W grze Fishing Clash stosowany jest system sprzętu, który pomaga graczom zwiększyć szanse i statystyki podczas łowienia ryb. Tu dowiesz się, co możesz zyskać przez ulepszenie wędki i jak to zrobić.

Każda wędka ma początkowo poziom 1 i można ją ulepszyć do poziomu 7. Każda wędka jest przypisana do konkretnego łowiska.


Poza tym każda wędka ma podstawowe statystyki i cechy. Decydują one o jej skuteczności podczas łowienia.

Wartości wszystkich cech można przelosować, naciskając przycisk Losuj. Możesz wybrać, która wartość zostanie przelosowana. Każda taka próba kosztuje pięć pereł. Nie ma gwarancji, że wylosowana wartość będzie wyższa. Jeśli okaże się niższa, do wędki pozostanie przypisana poprzednia, wyższa wartość cechy.

Ulepszanie wędki

Ulepszenie wędki powoduje podniesienie jej poziomu – reprezentują go gwiazdki. Wartości podstawowych cech wędki także się zwiększają. Poprzednio wylosowane wartości cech pozostają niezmienione.


Po każdym ulepszeniu wędka otrzymuje nową losową cechę o losowej wartości. Przykład: aby ulepszyć wędkę 2 poziomu do 3 poziomu, potrzebujesz czterech dodatkowych wędek 2 poziomu (poza tą, którą ulepszasz). Cechy wędek wykorzystanych do ulepszenia nie będą miały żadnego wpływu na cechy wędki, którą ulepszasz.

Do ulepszenia wędki możesz użyć tylko wędek tego samego poziomu i przypisanych do tego samego łowiska.

 • Poziom 1 do poziomu 2 – wędka, którą ulepszasz + pięć wędek 1 poziomu
 • Poziom 2 do poziomu 3 – wędka, którą ulepszasz + cztery wędki 2 poziomu
 • Poziom 3 do poziomu 4 – wędka, którą ulepszasz + trzy wędki 3 poziomu
 • Poziom 4 do poziomu 5 – wędka, którą ulepszasz + dwie wędki 4 poziomu
 • Poziom 5 do poziomu 6 – wędka, którą ulepszasz + jedna wędka 5 poziomu
 • Poziom 6 do poziomu 7 – wędka, którą ulepszasz + jedna wędka 6 poziomu

Przypisywanie przynęt

System wędek automatycznie przypisuje do przynęt najlepszą wędkę, tak aby zmaksymalizować wartość złowionych ryb. Jeśli jednak chcesz zmienić sposób przypisania wędek i używać wędek niestandardowych, wyjaśniamy poniżej, jak to zrobić.


Do wędek możesz przypisywać konkretne przynęty. Pomaga to budować wędki do łowienia określonych ryb. Aby to zrobić, przejdź do ekranu wędek, wybierz wędkę, do której chcesz przypisać przynętę, a następnie naciśnij przycisk Przypisz w lewym dolnym rogu ekranu. Pojawi się nowe okno z możliwością wyboru przynęt.

Te przynęty zostaną przypisane do wybranej wędki.

Kiedy na ekranie wyboru przynęt wskażesz rybę, gra automatycznie wyposaży Cię w przypisaną do niej wędkę. Do wędki podstawowej będą automatycznie przypisane wszystkie dostępne przynęty z danego łowiska. Wybranie przynęty, która nie jest przypisana do żadnej innej wędki, spowoduje automatyczne wykorzystanie podstawowej wędki dla tego łowiska.

Jedną przynętę można przypisać do tylko jednej wędki. Jeśli przypiszesz wcześniej przypisaną przynętę do innej wędki, nie będzie ona już dłużej powiązana z poprzednią.

Podstawowe statystyki

Każda wędka ma te same podstawowe statystki, ale na wyższych poziomach ich wartości są wyższe. Jedynym sposobem zwiększenia statystyk podstawowych jest ulepszenie wędki.

Istnieją dwa rodzaje statystyk podstawowych.

 • Szansa na natychmiastowe wyłowienie: szansa (w procentach) na dodanie licznika natychmiastowych wyłowień podczas zarzucania wędki.
 • Bonus z punktów za combo: Ta statystyka zwiększa maksymalną wartość bonusu z punktów za combo przyznawanych przy złowieniu ryby.

Bonusy na wędkach mają następującą strukturę:

 • Poziom 1 – większa waga ryby z podaną rzadkością wędki
 • Poziom 2 – lepsza wartość sonaru lub więcej szczęścia przy łowieniu ryby z podaną rzadkością wędki
 • Poziom 3 – większa waga konkretnej ryby z podaną rzadkością wędki
 • Poziom 4 – lepsza wartość sonaru lub więcej szczęścia przy łowieniu ryby z podaną rzadkością wędki
 • Poziom 5 – większa waga wszystkich złowionych ryb
 • Poziom 6 – większa szansa złowienia większych ryb z podaną rzadkością wędki
 • Poziom 7 – większy bonus do wagi ryby z podaną rzadkością wędki.

Nabywanie nowego sprzętu

Wędki można zdobywać w mistrzostwach, wygrywając pojedynki lub kupować w sklepie.

Licencje i bonusy licencji

Łowienie ryb nagradzane jest punktami, które dodawane są do punktów poziomu licencji łowiska.

Po zebraniu odpowiedniej ilości punktów dla jednej z licencji jej poziom zostanie podniesiony.
Co drugi poziom gracz może wylosować bonus dla danej licencji.

Bonusy licencji to przydatne, pasywne bonusy. Wylosowanie odpowiedniego zestawu bonusów dla licencji zwiększa szansę na wygraną na wyższych poziomach rywalizacji.
Działają one jedynie dla złowionej ryby, dla której są przypisane. Każda ryba w grze ma własny zestaw bonusów możliwych do wylosowania.
Bonusy podzielone są pod względem rzadkości. Rzadsze bonusy posiadają lepsze statystyki, ale trudniej na nie trafić.
Pierwsze losowanie bonusu na każdym poziomie jest zawsze darmowe. Następnie gracze mogą wylosować jeden bonus za 2 perły lub większy zestaw bonusów za 90 pereł.

Na poziomie 4 każdej licencji możliwe jest wylosowanie bonusu do pojedynków. Ten rodzaj bonusu działa w trakcie pojedynków, wydarzeń oraz przy łowieniu ryb do mistrzostw.

Licencję można także ulepszyć do wersji PRO, co pozwala wylosować bonus na każdym jej poziomie.
Każdą licencję można doprowadzić do poziomu 12.

Zarzucanie wędki i łowienie ryb

Wędkę można zarzucić przyciskiem Zarzuć, znajdującym się w prawym dolnym rogu okna gry.

Po zarzuceniu rozpocznie się minigra łowienia. Podczas jej trwania należy tak manipulować naciągiem żyłki (służy do tego gałka po prawej stronie ekranu), aby pasek siły nie był pusty, ani się nie zapełnił. Utrzymując poziom siły w mniejszym okienku, zdobywasz dodatkowe punkty za combo. Im więcej punktów combo zdobędziesz, tym więcej punktów dostaniesz za złowienie ryby. Jeśli zapełnisz licznik combo w 100%, otrzymasz dodatkowe punkty.

Po złapaniu ryby pojawi się okno z informacjami o złowionym okazie, takimi jak wielkość, rzadkość, ciężar, przyznane punkty oraz monety. Po naciśnięciu przycisku Odbierz punkty i monety zostaną dodane do Twojego konta.


Gry podobne