Gra Flop Rocket wciągnęła mnie na wiele godzin, w sumie nie wiem czemu bo interesująca nie jest, choć z drugiej strony skoro jest wciągająca to może jednak mnie zainteresowała. Ale nie czas na filozoficzne rozważania, czas się skupić, gdyż pomimo prostego sterowania gra jest niezwykle trudna, niekiedy nawet dość frustrująca. W grze zajmiemy się sterowaniem własną rakietą i polecimy poprzez dziwaczne jaskinie pełne jeszcze dziwniejszych kosmitów. W międzyczasie musimy zbierać monety, co nie jest już tak prostym zadaniem, gdyż musimy skupić się na kolejne rzeczy mając na uwadze wszystko co wymieniłem wcześniej, czyli sterowanie jak i zielone ludziki, chodzi o obcych oczywiście.

Nie wiecie jak to wszystko pogodzić? Jestem tutaj dziś, aby wam doradzić, przekazać kilka cennych wskazówek, które pozwolą osiągnąć wam znacznie wyższe wyniki. Także zapraszam do lektury poniższego poradnika.


1. Wszystko kręci się wokół monet

Zapomnij o tym co prezentuje gra, zapomnij o głównym celu zabawy jaki próbują wcisnąć Ci twórcy aplikacji. Głównym celem mają być dla ciebie monety, nic innego, tylko one pozwolą kupić ulepszenia i dadzą nam szansę na coś więcej niż normalna, nudna rozgrywka. Dzięki monety dokonamy rzeczy, które wcześniej nie były możliwe i to dzięki nim szybciej wylecimy w nieprzeniknioną przestrzeń kosmiczną.

2. Nie graj w demo

Tak naprawdę to co pobieramy a App Store czy Google Play za darmo to bardzo ograniczona wersja gry, można powiedzieć, że to jest swoistego rodzaju demo bez wielu ciekawych opcji jakie posiada jej pełna wersja. Jeśli uzbieramy około 10zł to warto kupić pełną wersję gry i cieszyć się w pełni dobrą zabawą.

WARTO ZOBACZYĆ  Mistrz Budowniczy w Big Farm

3. Sprawdź jaką masz misje

Sprawdź jaką masz misje


Za każdym razem rozpoczynamy nową misję, jej cele widzimy jako aktywne na ekranie naszego urządzenia. Na każde zadanie mamy jedynie tylko kilka prób, jeśli nam się to nie uda to misja przepada i rozpoczynamy zupełnie inną. Co więcej, wiele misji staje się znacznie łatwiejsze jeśli wykonamy Butter Up, czyli jeśli kupimy pełną wersję gry. Z zadań możemy zdobywać monety jak i cenny soczek (Juice), ale prócz samych czynności jakie nakazuje nam wykonać gra musimy zwrócić uwagę na wiele innych rzeczy, oczywiście na przeszkody, ale i również na stan naszego paliwa, bez niego za daleko nie polecimy, ale co jakiś czas na planszy pojawia się stacja dokująca, w które spokojnie możemy zatankować.

4. Inwestuj w badania

Inwestuj w badania

Nie polecam wam zbyt często wydawać monet na kupowanie Juice, na pewno nie na początku całej zabawy. Juice można szybko zdobyć wykonując kolejne misje, a monety warto zainwestować w kolejne Badania, które pozwolą nam ulepszyć swój statek. Jeśli gramy w darmową wersję to sugerują ulepszać kolejno następujące rzeczy: Magnetism, Fuel, Agility i Thrust. Jeśli macie pełną wersję gry to skupiałbym się na takiej kolejności: Cannon, Armor i Worm Food ASAP.

5. Praktyka czyni mistrzem

Praktyka czyni mistrzem

Chodzi o kontrolę, ona przyprawi was o niezły ból głowy i z początku rozbijecie się o pierwszą lepszą skałę. Wszystko trzeba wyczuć, opanować sterowanie przechyleniem rakiety, gdyż im jest ono większe (przechylenie) tym szybciej rakieta przemieszcza się w kierunku przechylenia. Jeśli ustawimy ją pionowo to stanie w miejscu i co najwyżej polecimy nią w górę i w dół. Kontrola nad statek jest niezwykle ważna, są przeszkody przed którymi musimy momentalnie zawisnąć w powietrzu i przelecieć obok nich niezwykle ostrożnie. Dlatego ćwiczcie, bawcie się, a osiągnięcie mistrzostwo.

WARTO ZOBACZYĆ  Wiejskie Życie: Lista do zrobienia

6. Zbieraj wszystkie wspomagacze

Osobiście, ze wszystkich znanych mi bonusów, najbardziej uwielbiam tarczę (Power Shield). Gdy tylko ją zdobędę to przechylam statek maksymalnie na prawo i przez 2-3 sekundy ruszam z maksymalną szybkością do przodu taranując wszystko na swojej drodze. W trakcie gry znajdziecie także wiele innych wspomagaczy, znajdźcie swój ulubiony i do dzieła.

To na dziś już wszystko jeśli chodzi o nasz poradnik do gry Flop Rocket. Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam do zadawania ich w komentarzach poniżej. Miejmy nadzieje, że rozwiejemy wasze wątpliwości w ekspresowym tempie.


Gry podobne