Nigdy nie byłem fanem wędkarstwa i próbowałem w swoim życiu kilka razy chwycić za wędkę wraz z wujkiem, ale wszystko kończyło się na wielkiej nudzie i rzuceniem wędki na bok. W sumie może niewiele czasu spędziłem na tym zajęciu, ale nigdy nie udało mi się złowić czegokolwiek większego niż mój kciuk. Najgorsze jest to, że siedząc w grupie nie można się nawet odezwać bo panuje przekonanie, że rozmowa odstrasza okoliczne ryby. Ale spróbowałem swojego szczęścia w wirtualnym wędkarstwie i dzięki grze MMO Fishao może w końcu polubię tego typu rekreacje.Świat wędkarzy, wielkich ryb, przenosi się w ten sposób w świat typowych społecznościówek i jeśli marzycie o krwi, walkach i wielkich potworach to nie macie co tutaj szukać.

Recenzja gry

FISHAO to w sumie skrót od pełnej nazwy gry Fish Always Online, gry MMO o łowieniu ryb. W grze gracze mogą spotkać nowych przyjaciół wśród ludzi przesiadujących wokół jeziora i spędzić z nimi kilka przyjemnych chwil. Jednak zaznaczam Wam od razu, że to nie jest kolejna gra poiny-and-click jak te gry o łowieniu ryb, które znacie choćby z facebooka, gdzie liczy się wyczucie, dobre oko i najbardziej chyba łut szczęścia. Fishao możemy spokojnie nazwać, słodką, grą MMO z otwartym światem, gdzie zajmiemy się profesjonalnym wędkarstwem. Głębia i zakres podobny jak w Animal Crossing i elementy gry kolekcjonerskiej rodem z pokemonowatych produkcji.


fishao2

W prezentowanej grze w czasie rzeczywistym możemy rywalizować z maksymalnie 150-cioma graczami w różnego rodzaju mini gierkach, możemy również z nimi rozmawiać za pomocą wbudowanego czatu, a także wykonamy o wiele więcej różnego rodzaju aktywności. Oczywiście naszą postać w Fishao możemy dowolnie personalizować i wkraczać z nią w do różnego rodzaju turniejów jak i wykonywać codzienne zadanie, prace typowo wędkarskie i kompletować swój Fishdex składający się z ponad 150 różnego rodzaju ryb, które można złowić w różnych miejsca w całym świecie gry.

Jednak to co do tej pory napisałem nic nie znaczy jeśli poznacie najciekawszą z zaimplementowanych funkcji w tych wędkarskich zmaganiach online. Otóż sam wydawca zapewnił i sprawdziłem to sam, że niektóre ryby mają większe branie w zależności o pory dnia czy nawet pogody aktualnie panującej w grze. Przykładowo jest jedna ryba, którą tylko złowimy w nocy i w dodatku w określonym miesiącu – czerwcu.


FISHAO w całej swojej złożoności serwuje nam całą powagę jaką za sobą niesie zajęcie jakim jest łowienie ryb z dodatkiem emocji, w której liczy się nieprzewidziane, czyli nigdy nie wiemy co tak naprawdę uda się złowić, podczas gdy w innych grach łatwo rozpracować algorytmiczne systemy wypadania/łowienia ryb. Gra ciągle jest w budowie, działa, ale deweloperska była i będzie i jeśli twórcy zmierzają, aby ulepszyć to co przyniosło sukces choćby dla mobilnej gry Ridiculous Fishing to dziś recenzowana gra może stać się hitem ostatnich miesięcy.

fishao1

Open beta gry ruszy jeszcze tego lata na facebooku, a na oficjalnej stronie gry Fishao znajdziemy obecnie debiutancki trailer, który ukazuje piękno grafiki i mnogość – oczywiście ryb! Dokładniej daty startu nie znam, podobno będzie ją tak ciężko pochwycić jak niejedną rybę podczas przyszłej zabawy.  


Trailer z Fishao


Gry podobne