Galactic Trader to gra z gatunku kosmicznych, rozgrywana przez portal społecznościowy facebook. Znajdziemy tu zarówno elementy strategii jak i także symulacji gospodarczej.

Od gracza wymagana będzie umiejętność toczenia walk oraz żyłka do interesów.Od pierwszej chwili gra przeglądarkowa Galactic Trader wyda nam się znajoma. To typowy RTS, w którym za zadanie mamy zadbać surowce, które wydobywamy z należącego do nas terytorium.


Gra podzielona jest na kilka wątków: na naszym Statku Macierzystym prowadzimy badania rozwojowe, mamy możliwość wymiany wydobytych surowców na gotówkę lub inne przedmioty. Możemy upublicznić naszym znajomym informację o chęci sprzedaży surowców, które mamy w nadmiarze lub sprzedać je na wolnym rynku. Pod tym względem gra Galactic Trader oferuje wiele możliwości.

Celem gry przeglądarkowej Galactic Trader jest wypełnianie kolejnych misji, z których każda ma swój cel priorytetowy, który musimy osiągnąć aby móc poczynić postęp. Wraz ze zdobywaniem bogactwa i doświadczenia będziemy mogli kupić coraz lepsze, coraz lepiej uzbrojone statki kosmiczne. Wybudowanie statku kosmicznego możemy zlecić w stoczni, jednak aby było to możliwe, musimy posiadać określoną ilość gotówki. Gra spodoba się fanom gier typu Dark Orbit. Galactic Trader może być ciekawą propozycją dla miłośników strategii rozgrywanych w „realiach” kosmosu w klimacie sci-fi.


Gry podobne