FishVille jest kolejną grą przeglądarkową, via www dostępną na portalu społecznościowym facebook. W grze mówiąc krótko zajmiemy się naszym własnym akwarium i już przy pierwszym starcie jesteśmy witani animacją, w której widzimy jak pierwsza woda spływa do naszego małego szklanego świata i pierwsze rynki wpadają zamieszkać ów świat z "kryształu".  Zaczynając grę wita na tutorial, który postara nam się wyjaśnić podstawowe czynności jakie możemy wykonywać. Dowiemy się jak sprzedać rybkę, co odrazu daje nam do zrozumienia, iż zdobędziemy tak walutę gry oraz doświadczenie. Nauczymy się jak kupować jajeczka rybek, z których po pewnym czasie wydostają się nasze nowe pupile. Najeżdżając na dany okaz pływający w akwarium możemy sprawdzić wiek naszych rybek, a także dostaniemy informacje na jakim etapie rozwoju już są, procentowo. Kolejny pasek pokazuje nam za jaki czas rybkę musimy nakarmić, jeśli o tym zapomnieć to pokazuje się chmurka z wizerunkiem karmy obok danego okazu i co najważniejsze, gdy nasze rybki są głodne to nie rosną.

Jeśli chodzi o same elementy społecznościowe to możemy odwiedzać znajomych akwaria i pomagać im w czynnościach jakie sami na co dzień musimy wykonywać, a na pewno odwdzięczą się tym samym. Dodatkowo jak to zwykle bywa możemy naszym znajomym wysyłać prezenty. Z kolei z lewej strony, na dole naszego akwarium znajduje się skrzynia skarbów, którą co osiem godzin możemy kliknąć, a losowa nagroda wpadnie w nasze ręce.


Akwarium możemy rozbudowywać w miarę postępów w grze, a także można zakupić drugie i trzecie akwarium, ale to już wyższa szkoła jazdy. Niestety na hodowli rybek, na rozbudowie ich miejsca zamieszkania (akwarium) i na ich sprzedaży kończą się funkcjonalności gry. Oczywiście możemy dowolnie dekorować, upiększać czy dokupywać coraz to inne rybki, jednak ta gra jest typowo casualowa, więc możemy pograć sobie od czasu do czasu, a gra raczej przypadnie do gustu żeńskiej części naszego społeczeństwa.


Gry podobne