„Twoje dziedzictwo zaczyna się dziś” – tak zaczyna się gra Fortuna ze stajni studia Perfect World. Fabuła została osadzona w Europie w czasie złotego wieku, a gracz musi stanąć po stronie jednej z trzech słynnych rodzin.

Jestem wielkim fanem włoskich rzeczy więc wybrałem Medici z nadzieją, że przyjdzie mi się wziąć, wirtualnie, udział w rozwoju takich postaci jak Michał Anioł, a i zawsze sam Leonardo da Vinci zawsze mnie inspirował, o samym Galileuszu już nie wspomnę.


Przejmujemy więc kontrolę nad własną armią, zarządzamy nią w naszym wielkim imperium, a także możemy formować sojusze by zdobyć jeszcze większą władzę.

Fortuna01

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem swoje imperium to był to pusty kawałek ziemi, praktycznie bez niczego, więc zakasamy rękawy i bierzemy się do roboty. Pierwsze miasto to nasza stolica, gdzie zaczniemy stawiać kolejne budynki na określonych polach. Podkreślam określonych bo nie możemy zdecydować o tym, gdzie co postawić, wszystkie pola są odgórnie zdefiniowane. O własnym projekcie miasta możecie zapomnieć.


Tylko proces budowania armii to miejsce w Fortuna, gdzie możemy zalśnić indywidualizmem i odróżniać się w pewien sposób od innych graczy. W samouczku dowiemy się jak nią zarządzać i co możemy zrobić z wojskiem, a czego nie. Ustawienia wojsk podczas walki to główna sprawa, o której nie możemy zapominać, jeśli mamy jednostki strzelające to nie stawiamy ich na froncie, zazwyczaj tak umieszczamy jednostki przeznaczone do walki bezpośredniej. Co do naszych bohaterów to możemy ich szkolić bez konieczności narażania ich w walce. W specjalnych salach szkoleniowych nasi bohaterowie mogą zdobywać potrzebne doświadczenia i umiejętności, to jak wysyłanie dziecka do szkoły, ubieramy herosa w specjalny sprzęt i wysyłamy na trening, aby stawał się skuteczniejszy w walce.

Fortuna02

Dobra, powoli, ale systematycznie widzimy jak nasze imperium rośnie. Po pewnym czasie, raczej po kilku godzinach możecie zobaczyć, że z pustego miasta nasza stolica rozrasta się w tętniącą życiem metropolię. Oczywiście bogatsi gracze mogą wydać troszkę prawdziwej gotówki, aby przyśpieszyć budowę czy trening jednostek. Ale to nie tylko przyśpieszeniem za kasę możemy sobie ułatwić zabawę, również w przypadku braku surowców Ci bogatsi będą zawsze do przodu.


Fortuna04

Fortuna to niemalże idealna strategia online, daje kupę zabawy i posiada ciekawą historię, która rozgrywana jest w tle, ale czegoś jej dalej brakuje do ideału.

Jednak, jeśli nie tyle co budowa miasta i treningi, a planowanie walki, formacje Was interesują to znajdziecie tutaj idealne pole do popisu. Zresztą nawet szczątkowe elementy gier RPG da się tu wyszukać.


Gry podobne