Kolejną grą piłkarską na Facebooku jest Footy od mało znanego studia Power Challenge. Propozycja jest idealna dla fanów Christiano Ronaldo, który nie tylko jest twarzą rozgrywki, ale również maczał palce podczas projektowania gry. Osoby znające starszy gry tego typu jak Epic Goal powinny wiedzieć z czym tutaj mamy do czynienia. Będziemy budować własną drużynę piłkarską, z którą ruszymy do walki w kolejnych turniejach, a może nawet w mistrzostwach świata.

Opis gry Footy

Gracze w Footy wcielają się w menadżera własnej drużyny piłki nożnej i starają się ją rozwijać wspinając się jednocześnie na szczyty światowych rankingów. Wykazać się możemy w wielu dostępnych trybach rozgrywki, rozpoczynając od Winning Streak, w którym stajemy w szranki przeciwko losowej drużynie po wiele innych, które urozmaicą nam długie godziny spędzone przy zabawie.


Footy 001

Wymierz dobrze i strzelaj do bramki

Sterowanie w Footy jest niezwykle proste i w większości używamy do tego myszki. Przykładowo kliknięcie na piłkę spowoduje wysłanie do niej najbliższego zawodnika z naszej drużyny, a gdy jest ona w posiadaniu członka drużyny przeciwnej to klikamy na niego i najbliższy zawodnik spróbuje mu ją odebrać. Gdy już jesteśmy wystarczająco blisko bramki możemy się na chwilę zatrzymać, przytrzymać przycisk myszki, wycelować i zwolnić przycisk oddają strzał, albo celny, albo pudło – to już zależy od waszego oka i doświadczenia. Konkretnym zawodnikiem możemy sterować tylko wtedy, gdy jest on przy piłce, w innych przypadkach polegamy jedynie na myszce.

Footy 003

Twórz oryginalnych zawodników, nie zapominaj o koszulkach.


Ale czy to jest w ogóle ciekawe? Nie, biegamy od bramki do bramki wykonując ciągle te same ruchy, my zabieramy piłkę, a oni nam i tak ciągle i ciągle. Jeszcze te dziwne dźwięki, to coś niby piłkarze mówię, albo krzyczą, ciągle coś co przeszkadza nam w dobrej zabawie.

Zbieraj trofea z kolejnych meczy

Innym ciekawym trybem jest Pendant Match, gdzie w trakcie zabawy zbieramy trofea z członków drużyny przeciwnej, ale nie różni się poza tym niczym od wcześniej opisywanego trybu. No może jedynie tym, że duży nacisk stawiany jest tutaj na grę ze znajomymi, jeśli ich nie mamy to tryb będzie nam w ogóle zbędny. Ale zadbano w Footy również o inne elementy społecznościowe jak wybór liderów, przesyłanie prezentów czy codzienne nagrody za logowanie i publikacje dokonań na ścianie naszego Facebooka.

Footy 002

Dbaj o swoją drużynę, teraz to Twoja rodzina!


Podsumowując to jeszcze wiele pracy jest nad całą mechaniką zabawy, już nie wspomnę o kontroli nad zawodnikami w trakcie meczów – jest ona po prostu tragiczna. Footy powoli rośnie w siłę, ale widzę ciągłe przetasowania, zyskuje ona nowych graczy, a traci starych – coś tu chyba jednak nie gra, jak sądzicie?

Gra dostępna jest poprzez przeglądarkę na Facebooku jak i wersji na urządzenia mobilne – iOS i Android.


Gry podobne