Dziś mam dla was nowy poradnik, tym razem do przeglądarkowej gry Free Aqua Zoo od Upjers, która jest symulacją prowadzenia własnego, wirtualnego akwarium pełnego kolorowych, egzotycznych rybek. Naszymi rybkami się możemy opiekować każdego dnia, tworzyć z nich wielkie hodowle jak i zbierać coraz to nowsze i rzadsze okazy. W dzisiejszym poradniku nauczycie się jak się nimi opiekować, a także poznacie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez graczy.

Kiedy może moja rybka nauczyć się sztuczek?

Twoje ryby mogą od teraz nauczyć się różnych sztuczek. Jednak nie każda ryba może nauczyć się każdej sztuczki. Wybrana przez Ciebie ryba musi osiągnąć odpowiedni poziom, aby móc uczestniczyć w szkole trików. Program nauczania w szkole trików jest bardzo prosty: wybierasz dowolną rybkę i wybierasz dla niej sztuczkę, której musi się nauczyć. Teraz musisz klikać na daną rybkę w różnych odstępach czasu (etapy kształcenia). Jeśli Twoja rybka zakończyła wszystkie etapy kształcenia, możesz ją ponownie wpuścić do akwarium. W nim będzie od czasu do czasu pokazywać swoje nowe umiejętności.


Jaki jest koszt nauki sztuczek?

To zależy od rodzaju ryby. Również czas nauki sztuczki zależy od tego jakiej rybie jaką sztuczkę chcesz nauczyć.

Czy jedna ryba może uczyć się kilku sztuczek jednocześnie?

Nie, każda ryba może nauczyć się tylko jednej sztuczki. Kolejna wizyta danej rybki w szkole trików nie jest możliwa.

Dlaczego nie mogę wyjąć rybki ze zbiornika w szkole trików?

Twoja ryba jest w trakcie nauki danej sztuczki. Dopiero wtedy, gdy szkolenie zostanie zakończone możesz wyjąć rybkę ze zbiornika.


UWAGA : Rybki, które odbyły kurs nauki sztuczek nie mogą zostać przeznaczone do wykonywania zdań dziennych lub obsługi klientów.

Po co są kamienie w grze Free Aqua Zoo?

Kamienie są dostępne w trzech kolorach: różowym, niebieskim i zielonym. Za pewną ilość kamieni można aktywować budynki. Kamienie będą także potrzebne do wykonania questów.

Jak zdobyć kamienie w grze Free Aqua Zoo?

Kamienie znajdują się w każdym jeziorze. Ale można je także kupić w AquaShopie. Są one dostępne w trzech różnych kolorach.


Czy muszę wyłowić lub zakupić dane kamienie, aby aktywować ponownie hodowlę rybek?

Oczywiście, że nie. Wszystkim graczom, którzy zakończyli pierwszy poziom zostaną dopisane kamienie. Ile kamieni dostanie dany gracz, zależy oczywiście od poziomu gracza. Ponadto graczom, którzy ukończyli w czasie aktualizacji 12 poziom (lub wyższy) zostanie odblokowana automatycznie hodowla, aby nie przerywać ich hodowli.
Akwarium jest podwodnym światem Twoich rybek w grze Free Aqua Zoo. To tutaj musisz zaspokajać ich wszelkie potrzeby tak aby tryskały szczęściem i zadowoleniem. Jeśli klikniesz na wybraną rybkę otworzy się okno z informacjami o rybce.

Wszystko o pielęgnacji rybek

Dokarmianie
Jak wiadomo rybki to zwierzątka szczególnie łakome, dlatego nie możesz zapominać o ich dokarmianiu. To czy rybki są syte i jak bardzo pokazuje wskaźnik w okienku informacyjnym.

free-aqua-zoo

Zaczepki
Tak jak i w przypadku wszystkich innych zwierzątek, o względy rybek musimy zabiegać. Temu służą zaczepki. Kliknij na symbol Rączki i popukaj w akwarium, a zobaczysz jak bardzo rybkom podoba się ta zabawa. Pamiętaj jednak żeby nie przesadzać, rybki również potrzebują odrobiny prywatności i spokoju, dlatego zaczepki możliwe są tylko co 15 minut.

Pieszczotki
Rybki potrzebują również pieszczotek, które możesz dać im tylko Ty! Kliknij w tym celu na serduszko i daj rybce tyle pozytywnych uczuć ile tylko będzie mogła znieść. Podobnie jak w przypadku zaczepek, pieszczotki możesz dozować tylko co 15 minut.

Rozwój
Każda rybka posiada określony poziom, mieszczą się one w przedziale od 1 do 100. Im wyższy poziom rybki tym wyższa jej wartość. Aby rozwijać rybkę musisz dać jej pieszczotki, zaczepki i na końcu zadbać o jej level. W zależności od rodzaju i poziomu rybki rozwój kosztuje A$ (AquaTalary). Rybkę możesz levelować każdorazowo co 15 minut.

Do Rybopaku
Chcesz usunąć rybkę z akwarium? To nie problem, wystarczy kliknąć na żółtą strzałkę “Do rybopaku”. Rybki znajdujące się w rybopaku nie potrzebują ani pieszczotek, ani zaczepek, ani levelowania.

Zmiana Nazwy
Każdy miłośnik akwarystyki ma możliwość nadawania swoim rybkom dowolnych nazw. W tym celu kliknij na Nazwę Rybki, wpisz swoją nazwę a następnie potwierdź klawiszem Enter.


Gry podobne