Czyżby nowy trend pojawił się na Google Play? Coraz więcej powstaje nowych gier, w których bawimy się w przestrzeni kosmicznej i tutaj pamiętam ostatnio opisywaną apkę Million Asteroids, a dziś znajduje na Androidze co? Galaxy Dash: Race to Outer Run, którą już pobrało kilka tysięcy osób co oznacza tylko jedno – użytkownicy mobilni czekaja na tego rodzaju gry. A ja bym pograł w kaczki.

W grze Galaxy Dash wcielamy się w kapitana fantastycznego i zaawansowanego statku kosmicznego, którym od pierwszych minut zabawy przyjdzie się nam sterować. Gra wymaga niebywałej zręczności, gdyż lecąc w przestrzeni kosmicznej napotkamy liczne asteroidy, które należy ominąć, a nasz statek nie został wyposażony w żaden rodzaj broni. Nie oczekujcie tutaj przechodzenia kolejnych poziomów bo nie ma tutaj takiego podziału. Jest to kolejny niekończący się bieg (endless runner), gdzie liczy się jak daleko zalecimy, a nie jak wiele poziomów uda nam się spokojnie przejść.


Galaxy Dash006 Galaxy Dash005
Nie powinniśmy mieć w Galaxy Dash żadnych problemów z opanowaniem swojego statku, gramy na ekranach dotykowych i wystarczy, że palcem wskażemy odpowiedni kierunek lotu naszego wahadłowca. Po pewnym czasie okazuje się, że Was okłamałem i mamy co nieco w swoim arsenale, ale broń przyda się, aby unikać przeciwników, którzy prócz samych asteroid zapragną uprzykrzyć nam lot. Dużą wadą gry jest samouczek, którego nie byłem w stanie pominąć, a który nie wnosi niczego nowego do rozgrywki.

Podobnie jak w Subway Surfers zbieraliśmy monety tak i tutaj w trakcie lotu musimy uzbierać jak największą ilość zarówno złotych, jak i tych dziwnych zielonych monet. Przydadzą się nam one do ulepszania praktycznie wszystkiego, a te z kolorkiem zielony będą czymś na wzór paliwa. Jeśli uzbieramy na tyle dużo złotych monet to możemy spróbować kupić nowy statek jak i zmienić początkowych członków załogi, ale i oni są ważni bo ktoś musi zapanować nad wszystkimi systemami statku, a sami tego nie ogarniemy.

Oprawa graficzna jest przeciętna, ale osoby lubiące tego typu aplikacje nie omieszkają mimo to wypróbować Galaxy Dash.Gry podobne