Doskonale wiemy, że zwierzęta takie jak psy mogą po zapachu znaleźć dla nas różnego rodzaju przedmioty. Często z ich niezwykle sprawnego nosa korzystają niewidomi i to dzięki psom wiele osób mogło bez problemów znaleźć drogę do domu. Ale wiele zwierzaków nie zostało obdarzonych tego typu umiejętnościami i doskonale możemy to zobaczyć w grze Forest Home, gdzie zarówno króliki, lisy czy inne zwierzaki nie są w stanie samodzielnie odszukać drogi powrotnej do swojego domu.

Na szczęście z pomocą tym zwierzakom idziemy właśnie my, gracze. To my pokażemy im drogę do domu, to my im pomożemy, ale czy jesteście w stanie stanąć na wysokości zadania? W Forest Home wcielamy się w rolę Czerwonego Kapturka, pewnie to tylko pozorne podobieństwo do tej baśniowej postaci, ale nie da się uniknąć skojarzeń właśnie z tą dziewczynką. Spacerując po wielkim lesie, nie mam pojęcia gdzie idziemy, napotykamy na swojej drodze zwierzęta, zagubione zwierzęta, które wprost błagają nas o pomoc. Musimy znaleźć ich domy, doprowadzić je tam, choć chwilami nie będzie to takie proste.


Forest Home

Pomóż zwierzakom odnaleźć powrotną drogę do domu

Gra dzieli się na kolejne rundy, a rundy to plansze, które należy ukończyć jedna po drugiej. W zależności od naszych postępów zostajemy na nich nagradzani gwiazdkami, oczywiście im lepiej narysujemy drogę zwierzakom tym więcej gwiazdek wyląduje na naszym koncie. Mało tego, podczas rysowania nie można przegapić żadnego pola, a kolejne ścieżki bez względu na kolor nie mają prawa się skrzyżować ze sobą.

Czy w jakikolwiek sposób wciągnęła mnie ta gra? Trudne pytanie, w pewnym sensie tak, ale jestem już po tylu testach przeróżnych aplikacji, że już nic nie może mnie zaskoczyć, a sam pomysł wykorzystany w Forest Home już przewijał się w innych grach, więc o jakiejkolwiek innowacyjności nie ma tutaj mowy. Może Wam się z pewnością spodobać grafika, ale nie dźwięki, one jak zwykle nadają się jedynie do wyłączenia. Największą plagą w tego typu grach są ograniczenia związane z życiami (serduszkami), które szybko się kończą, podobnie jak złote żołędzie.


Spróbujcie swoich sił w wersji na Androida, którą znajdziecie na Google Play za darmo, ale uwaga – mikropłatności będą się Wam narzucać na każdym kroku.


Gry podobne