategię, dalsze nasze być czy nie być w grze. Najbardziej optymalnymi miejscami na początku jest lewy górny róg mapy, albo lewy dolny róg, gdyż to bardzo ogranicza możliwości rozmieszczania jednostek przez agresora. W tym przypadku co najmniej jedna strona naszej bazy w Galaxy Life będzie bezpieczna. W najwęższej części umieszczamy istotne dla nas budynki jak bazę gwiezdną, magazyny itp., wtedy nawet jak agresorowi uda się ustawić blisko nich jednostki to nie będzie w stanie korzystać z tych, które atakują z dystansu, w nasze wieżyczki szybko wybiją bardziej zgrupowane jednostki. To są budynki, które są głównym celem każdej inwazji, dlatego moim zdaniem to jest najlepsza taktyka obronna.
 


Wieżyczki i bunkry w Galaxy Life

Wieżyczki i bunkry są naszą główną linią obrony. Jeśli chodzi o wieżyczki to musimy ustawić je jak najbliżej najbardziej kluczowych struktur, które są przez wroga najczęściej atakowane. Ustawcie, o ile to możliwe cztery działka i cztery jednostki snajperskie niedaleko siebie, oczywiście przyglądajcie się jaki mają zasięg, bo dobrze ustawione wieże potrafią stworzyć naprawdę mordercze strefy. W praktyce jednak musicie się upewnić, że najważniejsze budynki są w pewien sposób chronione, niestety ograniczona ilość działek skutecznie blokuje niektóre strategie. Pamiętajcie także, że nie ma sensu ustawiać ich na obrzeżach bazy, gdyż jednostki wroga mogą je szybko ominąć i ruszyć na niechronioną część bazy, a to dla nas oznacza koniec.

Bunkry w Galaxy Life są naprawdę niezłe, załadujcie je czołgami, a dowiecie się o czym teraz myślę. Jednakże mają dwie słabości, pierwsza to mała ilość HP, jest to 10k na początku, co sprawia, że łatwo go rozwalić 25 miotaczami rakiet (jedna salwa). Druga słabość to to, że gdy baza zostanie zniszczona to i wszystkie jednostki w nim umieszczone również zostają zabite. Aby bukier był przydatna strukturą, a nie tylko dekoracją to musimy otoczyć go workami z piaskiem, tzw. murem, albo innymi, mniej znaczącymi budynkami, na których skupi się atak agresora. W ten sposób, kiedy atakujące jednostki będą zajęte niszczeniem budynków to nasza obrona w bunkrze ma czas na ich powolną eliminację.

Mury i przeszkody

Nasze budynki możemy otoczyć murem, co sprawi, że atakujące jednostki będą musiały go zniszczyć najpierw, zanim przebiją się do chronionego budynku. To także daje czas innej obronie na likwidację jak największej ilości przeciwników. Weźcie jednak pod uwagę to, że mur musi być stawiany jak najbliżej innych budynków, aby wróg nie miał miejsca na zostawienie jednostek za linią muru.
Inną popularną strategią rozstawiania muru w Galaxy Life jest szachownica, wyobraźcie sobie planszę do szachów i rozstawiamy na czarnych polach po jednej sztuce z naszego muru, takim systemem zajmiemy dość spory teren utrudniając wrogowi umieszczenie na nim swoich jednostek. 


Umieszczanie pułapek

Umieszczanie pułapek to już bardziej strategiczna część planowania naszej obrony, musimy w sumie przewidzieć, gdzie wróg może zostawić swoje jednostki i tam właśnie ukrywamy wszystkie możliwe pułapki. Jednak ja osobiście preferuje umieszczanie pułapek jak najbliżej budynków. Nikt przecież nie wysyła jednego Marines do niszczenia budynku, to by zbyt długo trwało, więc nasz budynek upada, cała armia rusza naprzód i trafia na minę eliminując więcej niż jedną jednostkę. Możecie nawet podczas budowania muru robić specjalnie wyłomy, stwarzając pozory słabości, ale tam raz za razem będą leżały ukryte miny, wyobrażacie sobie jednostki pakujące się właśnie w takie przejście?

Ukrywanie surowców w Galaxy Life

No właśnie, mamy już kasę, surowce, ale nie chcemy wydawać tego wszystkiego, albo zbieramy na potrzebną rozbudowę, więc jak zabezpieczyć to wszystko przed wrogami? Nie bójcie się bo mała sztuczka pomoże Wam uratować co się tylko da. Na samym początku wypełnijcie „warp gates” najtańszymi jednostkami. Po tym jak już to zrobicie uruchomcie kolejkę szkolenia najdroższymi jednostkami, aż do momentu aż skończą się surowce, albo wszystkie kolejki zapełnimy. Teraz możemy spokojnie się wylogować i iść spać. Kolejka ciągle będzie nawet jeśli koszary zostaną zniszczone. Musimy tylko je później odbudować i unieważnić szkolenia. Tym samym odzyskamy naszą kasę i surowce. W zależności od zbadanej technologi, naszego poziomu i/albo liczby kolonii, tym sposobem możemy zachować bezpiecznie miliony monet. Przyznajcie, że to dość dobra metoda?


Gry podobne