Fishing Paradise 3D to rozbudowany symulator wędkarstwa, w którym wcielamy się w nikogo innego jak w wędkarza amatora, który podróżuje pomiędzy 14-ma różnymi lokacjami wykonanymi w 3D z nadzieją na złowienie największej ryby na świecie. Poznamy najciekawsze łowiska na Hawajach, zarzucimy wędkę w słynnej rzece Mekong i poznamy ponad 50 różnych gatunków ryb.

Po pierwszym zalogowaniu do gry zostajemy przywitani przez Douga Hannona, który będzie naszym przewodnikiem po całej grze. Sam gameplay jest bardzo prosty, zaczynamy od wciśnięcia przycisku Cast i zostaje zarzucona wędka na wodę (guzik z lewej części ekranu). Gdy złapie się ryba na przynętę to jedyne co musimy zrobić to trzymać myszką na kołowrotku po prawej stronie ekranu. Na górze znajdziemy dwa paski stanu, na które musicie zwracać uwagę. Zielony pasek to siła złowionej ryby, im jest ona większa tym dłużej walczy. Niektóre ryby są bardzo agresywne i walczą o wiele mocniej od innych, a to z kolei sprawia, że pasek zmienia swój kolor na czerwony. Niebieski pasek stanu oznacza napięcie żyłki, jeśli jest zbyt duże to ryba może się zerwać i uciec.


Jak pogodzić oba paski, aby skutkowało to złowieniem ryby? Kiedy ryba walczy, albo napięcie jest zbyt wysokie to pozwólcie, aby kołowrotek kręcił się sam jeszcze odrobinę. Kiedy napięcie spada, albo ryba przestaje się opierać to zaczynajcie powoli skręcać żyłkę. Niekiedy ryba jest zbyt wielka, albo za bardzo się rzuca, więc nie zdziwcie się jak uszkodzicie cały sprzęt podczas takiego połowu. Ale w Fishing Paradise 3D wszystko da się naprawić. To co nam się zepsuje znajdziemy w inwentarzu, klikając na uszkodzony element widzimy opcję „fix”, która służy do naprawy za pewną ilość monet (waluta w grze).

zarzucamy wędkę do połowu

Zarzuć wędkę i zaczai się na prawdziwego potwora z jeziora.

Aby uniknąć zniszczenia czegokolwiek z naszego sprzętu w grze musimy ulepszać go za każdym razem jak tylko nadarzy się ku temu okazja. Wszystko znajdziemy w sklepie gry, mamy tam artykuły podzielona na kilka kategorii, aby gracz mógł łatwiej się odnaleźć w tym co szuka. Po zakupie nowy sprzęt pojawia się w inwentarzy i wystarczy go użyć klikając na jego ikonkę i wciskając „use”. Używane przedmioty są zawsze podświetlone na żółto. Upewnijcie się, że zawsze używacie najlepszych elementów z tych, które posiadacie, a wtedy zwiększy się prawdopodobieństwo złowienia największej, wodnej bestii.


Jest jeszcze druga strona gry Fishing Paradise 3D nie związana z łowieniem ryb. Możemy zbudować kilka budynków w specjalnie wydzielonym nam miejscu na obozowisko. Mają one różne funkcje, niektóre przynoszą nam co pewien czas pasywny dochód, inne produkują przynęty, a jeszcze inne posłużą do odblokowania nowych możliwości. Przykładowo Staw Hodowlany posłuży do zwiększenia populacji ryb w jeziorach. Jednak nie wolno zapominać o tym, że każde jezioro w grze posiada specjalny gatunek ryby. Budynki też nie powstaną z niczego, a ich budowa trwa pewien czas i zapłacić za nie należy monetami. Stare budynki, z których już nie korzystamy, mogą zostać sprzedane.

mapa łowisk w grze

Możemy wybierać łowiska na kontynentach z całego świata.

Podobnie jak inne gry symulacyjne, tak i ta korzysta z systemu energii. Nazwano tutaj ją Staminą, która odnawia się samoczynnie co pewien czas. Niektóre budynki zwiększają maksymalną ilość posiadanej energii.
Walutą premium w Fishing Paradise 3D jest Shiners, za którą można dokupić monet, odnowić energię i zdobyć lepszy ekwipunek. Ze społecznościowych funkcji można wymienić turnieje łowieckie.


Podsumowując gra Fishing Paradise 3D to naprawdę ciekawa aplikacja, która zabije nudę w sobotnie, deszczowe wieczory, a silnik Unity 3D sprawia, że mimo swojego działania na przeglądarce wygląda naprawdę dobrze. Gdy łowimy na łodzi to przy zbliżających się falach czujemy jakbyśmy byli naprawdę na wodzie. Polecam grę zapalonym wędkarzom, a także tym, którzy dopiero planują zacząć swoje połowy.

 


Gry podobne