Galaxy Control 3D to kolejna gra tower defense, która oferuje nam wysokiej jakości grafikę trójwymiarową jak i szeroki wachlarz dostępnych jednostek i misji do wykonania. Na chwilę obecną znajdziemy tutaj około 25 osiągnięć do uzyskania, a praktycznie wszystkie związane są z kosmicznymi walkami, w których musimy odpierać najazd kosmicznych piratów, którzy chcą powybijać do nogi mieszkańców ludzkich kolonii.

Mimo tego, że zachowano tutaj tradycyjną formułę TD to Galaxy Control spełni także wymagania nie tylko casualowych graczy, ale również strategów, którzy upodobali sobie nieco cięższy model rozgrywki. Jednym słowem każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Gra jest całkowicie darmowa i dostępna jest zarówno na Facebooku jak i na Google Play (Android). Zajmiemy się prócz samą walką zbieraniem surowców (uranu i innych minerałów), dzięki którym rozbudujemy swoją bazę, która – o ile została dobrze zaplanowana – będzie w stanie ochronić jej mieszkańców przez Kosmicznymi Piratami jak i innymi graczami zaangażowanymi w rozgrywkę.


Walcz z graczami z całego świata

Aby rozpocząć swoją międzygalaktyczną przygodę musimy odpalić naszą przeglądarkę i zagrać na Facebooku albo pobrać grę na smartfona z Google Play i bawić się mobilnie w dowolnym miejscu, tam gdzie tylko będzie dostęp do internetu. Nasze pierwsze kroki w grze skupią się na zadaniach narzuconych przez samouczek, który powoli wyjaśni nam wszystkie funkcje rządzące całą rozgrywką.

Tutorial nie potrwa zbyt długo, ale i tak da nam czas na rozejrzenie się dookoła, na podziwianie grafiki 3D. A gdy tylko samouczek dobiegnie końca to znajdziemy się automatycznie w swojej bazie i będziemy musieli podjąć decyzję „co dalej”.


Aby lepiej kontrolować swoje postępy w Galaxy Control możemy zajrzeć do ustawień, sprawdzić osiągnięcia cele czy statystyki bazy bądź te dotyczące samych walk. W razie problemów możemy nieco zboostować swoje wyniki dzięki Redmins, które pozową nam przyśpieszyć budowę określonych budynków, a zdobędziemy ten cenny surowiec również za darmo, choć i możemy na niego wydać nasze prawdziwe pieniądze.

Grafika nowej generacji

Im dłużej grałem tym bardziej dumny byłem ze swojej bazy, ale i trudniej mi było bronić jej granic, gdyż każdy gracz, każdy pirat chciał sobie z niej uszczknąć nieco moich ciężko zarobionych surowców. Tym samym ciągłe budowanie armii, ulepszanie obrony jak i wykorzystywanie każdego sposobu na zdobycie dodatkowych surowców, staje się chlebem powszednim i coraz to nowsze techniki, taktyki będą nam potrzebne do osiągnięcia nowych celów, do pokonywania barier.


Z drugiej strony grając w Galaxy Control nie spotkałem zbyt wielu funkcji, których bym nie widział w innych, podobnych tytułach w jakie przyszło mi wcześniej pogrywać. Gra posiada swój unikalny styl, pięknie wykończone grafiki i dobry podkład dźwiękowy. Jest to przede wszystkim fantastyczna gra dla wszystkich domorosłych strategów, którzy szukają odskoczni od gier w stylu Clash of Clans.

Zagracie w nią za darmo na Facebooku jak i na urządzeniach z Androidem.


Gry podobne