Galaxy Journey to fascynująca gra puzzle match 3, w której wyruszamy na podróż/misję gdzie należy uratować porwaną dziewczyną, którą przetrzymują wbrew jej woli wredni kosmici. Eksploracja i podróż w grze są jedynie przenośnią, a same plansze gry pozwalają nam dopasowywać do siebie identyczne planety znajdujące się w badanej galaktyce.

Słodka, mała Anna została porwana i to naszym zadaniem jest jej uratowanie, ale aby to uczynić musimy odbyć wiele międzygwiezdnych podróży, odnajdywać nowych przyjaciół i przy okazji zapolować na kosmitów.


Zasady gry są proste, więc szybko załapiecie jak grać. Musimy dopasowywać do siebie co najmniej trzy, albo i więcej planet, każda kombinacja przynosi nam nowe punkty, a planety (odwiedzone) znikają przynoszą nam tym samym na planszę kolejną część badanej galaktyki. Jeśli dopasujemy do siebie cztery albo i więcej planet to uzyskamy tym samym specjalne kombosy.

galaxyjourney 002

W grze znajdziemy wiele sposobów, aby wysadzić w powietrze wszystkie planety znajdujące się na planszy. Jednym z nich w Galaxy Journey bez wątpienia jest utworzenie dwóch kombosów obok siebie i późniejsza ich zamiana miejscami. Jednak specjalne kombosy/planety to nie wszystko co poznamy na swojej drodze, napotkamy tam wiele ciekawych postaci jak choćby chłopaka Anny Sparklina. Możemy wybrać która postać będzie nam pomagała na każdym poziomie. Wszystkie takie persony posiadają specjalne zdolności, których możemy użyć raz na poziom. Jeśli chcemy ich użyć więcej niż raz to musimy wydać na to monety (złoto).


W Galaxy Journey istnieją także specjalne boostery, które możemy zakupić i użyć w trakcie gry. Pozwolą nam zyskać dodatkowe ruchy, zwiększyć czas, albo zacząć poziom z dodatkowymi możliwościami. Za każdym razem jak odblokujemy nowy booster to otrzymamy jego trzy próbki kompletnie za darmo.
Monety (złoto) to jedyna waluta w grze i zaczynamy zabawę mają ich na swoim koncie jedynie 25 sztuk, gdy się skończą możemy zakupić dodatkowe w sklepie gry za prawdziwe pieniądze. Oczywiście grać można bez ich używania, choć na pewno przechodzenie wyższych poziomów bez ich pomocy będzie kłopotliwe, ale ukończenie wszystkich levelów bez ani jednej monety jest całkowicie możliwe.

galaxyjourney 003

W grze znajdują się również życia i tracimy jedno z nich jeśli nie ukończymy pozytywnie danego poziomu. O dodatkowe życia można poprosić znajomych z Facebooka, albo wydać monety (złoto) i kupić kilka dodatkowych. Życia w Galaxy Journey odnawiają się automatycznie co 30 min. W grze znajdziemy także amulety, które po zakupie podnoszą ilość dostępnych żyć, a także są i takie które przez określony czas dają nam ich nieograniczoną ilość.


Gra jest niezwykle prosta i bardzo ładnie wykonana. Kolorowe planety są wyraźne i łatwo je identyfikować. Niestety osoby szukające tutaj czegoś nowego, czego nie mieli w innych grach match 3 mogą się niemile zawieść. Galaxy Journey nie różni się prócz samej grafiki od gier konkurencji, ale zawsze to miła odmiana.


Gry podobne